sobota, czerwiec 22, 2024
sobota, 26 luty 2022 13:51

Aparaty słuchowe – urządzenia na każdą kieszeń, które poprawiają komfort życia

serwis aparatów słuchowych serwis aparatów słuchowych pixabay

Problemy ze wzrokiem mogą rozwiązać okulary, a ze słuchem – aparat słuchowy. To niepozorne urządzenie ma spory wpływ na jakość życia ułatwiając codzienne funkcjonowanie i komunikację z otoczeniem.

Właściwie dobrane aparaty słuchowe to także element procesu rehabilitacji. Dlaczego warto zainwestować w profesjonalny aparat słuchowy? Przeczytaj, jak działają aparaty i kto powinien je nosić.

Urządzenia poprawiające słuch, czyli aparaty słuchowe

Słuch to komfort życia i bezpieczeństwo – właściwe słyszenie ma wpływ nie tylko na naszą codzienność, ale też na rozwój zawodowy i relacje rodzinne. Głuchota czy niedosłuch nie są wyrokiem, a aparaty słuchowe Warszawa dobrane do potrzeb pacjenta i konkretnej wady słuchu to najlepszy sposób na wzmocnienie głośności dźwięków z otoczenia i poprawę rozumienia mowy.

Każdy aparat składa się z trzech części: to mikrofon, wzmacniacz i głośnik zbierają dźwięki, a fale akustyczne zmieniają w sygnały elektroakustyczne, które zostają wzmocnione, a szumy zredukowane. Dźwięk konwertowany na kod cyfrowy jest analizowany i dostosowywany w zależności od ubytku słuchu, a następnie doprowadzany do błony bębenkowej. Celem działania aparatu słuchowego jest odbieranie dźwięków w sposób umożliwiający optymalne słyszenie bez szumów i zakłóceń.

Niepodważalna zaleta aparatów słuchowych to niewielkie rozmiary urządzenia, a więc wygoda noszenia oraz dyskrecja, dzięki której osoby niewtajemniczone często nie wiedzą, że ich znajomy czy współpracownik ma problemy ze słuchem.

Aparat słuchowy nie działa prawidłowo – co robić?

Aparaty słuchowe to specjalistyczne urządzenia, które znacznie ułatwiają życie osobom borykającym się z problemami ze słuchem. Nieprawidłowe działanie aparatu utrudnia komunikację i może stresować, dlatego warto wiedzieć, co robić, kiedy pojawiają się kłopoty ze sprzętem.

Przyczyny niesprawności aparatu słuchowego często można usunąć samodzielnie – na zawilgocenie pomogą kapsułki pochłaniające wilgoć albo elektroniczny osuszacz, zanieczyszczenia części zausznej usuniemy suchą ściereczką lub nawilżaną chusteczką, a zanieczyszczone filtry można wymienić na nowe. Problem może stanowić też zużyta bateria, wtedy wystarczy użyć testera baterii, który sprawdzi, czy jest sprawna.

Kiedy aparat słuchowy nie działa prawidłowo, pomocny może być serwis aparatów słuchowych. Wsparcie profesjonalistów zapewnia kilkuletnia gwarancja, dzięki której naprawa i serwis leży w rękach producenta, z kolei drobne naprawy pogwarancyjne wykonywane są na miejscu: w siedzibie Amilaut. Sprawdzona firma skupia się na szybkim rozwiązaniu problemów z aparatem, tak aby klient jak najszybciej mógł cieszyć się dobrym słuchem.