czwartek, 21 maj 2020 15:43

5 rzeczy, które wszyscy kochają w Denver, USA

status aplikacji ESTA status aplikacji ESTA

Dzięki 300 dniom słońca i coraz lepiej rozwijającej się scenie kulturalnej Denver jest jednym z ulubionych miejsc hazardowych w Ameryce.

U podnóża Gór Kolorado Denver jest znany jako „One Mile City”. Wspaniałe zakwaterowanie, wielokrotnie nagradzane restauracje, ekskluzywne sklepy i siedem profesjonalnych drużyn sportowych w połączeniu ze spektakularnymi widokami i pięknem przyrody, dzięki czemu Denver jest idealnym miejscem na wakacje.

Przed podróżą do USA zadbaj jednak o formalności. Aby wjechać do Stanów Zjednoczonych na pobyt krótszy niż 90 dni, obywatele polscy nie potrzebują wizy. Potrzebny jest jedynie ważny paszport i USA ESTA. Wniosek składa się przez internet, a status aplikacji ESTA łatwo sprawdzić bez wychodzenia z domu. Najlepszy czas na podróż do Denver w Kolorado to od czerwca do września, gdzie panuje przyjemny klimat lub ciepła pogoda i prawie żadnych opadów. Maksymalna średnia temperatura w Denver wynosi 29 ° C w lipcu i 4 ° C w grudniu. W Denver istnieją 2 rodzaje klimatu, są to klimat półsuchy i klimat oceaniczny.

Lista rzeczy do zrobienia jest prawie tak wysoka, jak długo miasto jest wysokie, więc aby jak najlepiej wykorzystać wizytę, tutaj opiszemy pięć rzeczy, których nie możesz przegapić podczas pobytu w Denver.

1. Denver Museum of Art

Denver Museum of Art jest częścią Civic Center. Jedno z największych muzeów sztuki między Chicago a Zachodnim Wybrzeżem; Mieści kolekcje ponad 68 000 dzieł z całego świata i kilku stuleci. Ale najbardziej znany jest ze swojej kolekcji sztuki indyjsko-amerykańskiej. Oprócz wystaw muzeum codziennie organizuje różne zajęcia dla wszystkich grup wiekowych. Te praktyczne działania są wliczone w cenę biletu wstępu. Broszurę „Zabawne rzeczy do zrobienia jako rodzina” można pobrać ze strony muzeum w języku angielskim. W niniejszej broszurze wymieniono działania, które mają miejsce na każdym piętrze muzeum. Codzienne zajęcia obejmują centrum rozrywki, kącik zabaw dla dzieci, galerię gier oraz pracownię rzeźbiarską. W weekendy i święta szkolne istnieje jeszcze bardziej interaktywny program, z programami takimi jak Plecak i tuby artystyczne oraz Create-n-Take.

2. Rocky Mountain National Park

Na odwiedzających PNMR czeka mnóstwo zajęć na świeżym powietrzu. Ciesz się wędrówkami i wspinaczką, wędrówkami, wędkarstwem i raftingiem. Park ma ponad 563 km szlaków pośród majestatycznych gór, pięknej tundry, dzikich kwiatów i obfitej przyrody. Są dostępne na wszystkich poziomach, więc dla każdego jest przygoda. Wybierz spokojną i łatwą wędrówkę po górskim jeziorze lub wybierz się na kilkudniową wędrówkę w góry, jeśli szukasz prawdziwego wyzwania. Park ma również wiele bodźców dla umysłu i ciała. Niezależnie od tego, czy chcesz pomalować akwarelę krajobrazową, czy nauczyć się tropić łosia, w parku jest wiele możliwości nauki. Skorzystaj z programów Rocky Mountain Conservatory, Ranger i Junior Ranger, konferencji oraz różnych muzeów i galerii sztuki.

3. Spróbuj kilku piw rzemieślniczych

Denver jest znany na całym świecie ze swoich browarów. Wybierz się na 30-minutową wycieczkę we własnym tempie przez legendarny browar Coors. Zwiedzaj browar, browarnię i kompleks opakowań. To największy browar na świecie. Nie przegap „fajnej hali piwnej” i napij się zimnego piwa. Jeśli szukasz piwa rzemieślniczego, udaj się do browaru Black Sky na Santa Fe Drive, gdzie warzą one własne piwo, które można skosztować i sprzedać za szklankę lub kubek. Wystrój jest industrialny, odtwarzanie muzyki to heavy metal, a pizze są podawane z własnym piwnym menu, a także ze zmieniającym się menu z innych lokalnych browarów. Jeśli odwiedzasz wszystkie browary, łatwo zatrzymać się na 3001 Walnut Street w Epic Brewery. Epically Strange i Big Bad Baptist to dwa popularne smaki do wypróbowania.

4. Ogród botaniczny w Denver

Ogrody botaniczne Denver znajdują się w Cheesman Neighborhood Park. Rozciąga się na ponad 9 hektarach i zawiera kilka tematycznych ogrodów, oranżerię i zanurzony amfiteatr, w którym odwiedzający mogą cieszyć się różnorodnymi koncertami w okresie letnim. Ogrody są podzielone na trzy odrębne części: formalny ogród York Street w środkowo-wschodniej części Denver, ogród botaniczny w Denver w pobliżu parku stanowego Chatfield i górę Goliath w drodze na górę Evans. W ogrodach Chatfield znajdują się naturalne łąki, obszary nad rzeką i zabytkowy dom wiejski. Goliat to alpejski ogród z dzikimi kwiatami ze szlakami turystycznymi. Ogrody botaniczne są idealnym miejscem na relaks, a nawet piknik w sercu Upper Mile.

5. Zakupy w Cherry Creek

Dzielnica handlowa Cherry Creek North to spełnienie marzeń kupujących. W tej uroczej okolicy znajduje się 16 bloków sklepów i restauracji. Znajduje się zaledwie pięć minut od centrum Denver, pomiędzy First i Third Avenue oraz University i Steele Streets. W dzielnicy znajduje się 320 niezależnych sklepów, galerii sztuki, butików, spa i restauracji. Centrum handlowe Cherry Creek North Mall ma ponad 160 sklepów, w tym 40 wyłącznie w okolicy. Znajdziesz wysokiej klasy marki, takie jak Louis Vuitton, Burberry i Ralph Lauren. Malownicze ogrody, wysadzane drzewami ulice i sztuka publiczna dodają uroku tej dzielnicy handlowej. Istnieją również ekskluzywne piekarnie, bary i kawiarnie, w których można zrobić przerwę między zakupami. Istnieje 35-milowa ścieżka rowerowa, Cherry Creek Bike Path, która łączy centrum Denver z innymi obszarami.