środa, 07 lipiec 2021 19:51

5 pomysłów na zdrowe i pożywne śniadania

catering dietetyczny w Warszawie catering dietetyczny w Warszawie

Śniadanie jest uważane za najważniejszy posiłek w ciągu dnia. To ono daje siłę i energię na pokonywanie codziennych wyzwań. Nie jest jednak obojętne, co znajdzie się na Twoim talerzu.

Zbilansowane posiłki i smaczne dodatki, pozwolą na prawidłowe funkcjonowanie organizmu i dobre samopoczucie.

Dlaczego warto jeść zdrowe i lekkie śniadania?

Ci, którzy pomijają śniadania, często mają gorszą przemianę materii, czują się osłabieni, zmęczeni i rozdrażnieni, a głód, który przychodzi w późniejszych godzinach, jest dużo intensywniejszy, co może prowadzić do objadania. W nocy organizm cały czas pracuje, wydalając z organizmu toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii. To właśnie w rezultacie tego procesu, rano budzisz się z uczuciem głodu i musisz uzupełnić zapasy energii. Dobrym rozwiązaniem, dla osób, które nie mają czasu na przygotowywanie śniadań, jest skorzystanie z oferty cateringu dietetycznego w Warszawie. Zdrowe i pożywne śniadania oferowane w menu, pozwolą na dostarczenie do organizmu niezbędnych składników odżywczych, natomiast nie będą powodować uczucia przejedzenia, ciężkości oraz niestrawności.

Jakie śniadania będą zdrowe i pożywne?

Do najchętniej wybieranych śniadań, które są lekkie, pożywne, a przy tym bardzo smaczne, należy owsianka. Wystarczy przygotować płatki owsiane na mleku lub jogurcie i dodać do nich ulubione owoce suszone lub świeże. Jest to szybki i prosty sposób na dostarczenie węglowodanów, białka i witamin. Kolejnym doskonałym pomysłem są śniadania białkowe, takie jak jajka, mięso pieczone czy pasty z roślin strączkowych. Kawałek żytniego chleba z polędwicą z kurczaka, awokado i ogórkiem, będzie smacznym początkiem dnia. Dla lubiących nabiał LightBox proponuje kanapki z twarożkiem i rzodkiewką, które dostarczą wapnia, niezbędnych witamin i błonnika. Miłośnicy śniadań na słodko, mogą przyrządzić pudding chia z owocami lub placuszki z kaszy manny z jagodami. Niezależnie od tego, czy należysz do osób lubiących śniadania na słodko, czy na słono, istnieje wiele zdrowych i smacznych produktów, z których można stworzyć urozmaiconą dietę.