piątek, 21 maj 2021 13:40

3 powody, dla których warto zdecydować się na profesjonalny masaż

masaż relaksacyjny masaż relaksacyjny pixabay

Traktowany jako naturalna metoda lecznicza masaż w Indiach i Chinach znano już 4000 lat temu. Współcześnie wykorzystywany jest do łagodzenia stresu i rozluźniania mięśni, leczenia wielu schorzeń oraz w takich obszarach jak zarządzanie bólem czy zapobieganie urazom.

Dlaczego warto odwiedzić gabinet masażu? Sprawdź, jak FizjoMasaż może odmienić Twoje życie!

Masaż leczniczy to regeneracja organizmu

Masaż leczniczy to odpowiednio dobrane techniki, które są w pełni bezpieczne dla zdrowia i nie powodują pogłębiania się dotychczasowych dolegliwości. Poprawia kondycję skóry, redukuje uciążliwy ból i wzmacnia odporność.

Masażysta wykorzystuje techniki, dzięki którym możliwa jest poprawa funkcjonowania mięśni i zwiększenie ruchomości stawów. Masaż wspomaga też krążenie pozwalając pozbyć się z tkanek pozostałości produktów przemiany materii – oczyszcza organizm z toksyn i zapewnia mięśniom dopływ składników odżywczych.

Masaż leczniczy to również profilaktyka zdrowia pleców – rozwiązuje problemy z bólami kręgosłupa oraz otaczających go mięśni i więzadeł powodując ich odpowiednie rozluźnienie i wzmocnienie. Więcej na temat leczenia różnych dolegliwości masażem przeczytasz na stronie: https://urodaizdrowie.pl/masaz-sposob-na-leczenie-dolegliwosci-bolowych-i-regeneracje.

Masaż relaksacyjny łagodzi stres

Stres i napięcie towarzyszące w pracy oraz życiu codziennym mogą doprowadzić do zdenerwowania, bólu głowy i uciążliwych bólów kręgosłupa. Masaż relaksacyjny to najlepszy sposób na rozluźnienie przeciążonego organizmu – prawdziwe remedium na stres i przemęczenie.

Profesjonalny masaż jako naturalna metoda relaksacji odczuwalnie poprawia samopoczucie i dodaje energii. Masażysta powolnymi, ale rytmicznymi ruchami masuje, oklepuje, głaska i rozciera problematyczne miejsca, co powoduje fizyczne i psychiczne odprężenie. Zaleta masażu relaksacyjnego to także różnorodność metod jego wykonywania – masaż relaksacyjny to zarówno klasyczny masaż z dojazdem, jak i masaż olejkami czy masaż gorącymi kamieniami. Sprawdź masaż relaksacyjny na: https://fizjomasaz.pl/masaz/masaz-relaksacyjny/ i przekonaj się jak skutecznie zredukować ból i napięcie mięśni jednocześnie poprawiając elastyczność skóry.

Masaż sportowy pozwala zapobiegać urazom

Masaż to także popularna metoda stosowana przez fizjoterapeutów, którzy pracują z układem ruchu sportowca. Tak jak inne metody terapii manualnej wykorzystywany jest w rehabilitacji kontuzji, odnowie biologicznej oraz w procesie budowania formy.

Masażysta bazując na klasycznych technikach indywidualnie dobiera sposoby pracy na tkankach, tak aby skutecznie wpłynąć na biomechanikę ruchu i pobudliwość nerwową. Masaż sportowy nie tylko zwiększa zakres ruchu oraz elastyczność mięśni zapobiegając poważnym kontuzjom, ale również rozluźnia mięśnie i zmniejsza obrzęki. Dzięki temu masaż zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia urazów i wspomaga szybszy powrót do formy po doznanej kontuzji.