Witamy! Możesz teraz wyszukać towar który Cię interesuje

 


poniedziałek, 21 lipiec 2014 18:18

Wella- niemieckie kosmetyki do stylizacji włosów

Wella- kosmetyki do włosów Wella- kosmetyki do włosów

Rok 1880. Niemcy- młode mocarstwo, które z roku na rok rośnie w siłę. To tutaj 25-letni fryzjer Franz Stroher otwiera swój własny biznes. Tworzy najmodniejsze i najlepsze jakościowo peruki tamtych czasów.

Pierwszym produktem, jaki stworzył Franz jest "Tullemoid Waterproof", czyli produkt, który zabezpiecza perukę i jest wodoodporny. Produkt jest na tyle popularny, że w 1904 roku Stroher otwiera pierwszą własną fabrykę. Przez następne 20 lat biznes kwitnie, a produkty sa stale udoskonalane. 20 lat później, kiedy peruki przestają być modne, synowie Franza- Karl i Georg- tworzą produkt do trwałej ondulacji. Właśnie w tedy marka obiera nazwę Wella, co w języku niemieckim znaczy fala. Jest to kolejny hit fabryki. Produkt wchodzi do masowej produkcji, a na ulicach widzimy już tylko loki i fale.

W latach 30 firma rozwija się bardzo prężnie i wchodzi ze swoimi produktami na całe terytorium europejskie, a w połowie lat 30 produkty można kupić także w Ameryce. W latach 50 firma wprowadza na rynek Koleston Perfekt, czyli produkt, który jednocześnie farbuje włosy i je nawilża. Jest to przełom we fryzjerstwie, czego zazdroszczą Welli inne firmy europejskie.

Vella w naszym pasażu w dobrej cenie

W latach 70 XX wieku Wella łamie kolejne konwencje. To właśnie teraz tworzą się pierwsze kosmetyki do pielęgnacji włosów dla mężczyzn. Początkowo niechętnie, a jednak po spróbowaniu żaden nie może zrezygnować z produktów. Dwadzieścia lat później Wella odkrywa kolejne składniki, które mogą posłużyć do pielęgnacji włosów. Są to między innymi woski owocowe, z którymi do dziś możemy spotkać się w prawie każdym kosmetycznym produkcie przeznaczonym do pielęgnacji bądź stylizacji włosów. W 2003 roku firmę przejmuje Procter & Gamble. Biznes fryzjerski i perfumeryjny zostają połączone, a Wella staje się częścią największego koncernu na świecie.

Tylko u nas kosmetyki marki Wella oraz wiele innych możemy zakupić w najlepszych cenach na rynku. Polecam!

 

Czytany 1615 razy

Artykuły powiązane

 • Marzysz o zdrowych i błyszczących włosach? Postaw na pielęgnacje! Marzysz o zdrowych i błyszczących włosach? Postaw na pielęgnacje!

  Wygląd i kondycja włosów w pewnym stopniu zależą od genów, ale odpowiednia i systematyczna pielęgnacja może znacznie poprawić ich stan. Masz na to wpływ – aby mieć zdrowe i lśniące kosmyki, warto zadbać też o dietę, wybrać odpowiednie zabiegi stylizacyjne, kosmetyki oraz fryzjera. Na wygląd włosów wpływa bowiem wiele czynników. Podpowiadamy, jak o nie zadbać.

 • Szampony do zadań specjalnych Szampony do zadań specjalnych

  Szampony Floslek, Lbiotica,Skarb Matki, Roomcays

  Czy to już klęska urodzaju? Drogeryjne półki uginają się od szamponów do włosów.

 • Poskromić blond! Poskromić blond!

  Każda blondynka wie, jak bardzo kolor włosów potrafi być kapryśny… Bez względu na to, czy włosy są naturalne, czy farbowane mogą tracić kolor i blask. Jednym z najczęstszych zmartwień są pojawiające się żółte odcienie.

 • Kompleksowa regeneracja Kompleksowa regeneracja

  Cera zmęczona po lecie? Wymaga intensywnej regeneracji? Postaw na niezwykle skuteczny składnik - wybierz kosmetyki zawierające filtrat śluzu ślimaka!

 • Jak ukoić podrażnioną cerę? Jak ukoić podrażnioną cerę?

  Skóra, zwłaszcza wrażliwa, często ulega podrażnieniom. Zanieczyszczone środowisko, klimatyzacja, nieodpowiednia dieta, używki…