piątek, 21 lipiec 2017 15:18

Jak wybrać perfumy idealne?

Dobry dobór perfum może stanowić trudne zadanie. Przy tak wielu odmianach i zapachach od perfumetek JOOP po Channel Allure łatwo jest po prostu wybrać pierwszy lepszy typ bez większego namysłu. Jednak odrobienie swojej pracy domowej przed zakupem pomoże każdemu mądrze zawęzić opcje. Najważniejsze jest to, by wiedzieć jak porównać perfumy, dzięki czemu można podjąć świadomą decyzję, której się nie pożałuje!

Budżet na perfumy

Perfumy to produkt luksusowy, a ich koszt może się znacznie różnić między jednym, a drugim produktem. Niektóre perfumy są poniżej 20 złotych, podczas gdy inne kosztują setki, a nawet tysiące. To dlatego przede wszystkim należy zdecydować ile pieniędzy chce się wydać na te perfumy. Dobrym pomysłem dlatego jak postawienie w pierwszej kolejności na perfumetki, które bardziej pomogą popróbować jaki zapach podoba się najbardziej. Perfumetki można wybrać na przykład na stronie producenta perfumetek.

Wybierz stężenie zapachu

Perfumy mają różne nazwy w zależności od ich trwałej mocy. Zazwyczaj najdroższe perfumy są tymi, które trwają dłużej, a tańsze perfumy nie mają tak dużo mocy i trwałości. Zwykle można zobaczyć typ lub stężenie perfum pod jego nazwą na przedniej stronie butelki.

  • Eau de Cologne ma najniższe stężenie zapachowe, trwające około dwóch godzin. Jest to 3-5% olej w mieszaninie wody i alkoholu.
  • Woda toaletowa jest nieco bardziej stężonym rodzajem perfum i trwa od trzech do czterech godzin. Jest to około 4-8% oleju.
  • Eau de Parfum ma wyższe stężenie oleju niż eau de cologne - stężenie pozwala na wyczuwanie zapachu około sześciu godzin. Jest to olej 15-18% zmieszany z alkoholem.
  • Perfumy o najwyższej koncentracji są perfumy lub parfum. Ma wielką siłę i pachną cały dzień. To jest 15-30% oleju zmieszanego z alkoholem.

Znajdź rodzinę zapachową

Zastanów się, jakie zapachy lubisz bądź jakie preferuje odbiorca perfum. Przykładowe nuty zapachowe, jakie możesz znaleźć w pięknych perfumetkach to:

  • Perfumetka Christian Dior Dolce Vita: lilia, magnolia, róża, bergamotka, brzoskwinia, morela, cynamon, wanilia, drzewo sandałowe, paczuli, cedr.
  • Perfumetka Hugo Boss Woman: mango, mandarynka, korzeń fiołka, frezja, drzewo sandałowe.

Jeśli nie masz pojęcia, jakiego rodzaju zapachów lubisz, nie martw się - korzystając z pomocy, którą znajdziesz na e-happines.pl możesz dowiedzieć się tego szybko i bez najmniejszego problemu. Poznaj świat wyjątkowych perfum i zatop się w kojących zapachach raju.

Czytany 478 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.