środa, 04 październik 2017 16:03

5 mitów na temat perfum

O tym, jak wybrać odpowiednie perfumy i sprawić, by ich zapach utrzymywał się jak najdłużej napisano już wiele. Jednak nie wszystkie znalezione w internecie porady są warte zastosowania, więc tym razem postaramy się obalić kilka mitów związanych z zapachami.

Mit 1: Perfumami nie wolno spryskiwać ubrań

Prawdą jest, że ubrania spryskane zapachem są jego doskonałym nośnikiem. Jeśli użyjesz ulubionych perfum na marynarce lub apaszce, możesz je wciąż czuć nawet po upływie tygodnia. Przeświadczenie o szkodliwości takiego zabiegu powstało stąd, że alkohol zawarty w perfumach może odbarwić tkaninę. Aby tego uniknąć, skrapiaj jedynie wewnętrzną stronę odzieży, ale zrezygnuj z tego zabiegu w przypadku odzieży z jedwabiu i innych aksamitów.

Mit 2: Nie ma znaczenia jakie miejsce na ciele spryskamy zapachem

Jednym z popularniejszych metod nakładania zapachu jest stworzenie wokół siebie mgiełki, która opada na niemal całe ciało. Chociaż może się wydawać, że im większa powierzchnia pokryta jest perfumami tym lepiej, jest to założenie prowadzące tylko do szybkiego zużycia zawartości flakonika. Najlepiej perfumować się jedynie w miejscach mocno ukrwionych – nadgarstkach, tuż za uszami i w zagłębieniach dekoltu. Nawet niewielka ilość perfum nałożona w tych obszarach będzie znacznie intensywniej pachnieć, a wyższa temperatura ciała w tych miejscach umożliwi pełny rozwój nut zapachowych.

Mit 3: Dobre perfumy pachną cały dzień

Na to, jak odczuwamy zapachy, wpływ ma całe grono czynników. Zaczynając od zwykłego zmęczenia receptorów, a kończąc na wadliwości produktu – zanim zmienisz ulubione perfumy na nowe, zastanów się, co jest przyczyną osłabnięcia ich intensywności w Twoim przypadku. Często zdarza się, że wody toaletowe idealnie skomponowane z naturalnym zapachem naszej skóry są niemal niewyczuwalne przez nas samych. Aby dowiedzieć się, czy dotyczy to również Ciebie, najlepiej spytaj zaufaną osobę, czy czuje Twoje perfumy. Jeśli jednak martwisz się, że przypadkiem kupiłaś podrobiony produkt, sprawdź ten artykuł:
Podejrzewasz, że kupiłaś podróbki perfum? Sprawdź, dlaczego możesz się mylić + infografika

Mit 4: Najlepszym nośnikiem zapachu są włosy

Nie można zaprzeczyć, że zapachy na włosach utrzymują się niezwykle długo. Jednak zawarty w perfumach alkohol może je wysuszyć i osłabić. Jeśli więc zależy Ci na błyszczących pasmach, powinnaś zrezygnować ze spryskiwania ich wodami zapachowymi. Najlepiej korzystać z nich na ciele i ubraniach, a na włosy zastosować delikatnie pachnącą odżywkę bez spłukiwania lub piankę.

Mit 5: Blondynki nie powinny wybierać tych samych perfum co brunetki

Mit ten powstał w latach ‘90 XX wieku, kiedy uważano, że temperament i charakter danej osoby jest ściśle związany z naturalnym kolorem jej włosów. I tak brunetki postrzegane były jako nieokrzesane i zmysłowe, w związku z czym przypisywano im zapachy o ciężkich i orientalnych nutach. Blondynki z kolei miały być delikatne i czułe, co należało podkreślić kwiatowymi i cytrusowymi woniami. Dzisiaj jednak doskonale zdajemy sobie sprawę, że to, jakie wybieramy perfumy zależy indywidualnych upodobań, które zmieniają się tak samo, jak może zmieniać się kolor włosów.

 

Czytany 90 razy

Artykuły powiązane

 • Perfumy – 8 ciekawostek, o których mało kto wie Perfumy – 8 ciekawostek, o których mało kto wie

  Ile płatków róży potrzeba, aby uzyskać litr olejku eterycznego? Jakie jest najbardziej zaskakujące zastosowanie ambry? Ile czasu powstawały najdroższe perfumy świata? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te i inne pytania, zapraszamy do lektury.

 • Jak wybrać perfumy idealne? Jak wybrać perfumy idealne?

  Dobry dobór perfum może stanowić trudne zadanie. Przy tak wielu odmianach i zapachach od perfumetek JOOP po Channel Allure łatwo jest po prostu wybrać pierwszy lepszy typ bez większego namysłu. Jednak odrobienie swojej pracy domowej przed zakupem pomoże każdemu mądrze zawęzić opcje. Najważniejsze jest to, by wiedzieć jak porównać perfumy, dzięki czemu można podjąć świadomą decyzję, której się nie pożałuje!

 • Wyjątkowy wygląd flakonów Wyjątkowy wygląd flakonów

  Dzisiejszy rynek perfum to pewnego rodzaju walka o konsumenta, który zamówi zapach oprawiony w atrakcyjny flakonik. Ta walka to wielkie kampanie marketingowe, które mają na celu zbudowanie samej marki, to również coraz to nowsze pomysły na wyjątkowe zapachy, a także na wygląd flakonów perfum.

 • Recenzja: Woda perfumowana Nou Secret Blanc Recenzja: Woda perfumowana Nou Secret Blanc

  Woda perfumowana NOU nie jest bardzo droga, co ma szczególne znaczenie, gdy musimy w jednym czasie obdarować kilka osób. Nie jest też tanim, kiepskim prezentem. Jest porządnym podarunkiem, z którego ucieszy się każda kobieta. Ale przejdźmy do rzeczy…

 • Owocowo-kwiatowa woda perfumowana dla kobiet NOU Secret Blanc Owocowo-kwiatowa woda perfumowana dla kobiet NOU Secret Blanc

  Woda perfumowana NOU Secret Blanc dla nowoczesnych, dynamicznych kobiet, które nie boją się wyzwań. Prosta i elegancka, pełna tajemniczej świeżości. Ty wiesz najlepiej, co dla Ciebie dobre.