środa, 04 październik 2017 18:03

5 mitów na temat perfum

O tym, jak wybrać odpowiednie perfumy i sprawić, by ich zapach utrzymywał się jak najdłużej napisano już wiele. Jednak nie wszystkie znalezione w internecie porady są warte zastosowania, więc tym razem postaramy się obalić kilka mitów związanych z zapachami.

Mit 1: Perfumami nie wolno spryskiwać ubrań

Prawdą jest, że ubrania spryskane zapachem są jego doskonałym nośnikiem. Jeśli użyjesz ulubionych perfum na marynarce lub apaszce, możesz je wciąż czuć nawet po upływie tygodnia. Przeświadczenie o szkodliwości takiego zabiegu powstało stąd, że alkohol zawarty w perfumach może odbarwić tkaninę. Aby tego uniknąć, skrapiaj jedynie wewnętrzną stronę odzieży, ale zrezygnuj z tego zabiegu w przypadku odzieży z jedwabiu i innych aksamitów.

Mit 2: Nie ma znaczenia jakie miejsce na ciele spryskamy zapachem

Jednym z popularniejszych metod nakładania zapachu jest stworzenie wokół siebie mgiełki, która opada na niemal całe ciało. Chociaż może się wydawać, że im większa powierzchnia pokryta jest perfumami tym lepiej, jest to założenie prowadzące tylko do szybkiego zużycia zawartości flakonika. Najlepiej perfumować się jedynie w miejscach mocno ukrwionych – nadgarstkach, tuż za uszami i w zagłębieniach dekoltu. Nawet niewielka ilość perfum nałożona w tych obszarach będzie znacznie intensywniej pachnieć, a wyższa temperatura ciała w tych miejscach umożliwi pełny rozwój nut zapachowych.

Mit 3: Dobre perfumy pachną cały dzień

Na to, jak odczuwamy zapachy, wpływ ma całe grono czynników. Zaczynając od zwykłego zmęczenia receptorów, a kończąc na wadliwości produktu – zanim zmienisz ulubione perfumy na nowe, zastanów się, co jest przyczyną osłabnięcia ich intensywności w Twoim przypadku. Często zdarza się, że wody toaletowe idealnie skomponowane z naturalnym zapachem naszej skóry są niemal niewyczuwalne przez nas samych. Aby dowiedzieć się, czy dotyczy to również Ciebie, najlepiej spytaj zaufaną osobę, czy czuje Twoje perfumy. Jeśli jednak martwisz się, że przypadkiem kupiłaś podrobiony produkt, sprawdź ten artykuł:
Podejrzewasz, że kupiłaś podróbki perfum? Sprawdź, dlaczego możesz się mylić + infografika

Mit 4: Najlepszym nośnikiem zapachu są włosy

Nie można zaprzeczyć, że zapachy na włosach utrzymują się niezwykle długo. Jednak zawarty w perfumach alkohol może je wysuszyć i osłabić. Jeśli więc zależy Ci na błyszczących pasmach, powinnaś zrezygnować ze spryskiwania ich wodami zapachowymi. Najlepiej korzystać z nich na ciele i ubraniach, a na włosy zastosować delikatnie pachnącą odżywkę bez spłukiwania lub piankę.

Mit 5: Blondynki nie powinny wybierać tych samych perfum co brunetki

Mit ten powstał w latach ‘90 XX wieku, kiedy uważano, że temperament i charakter danej osoby jest ściśle związany z naturalnym kolorem jej włosów. I tak brunetki postrzegane były jako nieokrzesane i zmysłowe, w związku z czym przypisywano im zapachy o ciężkich i orientalnych nutach. Blondynki z kolei miały być delikatne i czułe, co należało podkreślić kwiatowymi i cytrusowymi woniami. Dzisiaj jednak doskonale zdajemy sobie sprawę, że to, jakie wybieramy perfumy zależy indywidualnych upodobań, które zmieniają się tak samo, jak może zmieniać się kolor włosów.

 

Czytany 532 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.