poniedziałek, 05 marzec 2018 13:58

Związek na całe życie

Wiele ludzi kocha i pragnie być kochanym, przez co starają się tworzyć związki, które wytrzymają próbę czasu. Często te związki, z pozoru młodzieńcze i niekoniecznie poważne związki między ludźmi stają się czymś pięknym, co przeradza się w zalegalizowanie związku.

 

Początki związku
Początkowe stany związku to rzecz, którą bez wątpienia najłatwiej zapamiętać. W tym czasie ludzie starają się jak najlepiej poznać siebie, a także swoje wady i zalety, które bez wątpienia pozwolą stworzyć stabilny i szczęśliwy związek.

Rutyna
Niestety w każdym związku po krótszym bądź nieco dłuższym okresie wkrada się rutyna, która niestety zabija namiętność i uczucia w związku.
Jeśli nie robi się nic w celu zabicia nudy, może ona sprawić iż wieloletni partnerzy mogą szukać odmiany w związku lub "powiewu świeżości", który zazwyczaj kojarzy się ze zdradą w celu spróbowania czegoś nowego.

Zobacz również: https://przyjemniej.wordpress.com/2018/02/09/jak-urozmaicic-zycie-intymne-po-50-tce/

Walka z nudą
Jak zwalczyć nudę w związku? Przede wszystkim zależy to od tego co robiliśmy na samym początku i czego nam brakuje. Bez wątpienia związek z długim stażem będzie potrzebował innych rzeczy niż związek, który trwa dopiero kilka tygodni, a partnerzy "muszą od siebie odpocząć". W przypadku związku po 50-tce bądź 60-tce partnerzy powinni wrócić do tego, co robili na początku - wspólne spędzanie czasu, a także randki i romantyczne spotkania bez wątpienia sprawią iż partnerzy na nowo siebie poznają i na nowo się w sobie zakochają.
Warto też zadbać o wspólne spędzenie czasu, bez dzieci, wnuków - tylko ukochana osoba i czas wolny, który dobrze wpłynie na związek.


Romantyczny prezent
Warto jest także zadbać o nieco spontaniczności w związku. Szalona wyprawa na kilka dni w góry bez planowania? A może kilka dni nad morzem? Z reguły osoby, które tworzą związek po 50-tce unikają tego uważając, że są "za starzy na takie numery", lecz wiek jest tylko liczbą, więc jest warto od czasu do czasu zaszaleć i sprawić że nawet w długoletnim związku pojawi się nutka szaleństwa.

Źródło: Przyjemniej.wordpress.com

Czytany 292 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.