Polecane artykuły

 • 1
poniedziałek, 16 wrzesień 2019 12:52

Zalety mieszkania w wielorodzinnych budynkach

Dom Dom
Często mówi się o tym, że marzeniem wielu osób jest posiadanie własnych czterech kątów.
Niejednokrotnie mowa tutaj o domach jednorodzinnych.

Jednak część inwestorów po dłuższych namysłach rezygnuje z tego pomysłu. I decyduje się na mieszkanie w domu wielorodzinnym. Co skłania ich do podjęcia takiej decyzji? Jakie są zalety mieszkania w budynku wielorodzinnym? Czy warto inwestować w takie rozwiązanie?

Jakie są najważniejsze zalety mieszkania w domach wielorodzinnych?

Wśród największych zalet mieszkania w domu wielorodzinnym wskazuje się przede wszystkim to, że są niższe koszty utrzymania niż w przypadku domu jednorodzinnego. Dzieje się tak ze względu na to, że część z nich dotyczy części wspólnych budynku. To powoduje ich rozkładane na wszystkie osoby, które zamieszkują w budynku, nie tylko na jednego właściciela. Widać to szczególnie w przypadku, gdy zachodzi konieczność przeprowadzenia remontów np. klatki schodowej. Również koszty ogrzewania mogą być niższe, szczególnie w mieszkaniach środkowych. Trzeba tutaj też zwrócić uwagę na to, że takie budynki najczęściej są podłączone do wszystkich mediów, co powoduje, że inwestor nie musi samodzielnie tego załatwiać, czy martwić się o opał.

Mieszkając w bloku wielorodzinnym, można też zawsze liczyć na pomoc bliskich sąsiadów, zarówno w sytuacji, gdy zabraknie przysłowiowej szklanki cukru, jak i wtedy, gdy trzeba będzie przypilnować mieszkania.

Jest to też rozwiązanie względnie bezpieczniejsze w porównaniu do mieszkania w domu jednorodzinnym oddalonym od innych gospodarstw.

Gdzie najlepiej szukać mieszkań w domach wielorodzinnych?

Decydując się na mieszkanie w domu wielorodzinnym, warto zainteresować się propozycjami deweloperów np. https://www.apm-development.com.pl/. Praktycznie w każdym większym mieście powstają obecnie nowe inwestycje. Spełniają one najwyższe standardy budowlane, ale i estetyczne. Są to często całe osiedla, przy których tworzy się odpowiednia infrastruktura. Otwierane są sklepy, przychodnie, apteki, a z czasem, gdy zajdzie taka potrzeba również przedszkola czy szkoły. Projektanci zwracają również uwagę na to, aby teren wokół budynków był odpowiednio zagospodarowany. To pozwala na stworzenie miejsca do wypoczynku np. placu zabaw dla dzieci czy niewielkich alejek z ławeczkami.

Czytany 99 razy

Artykuły powiązane

 • Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód

  Czasami, bez względu na to, ile par wełnianych skarpet nosisz, Twoje stopy po prostu nie mogą się rozgrzać. Istnieją schorzenia, które mogą sprawić, że stopy będą wiecznie zimne.

 • Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa

  Elegancka bluzka to jedna z najbardziej uniwersalnych części damskiej garderoby. Noszą ją kobiety w każdym przedziale wiekowym, nie zważając na mankamenty sylwetki. Dobrze dobrana bluzka, potrafi zatuszować wady a uwypuklić walory figury.

 • Rodzaje damskich torebek Rodzaje damskich torebek

  Wszystkie doskonale wiemy, jak ważna jest dla nas torebka. Pełni ona funkcję praktyczną i jest świetnym dodatkiem do każdej naszej stylizacji. Jest niezbędnym elementem kobiecej garderoby i musi spełniać oczekiwane wymagania.

 • Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze! Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze!

  Zbliżają się urodziny lub Dzień Mamy i zastanawiasz się, co podarować w ten wyjątkowy dzień? Biżuteria będzie zawsze dobrym pomysłem, ale oczywiście nie jest to jedyna opcja! Warto dobrze przemyśleć zakup podarunku na wyjątkową okazję, aby Twoja mama poczuła, jak wiele dla niej znaczysz. Dobrze dobrany prezent jest nie tylko piękny czy praktyczny, ale niesie za sobą również ważne przesłanie – możesz w ten sposób pokazać, że jest wyjątkową osobą i zasługuje na wszystko, co najlepsze!

 • Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra

  Noc sylwestrowa to czas, w którym panie mogą dać upust swoim modowym fantazjom i założyć na siebie strojne kreacje oraz połyskujące dodatki, które są spełnieniem dziecięcych marzeń o byciu księżniczką. Wiele pań uwielbia błyszczącą garderobę, ale jednak nie decyduje się na to, aby zakładać ją na co dzień.