wtorek, 14 marzec 2017 19:11

Wybieramy wzory męskiego krawata

Krawat męski może przyprawić o zawrót głowy – dosłownie i w przenośni. W końcu wyzwaniem jest samo jego kupno i wybór wzoru, a ten, nieodpowiednio dobrany może zaburzyć odbiór całego stroju. Czy są jednak jakieś sprawdzone reguły, wskazówki, którymi mężczyzna powinien się kierować szukając krawatu dla siebie? Otóż tak i każdy powinien je znać, aby nie popełnić modowego faux paux.

Naczelną zasadą, o której nie można zapomnieć jest zasada mówiąca o tym, że jedna z trzech składowych stroju, wśród których wyróżniamy krawat, garnitur i koszulę, musi być gładka, bez żadnego wzoru. Nie możemy o tym zapomnieć, aby po prostu nie narazić się na śmieszność. Tylko najbardziej wytworni styliści są w stanie połączyć rozmaite desenie w taki sposób, aby wszystko wyglądało awangardowo, ale z klasą.

Krawaty kupujemy więc jako ostatnie, kiedy mamy już do dyspozycji garnitur i koszulę, które fizycznie można będzie do nich przypasować. Nie zawsze jest to jednak możliwe – w końcu w dobie internetu krawat męski również wdarł się do sieci. Dobrze wykonane zdjęcia produktów, będące ich realnym odzwierciedleniem stały się jednak standardem, dlatego bez obaw możemy oddać się poszukiwaniom krawatów w sklepach internetowych, takich jak modini.pl.

Wybierając modne krawaty warto prześledzić sieć w celu zorientowania się w temacie tego, co obecnie trendy. Mimo wszystko, w sezonie 2016 projektanci postawili na gust samych klientów, oddając im do dyspozycji rozmaite wzory i kolory, wśród których dominowały delikatne desenie, bordo, czerwień i odcienie niebieskiego. Od wszelkich tych reguł mogą odejść jednak panowie wybierający się na… własny ślub! Tutaj krawat męski ma przede wszystkim pasować do kreacji młodej pani.

Kolor mówi wszystko! Przynajmniej tak twierdzą specjaliści zajmujący się powiązaniami między preferencjami co do kolorów i osobowością. Idąc tym tropem, modne krawaty niebieskie często dominują wśród osób o prawicowych poglądach. Na czerwone wzory dodatków decydują się często ogniste temperamenty. Jednak nie tylko kolor, ale także sposób wiązania może zdradzić, kim jesteśmy. Nonszalancko rozluźniony krawat będzie odzwierciedleniem lekkoducha lub artysty.

Warto mieć na uwadze, że motywy roślinne lub groszki odpowiednie będą na wieczór, na dzień zaś najlepszym wyborem będzie krawat męski w paski lub jednolity. Jednocześnie jednak nie zapominajmy, że wielką gafą zdarzającą się często mężczyznom jest krawat założony do koszuli z krótkim rękawem – nigdy o tym nie zapominajmy.


Modini.pl - Eleganckie krawaty

Czytany 1508 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.