Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 18 styczeń 2018 12:16

Wszystko o czym należy pamiętać, przygotowując się do ślubu

Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Jest to piękny dzień, ale również bardzo stresujący. Aby każdy szczegół był idealnie zaplanowany, a dzień zapamiętany jako wyjątkowy i wspaniały, warto skorzystać z terminarza ślubnego i zaplanować wszystkie kroki prowadzące do niezapomnianego ślubu.

 

Dwa lata przed ślubem, czyli czas na pierwsze decyzje

Zaraz po zaręczynach najważniejszą kwestią, którą powinniśmy załatwić, jest wybór sali bankietowej. Okazuje się, że nawet w małych miejscowościach terminy trzeba zaklepywać nawet dwa lata wprzód! Miesiące wakacyjne, czyli lipiec i sierpień należą do najpopularniejszych, więc jeśli czas nas goni, warto przemyśleć inny termin, na przykład maj, który jest piękny i dość ciepły, ale nie aż tak mocno oblegany. Jednocześnie z salą trzeba zarezerwować termin u księdza oraz rozglądać się za fotografem i kamerzystą. Jeśli pragniemy, by jakość szła w parze z ceną, musimy szybko zaklepać te usługi. Dwa lata wprzód to najodpowiedniejszy czas na zarezerwowanie tych usług. Jeśli mieszkamy w dużym mieście i pragniemy, by czesała nas najlepsza fryzjerka - również nie ma sensu zwlekać i najlepiej od razu umówić się na wybrany dzień.


Rok do wielkiego dnia

Gdy data jest już wybrana, a pierwsze rezerwacje gotowe, można przez moment odetchnąć, ponieważ kolejne czynności należy podjąć rok przed ślubem. Jest to czas, w którym powinno się sporządzić wstępną listę gości, zastanowić nad wyborem sukni ślubnej oraz zaplanować cały budżet uroczystości. Około 8 miesięcy przed ślubem można pomału wybierać kartki ślubne i rozesłać zaproszenia. Nie warto odkładać tej czynności na ostatnią chwilę. Jeśli zrobimy to szybko, damy gościom komfort szybszego zaplanowania urlopu.


Stres ostatnich miesięcy

Gdy do ślubu pozostaje pół roku, jest to świetny termin na wybór obrączek. Najwięcej pracy pozostaje do zrobienia w ostatnich trzech miesiącach przed tym wyjątkowym dniem. Wybór tortu, kwiatów, garnituru, nauka tańca, przygotowanie dokumentów i wiele innych szczegółów.

Najważniejsze, aby nie zostawiać sobie niczego na ostatni dzień. Powinien on być pełen relaksu i odpoczynku. A po wszystkim wystarczy żyć długo i szczęśliwie.

Polecamy również: biżuteria ślubna ręcznie robiona - idealna dla Panny Młodej, która ceni sobie oryginalność.

Czytany 178 razy

Artykuły powiązane

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.

 • Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki! Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki!

  Wiosna za pasem, a razem ze słoneczną pogodą przychodzi ochota na odświeżenie stylu. Poza przeglądem garderoby czas również na dopasowanie akcesoriów do najnowszych trendów i poczucie się stylowo. Dzisiaj chcemy przedstawić kilka cennych porad dotyczących dobierania okularów przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych. Mamy również niespodziankę w postaci dużych rabatów na zakup wymarzonych okularów!