czwartek, 18 styczeń 2018 13:16

Wszystko o czym należy pamiętać, przygotowując się do ślubu

Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Jest to piękny dzień, ale również bardzo stresujący. Aby każdy szczegół był idealnie zaplanowany, a dzień zapamiętany jako wyjątkowy i wspaniały, warto skorzystać z terminarza ślubnego i zaplanować wszystkie kroki prowadzące do niezapomnianego ślubu.

 

Dwa lata przed ślubem, czyli czas na pierwsze decyzje

Zaraz po zaręczynach najważniejszą kwestią, którą powinniśmy załatwić, jest wybór sali bankietowej. Okazuje się, że nawet w małych miejscowościach terminy trzeba zaklepywać nawet dwa lata wprzód! Miesiące wakacyjne, czyli lipiec i sierpień należą do najpopularniejszych, więc jeśli czas nas goni, warto przemyśleć inny termin, na przykład maj, który jest piękny i dość ciepły, ale nie aż tak mocno oblegany. Jednocześnie z salą trzeba zarezerwować termin u księdza oraz rozglądać się za fotografem i kamerzystą. Jeśli pragniemy, by jakość szła w parze z ceną, musimy szybko zaklepać te usługi. Dwa lata wprzód to najodpowiedniejszy czas na zarezerwowanie tych usług. Jeśli mieszkamy w dużym mieście i pragniemy, by czesała nas najlepsza fryzjerka - również nie ma sensu zwlekać i najlepiej od razu umówić się na wybrany dzień.


Rok do wielkiego dnia

Gdy data jest już wybrana, a pierwsze rezerwacje gotowe, można przez moment odetchnąć, ponieważ kolejne czynności należy podjąć rok przed ślubem. Jest to czas, w którym powinno się sporządzić wstępną listę gości, zastanowić nad wyborem sukni ślubnej oraz zaplanować cały budżet uroczystości. Około 8 miesięcy przed ślubem można pomału wybierać kartki ślubne i rozesłać zaproszenia. Nie warto odkładać tej czynności na ostatnią chwilę. Jeśli zrobimy to szybko, damy gościom komfort szybszego zaplanowania urlopu.


Stres ostatnich miesięcy

Gdy do ślubu pozostaje pół roku, jest to świetny termin na wybór obrączek. Najwięcej pracy pozostaje do zrobienia w ostatnich trzech miesiącach przed tym wyjątkowym dniem. Wybór tortu, kwiatów, garnituru, nauka tańca, przygotowanie dokumentów i wiele innych szczegółów.

Najważniejsze, aby nie zostawiać sobie niczego na ostatni dzień. Powinien on być pełen relaksu i odpoczynku. A po wszystkim wystarczy żyć długo i szczęśliwie.

Polecamy również: biżuteria ślubna ręcznie robiona - idealna dla Panny Młodej, która ceni sobie oryginalność.

Czytany 311 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.