niedziela, czerwiec 23, 2024
środa, 24 maj 2023 17:51

Tkaniny na suknie – eleganckie ślubne stylizacje

tkaniny na suknie tkaniny na suknie mat.prasowe

Tkaniny na suknie można łączyć na wiele różnych sposobów. Dotyczy to również mody ślubnej, gdzie dominują delikatne materiały w subtelnej kolorystyce. Jaką tkaninę warto wybrać na bazę ślubnej kreacji? Jakie połączenia materiałów utworzą naprawdę efektowną stylizację? Przedstawiamy kilka eleganckich inspiracji.

 

Satynowa tkanina na suknię ślubną

Satyna to klasyczna propozycja dla przyszłych panien młodych. Zachwyca lejącą strukturą i delikatnością. Jeśli chcesz przyjrzeć się temu materiałowi bliżej, zajrzyj na stronę https://sontexpoland.com/. Znajdziesz tam wiele różnych tkanin na suknie w ciekawych odsłonach.

Materiał satynowy jest popularną bazą ślubnych kreacji i doskonale koresponduje z różnymi tkaninami. Wyjątkowy efekt uzyskasz, łącząc satynę z delikatną koronką. Możesz stworzyć z niej eleganckie rękawy lub zdecydować się na delikatne koronkowe obszycia w różnych częściach sukni. Pojawia się pytanie – jaką koronkę wybrać?

satynowe tkaniny na suknie

Zmysłowe koronki na suknie ślubne

Rodzajów koronek wbrew pozorom jest całkiem sporo. Przy czym nie tylko koronki francuskie i bawełniane cieszą się popularnością w modzie ślubnej i weselnej. Z dużym zainteresowaniem spotykają się ostatnio efektowne koronki 3D i bogato zdobione koronki na tiulu.

Pierwszy typ koronki to materiał, którego charakterystyczną cechę stanowią wypukłe elementy. W przypadku mody ślubnej są to najczęściej motywy kwiatowe. Z kolei koronka na tiulu to – jak sama nazwa wskazuje – koronka na delikatnym tiulowym materiale.

suknie z koronki

W niektórych hurtowniach tkanina ta występuje nie tylko w stylistyce roślinnej czy geometrycznej. Można spotkać się również z niezwykle oryginalnym wzornictwem. Przykładem jest motyw pająka lub unikalna koronka labirynt.

Tkaniny na suknie w stylu boho

Jeśli interesuje Cię tkanina ślubna boho, to warto rozważyć muślin. Ten delikatny, lekki materiał doskonale wpisuje się w taką stylistykę. Tkaniny muślinowe są zwiewne i doskonale nadają się na bazę subtelnej sukni ślubnej. Podobnie jak w przypadku satyny, muślin również możesz połączyć z koronką, dobierając motyw charakterystyczny dla stylu boho.

Oczywiście w taki klimat świetnie wpisuje się także tiul. Warto połączyć ten materiał ze wspomnianym wyżej muślinem. Jeśli jednak zależy Ci jedynie na niewielkim romantycznym akcencie, to możesz pozostać przy tiulowym welonie. Uzyskasz w ten sposób subtelną i elegancką stylizację ślubną.