Polecane artykuły

  • 1

środa, 04 maj 2016 09:51

Ten włoski styl

Dlaczego włoski styl tak bardzo przyciąga? Przede wszystkim dlatego, że nie jest dla niego granicą wiek. A to jest tym, co my kobiety lubimy najbardziej.

Będąc we Włoszech, wystarczy przyjrzeć się choćby krajobrazowi państwa czy historii sztuki wielkich włoskich artystów. Włoski styl ma w sobie coś intrygującego. Niezwykła dbałość o każdy szczegół, luz i delikatna nonszalancja, a w dodatku najlepsza jakoś materiałów. Można odnieść wrażenie, że to włoskie kobiety wyznaczają trendy w kobiecej modzie. Każda z nich chce wyglądać dobrze niezależnie od wieku. Co składa się na ten niepowtarzalny styl?

Diabeł tkwi w szczególe

Włoski styl kojarzy się z elegancją i ogromną dbałością o detale. Nie bez powodu, ponieważ dla Włochów istotną sprawą jest każde wykończenie. Brak tu miejsca na nierówność, niestaranność czy bylejakość. Dzięki temu nawet klasyczne kroje prezentują się doskonale. Moda włoska gardzi także wszystkim co masowe. Wolą mieć mniej, za to o lepszej jakości. Inwestycja w jedną, dobrej jakości koszulę, jest o wiele bardziej praktyczna, niż zakup kilku rzeczy o wątpliwym gatunku. Dodatkowo Włosi bardzo lubią wizyty u krawców. Ubrania przygotowane idealnie na miarę, najczęściej są nimi garnitury, nie będą miały żadnych niedoskonałości.

Tkaniny

Włosi stawiają na wyjątkową jakość materiałów, z których wykonuje się ubrania. Wśród nich króluje bawełna, wełna, zamsz, skóra oraz len. Nie ma miejsca na materiały twarde, chropowate i niedelikatne w dotyku. Legendarnym projektantem jest znany na całym świecie Brunello Cucinelli. Jego niezwykła kaszmirowa filozofia idealnie ukazuje włoski styl. Nienaganność stroju świetnie buduje stylistykę danej osoby. Jeśli i Ty masz chęć posiadania, choćby kawałka Włoch w swojej garderobie, szukaj sklepów oferujących włoskie tkaniny. Odonati – jeden ze sklepów internetowych posiada w swojej ofercie wysoko gatunkowe tkaniny sprowadzane z renomowanych włoskich fabryk.

Klasyczny włoski styl

Włosi potrafią doskonale bawić się kolorem. Ich państwo jest ojczyzną wielu wspaniałych malarzy. Dlatego w sposób umiejętny wykorzystują kolor w modzie i potrafią się nim cieszyć. We włoskim stylu króluje czerń, beż, biel i złoto. Te kolory idealnie podkreślają opaleniznę. Oprócz tego istotną rolę pełnią dodatki. Do nich należą ciemne okulary, dobrej jakości buty i torebki. Kobiety często związują włosy w kok, a górną powiekę malują czarną kreską.

Czytany 1240 razy

Artykuły powiązane