Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 30 październik 2018 19:13

Teatr- co sprawia, że jest miejscem tak magicznym?

Teatr jest miejscem magicznym. To nie ulega wątpliwości. Wie o tym każdy, kto chociaż raz miał okazję uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym. Co sprawia, że jest to miejsce tak wyjątkowe i lubiane przez wiele osób?

Magia teatru, na czym polega?

Z jakiego powodu teatr jest wyjątkowy ciężko jest stwierdzić jednoznacznie, ponieważ każdy kto darzy tę formę sztuki miłością i pasją potrafiłby wskazać co najmniej kilka bądź kilkanaście powodów, dla których wciąż do teatrów wracają. Wyjątkowość wynika niewątpliwie z faktu, że uczestnicząc w spektaklu obserwujemy aktorską grę na żywo. Tu nie ma miejsca na poprawę. Jeśli aktor się pomyli- przedstawienie musi trwać dalej. A uczestniczący w spektaklu aktorzy muszą czasem włożyć nie lada wysiłek w to, by nie pokazać po sobie, że popełniona została gafa. Przygotowania do każdego widowiska poprzedzone są zawsze nawet wielomiesięcznymi przygotowaniami. Aktorzy uczą się swoich roli, a następnie ćwiczą je razem z całą obsadą podczas prób na scenie. Ale przedstawienie to nie tylko gra. Spektakl to także połączenie wielu innych elementów, jak scenografia, jak kostiumy, odpowiednia obsługa świateł i wiele innych elementów, o których siedząc na widowni często nie mamy nawet pojęcia.

Spektakle z innej epoki

Wiele osób wskazuje, że lubi teatr, ponieważ urzeka on swoją odmiennością, jest odskocznią od problemów dnia codziennego. Kostiumy, rodem z innej epoki, do tego stylowa, pasująca scenografia stanowią wyjątkowy obraz minionych czasów. Fryzury i makijaż aktorów dopełniają to wyjątkowe widowisko.

Teatr- to nie tylko spektakle

Oferta teatrów to ostatnio nie tylko spektakle, lecz także różnego rodzaju zajęcia oraz warsztaty, podczas których  grupy uczestniczące mają możliwość poznać teatr “od kuchni”. Odwiedzając teatrszekspirowski.pl możemy przekonać się, że organizowane są w nim warsztaty, skierowane do młodzieży i szkół, ale nie tylko. Ciekawą formą poznania teatru jest jego zwiedzanie. Ten swoisty spacer po deskach teatru odbywa się z przewodnikiem, dzięki czemu dowiadujemy się wielu ciekawostek związanych z magicznym światem teatru.

Czytany 159 razy

Artykuły powiązane

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.

 • Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem? Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem?

  Masz wrażenie, że Twoje dzieci nigdy nie są zmęczone i zawsze mają mnóstwo energii? Zabierz je na wakacje z mnóstwem atrakcji. Ty i Twoje dzieci możecie stworzyć super drużynę, która będzie przeżywać niezwykłe przygody na Helu! Wynajmij apartament nad morzem dla swojej gromadki, a następnie sprawdź, w jaki sposób możesz im zapewnić ciekawe wakacje.

 • Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży

  Przeciwsłoneczne okulary, stylowy kapelusz, olejek do opalania (oczywiście z filtrem) – czego jeszcze nie powinno zabraknąć w bagażu kompletowanym na wakacyjny wyjazd? Kostium jednoczęściowy to niezbędny element garderoby, który sprawdzi się doskonale nie tylko na plaży. Warto mieć ze sobą niezależnie od tego, czy planujecie wakacje w Polsce, czy zagranicą.