Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 30 październik 2018 20:13

Teatr- co sprawia, że jest miejscem tak magicznym?

Teatr jest miejscem magicznym. To nie ulega wątpliwości. Wie o tym każdy, kto chociaż raz miał okazję uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym. Co sprawia, że jest to miejsce tak wyjątkowe i lubiane przez wiele osób?

Magia teatru, na czym polega?

Z jakiego powodu teatr jest wyjątkowy ciężko jest stwierdzić jednoznacznie, ponieważ każdy kto darzy tę formę sztuki miłością i pasją potrafiłby wskazać co najmniej kilka bądź kilkanaście powodów, dla których wciąż do teatrów wracają. Wyjątkowość wynika niewątpliwie z faktu, że uczestnicząc w spektaklu obserwujemy aktorską grę na żywo. Tu nie ma miejsca na poprawę. Jeśli aktor się pomyli- przedstawienie musi trwać dalej. A uczestniczący w spektaklu aktorzy muszą czasem włożyć nie lada wysiłek w to, by nie pokazać po sobie, że popełniona została gafa. Przygotowania do każdego widowiska poprzedzone są zawsze nawet wielomiesięcznymi przygotowaniami. Aktorzy uczą się swoich roli, a następnie ćwiczą je razem z całą obsadą podczas prób na scenie. Ale przedstawienie to nie tylko gra. Spektakl to także połączenie wielu innych elementów, jak scenografia, jak kostiumy, odpowiednia obsługa świateł i wiele innych elementów, o których siedząc na widowni często nie mamy nawet pojęcia.

Spektakle z innej epoki

Wiele osób wskazuje, że lubi teatr, ponieważ urzeka on swoją odmiennością, jest odskocznią od problemów dnia codziennego. Kostiumy, rodem z innej epoki, do tego stylowa, pasująca scenografia stanowią wyjątkowy obraz minionych czasów. Fryzury i makijaż aktorów dopełniają to wyjątkowe widowisko.

Teatr- to nie tylko spektakle

Oferta teatrów to ostatnio nie tylko spektakle, lecz także różnego rodzaju zajęcia oraz warsztaty, podczas których  grupy uczestniczące mają możliwość poznać teatr “od kuchni”. Odwiedzając teatrszekspirowski.pl możemy przekonać się, że organizowane są w nim warsztaty, skierowane do młodzieży i szkół, ale nie tylko. Ciekawą formą poznania teatru jest jego zwiedzanie. Ten swoisty spacer po deskach teatru odbywa się z przewodnikiem, dzięki czemu dowiadujemy się wielu ciekawostek związanych z magicznym światem teatru.

Czytany 245 razy

Artykuły powiązane

 • Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód

  Czasami, bez względu na to, ile par wełnianych skarpet nosisz, Twoje stopy po prostu nie mogą się rozgrzać. Istnieją schorzenia, które mogą sprawić, że stopy będą wiecznie zimne.

 • Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa

  Elegancka bluzka to jedna z najbardziej uniwersalnych części damskiej garderoby. Noszą ją kobiety w każdym przedziale wiekowym, nie zważając na mankamenty sylwetki. Dobrze dobrana bluzka, potrafi zatuszować wady a uwypuklić walory figury.

 • Rodzaje damskich torebek Rodzaje damskich torebek

  Wszystkie doskonale wiemy, jak ważna jest dla nas torebka. Pełni ona funkcję praktyczną i jest świetnym dodatkiem do każdej naszej stylizacji. Jest niezbędnym elementem kobiecej garderoby i musi spełniać oczekiwane wymagania.

 • Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze! Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze!

  Zbliżają się urodziny lub Dzień Mamy i zastanawiasz się, co podarować w ten wyjątkowy dzień? Biżuteria będzie zawsze dobrym pomysłem, ale oczywiście nie jest to jedyna opcja! Warto dobrze przemyśleć zakup podarunku na wyjątkową okazję, aby Twoja mama poczuła, jak wiele dla niej znaczysz. Dobrze dobrany prezent jest nie tylko piękny czy praktyczny, ale niesie za sobą również ważne przesłanie – możesz w ten sposób pokazać, że jest wyjątkową osobą i zasługuje na wszystko, co najlepsze!

 • Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra

  Noc sylwestrowa to czas, w którym panie mogą dać upust swoim modowym fantazjom i założyć na siebie strojne kreacje oraz połyskujące dodatki, które są spełnieniem dziecięcych marzeń o byciu księżniczką. Wiele pań uwielbia błyszczącą garderobę, ale jednak nie decyduje się na to, aby zakładać ją na co dzień.