wtorek, 30 październik 2018 20:13

Teatr- co sprawia, że jest miejscem tak magicznym?

Teatr jest miejscem magicznym. To nie ulega wątpliwości. Wie o tym każdy, kto chociaż raz miał okazję uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym. Co sprawia, że jest to miejsce tak wyjątkowe i lubiane przez wiele osób?

Magia teatru, na czym polega?

Z jakiego powodu teatr jest wyjątkowy ciężko jest stwierdzić jednoznacznie, ponieważ każdy kto darzy tę formę sztuki miłością i pasją potrafiłby wskazać co najmniej kilka bądź kilkanaście powodów, dla których wciąż do teatrów wracają. Wyjątkowość wynika niewątpliwie z faktu, że uczestnicząc w spektaklu obserwujemy aktorską grę na żywo. Tu nie ma miejsca na poprawę. Jeśli aktor się pomyli- przedstawienie musi trwać dalej. A uczestniczący w spektaklu aktorzy muszą czasem włożyć nie lada wysiłek w to, by nie pokazać po sobie, że popełniona została gafa. Przygotowania do każdego widowiska poprzedzone są zawsze nawet wielomiesięcznymi przygotowaniami. Aktorzy uczą się swoich roli, a następnie ćwiczą je razem z całą obsadą podczas prób na scenie. Ale przedstawienie to nie tylko gra. Spektakl to także połączenie wielu innych elementów, jak scenografia, jak kostiumy, odpowiednia obsługa świateł i wiele innych elementów, o których siedząc na widowni często nie mamy nawet pojęcia.

Spektakle z innej epoki

Wiele osób wskazuje, że lubi teatr, ponieważ urzeka on swoją odmiennością, jest odskocznią od problemów dnia codziennego. Kostiumy, rodem z innej epoki, do tego stylowa, pasująca scenografia stanowią wyjątkowy obraz minionych czasów. Fryzury i makijaż aktorów dopełniają to wyjątkowe widowisko.

Teatr- to nie tylko spektakle

Oferta teatrów to ostatnio nie tylko spektakle, lecz także różnego rodzaju zajęcia oraz warsztaty, podczas których  grupy uczestniczące mają możliwość poznać teatr “od kuchni”. Odwiedzając teatrszekspirowski.pl możemy przekonać się, że organizowane są w nim warsztaty, skierowane do młodzieży i szkół, ale nie tylko. Ciekawą formą poznania teatru jest jego zwiedzanie. Ten swoisty spacer po deskach teatru odbywa się z przewodnikiem, dzięki czemu dowiadujemy się wielu ciekawostek związanych z magicznym światem teatru.

Czytany 320 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.