Polecane artykuły

 • 1
czwartek, 18 styczeń 2018 19:39

Speed test internet - pomiar szybkości internetu

Odpowiednia szybkość internetu pozwala na sprawne pobieranie i wysyłanie danych. Pomiarów tego parametru można dokonać za pomocą jednego z testów internetowych. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Speed test internet oferowany przez firmę INEA.

Jak działa test parametrów łącza internetowego INEA?

Speed test internet wykonuje się bardzo prosto. Po kliknięciu przycisku „Start” wystarczy odczekać kilkadziesiąt sekund, by zostały dokonane odpowiednie pomiary. Po tym czasie osoba korzystająca z testu uzyskuje pełny wynik. Składają się na niego podawane w Mbps (megabitach na sekundę) – prędkość pobierania i wysyłania danych oraz podawane w milisekundach – ping i jitter (czyli opóźnienie między wysyłaniem a otrzymaniem określonego pakietu danych oraz zmienność takiego opóźnienia). Oprócz tego na samym dole pojawia się informacja na temat usługodawcy internetu, z którego łącza się aktualnie korzysta.

Dlaczego warto skorzystać ze Speed test internetu?

Dzięki pomiarowi dokonanemu za pomocą Speed test internetu można podjąć decyzję w zakresie utrzymania usług od swojego dotychczasowego dostawcy internetu, jak i w przypadku słabych parametrów łącza – o jego zmianie. Dla pewności warto wykonać test kilka razy, o różnych porach dnia. W ten sposób można uniknąć błędu w postaci podejmowania decyzji przy przejściowych problemach z łączem (np. związanych z pracami konserwacyjnymi, pogodą lub z dużą liczbą użytkowników co zdarza się często wieczorem lub w weekendy).   

       

Czytany 394 razy

Artykuły powiązane

 • Rozciągliwe dodatki krawieckie ważnym elementem stroju Rozciągliwe dodatki krawieckie ważnym elementem stroju

  Dzieci rosną bardzo szybko, nie nadążamy za kupowaniem im ubrań, dlatego dobrym wyjściem z sytuacji jest zaopatrzenie nasze pociechy w uniwersalny strój "rosnący" razem z nim. To ubrania troszkę większe niż być powinny, ale tak uszyte, iż będą pasować zarówno teraz, jak i za rok. Wystarczy tylko jeden rodzaj dodatku krawieckiego, który nam w tym pomoże.

 • Wyjątkowe ubrania w przystępnej cenie - tylko w sklepie MagMac! Wyjątkowe ubrania w przystępnej cenie - tylko w sklepie MagMac!

  Każdy, kto szuka ubrań dobrych jakościowo, a przy okazji takich, których cena nie zrobi ogromnej dziury w domowym budżecie, powinien zapoznać się z ofertą, jaką MagMac prezentuje w swoim sklepie internetowym. Wysokiej jakości ubrania dla kobiet, które doskonale sprawdzą się w każdej sytuacji, to propozycja, obok której zdecydowanie nie można przejść obojętnie.

 • Wygodne czółenka na specjalne okoliczności Wygodne czółenka na specjalne okoliczności

  Buty na obcasie to absolutny must have w kobiecej garderobie. Niestety obuwie na cienkiej szpilce nie należą do najwygodniejszych. Świetną alternatywą dla nich są czółenka na niskim obcasie. Przedstawiamy wygodne czółenka na specjalne okoliczności, które nie tylko dobrze się prezentują, ale przede wszystkim zapewnią komfort użytkowania.

 • Już niedługo, coraz bliżej. Ciekawostki o studniówce Już niedługo, coraz bliżej. Ciekawostki o studniówce

  Eleganckie suknie i garnitury, polonez, a czasem nawet... lampka szampana wypita z najmniej lubianą nauczycielką matematyki – studniówka to czas, w którym uczniowie mogą na chwilę zapomnieć o przedmaturalnym stresie. Przedstawiamy zwyczaje, przesądy oraz ciekawostki dotyczące imprezy studniówkowej.

 • Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód

  Czasami, bez względu na to, ile par wełnianych skarpet nosisz, Twoje stopy po prostu nie mogą się rozgrzać. Istnieją schorzenia, które mogą sprawić, że stopy będą wiecznie zimne.