Polecane artykuły

 • 1
czwartek, 18 styczeń 2018 19:39

Speed test internet - pomiar szybkości internetu

Odpowiednia szybkość internetu pozwala na sprawne pobieranie i wysyłanie danych. Pomiarów tego parametru można dokonać za pomocą jednego z testów internetowych. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Speed test internet oferowany przez firmę INEA.

Jak działa test parametrów łącza internetowego INEA?

Speed test internet wykonuje się bardzo prosto. Po kliknięciu przycisku „Start” wystarczy odczekać kilkadziesiąt sekund, by zostały dokonane odpowiednie pomiary. Po tym czasie osoba korzystająca z testu uzyskuje pełny wynik. Składają się na niego podawane w Mbps (megabitach na sekundę) – prędkość pobierania i wysyłania danych oraz podawane w milisekundach – ping i jitter (czyli opóźnienie między wysyłaniem a otrzymaniem określonego pakietu danych oraz zmienność takiego opóźnienia). Oprócz tego na samym dole pojawia się informacja na temat usługodawcy internetu, z którego łącza się aktualnie korzysta.

Dlaczego warto skorzystać ze Speed test internetu?

Dzięki pomiarowi dokonanemu za pomocą Speed test internetu można podjąć decyzję w zakresie utrzymania usług od swojego dotychczasowego dostawcy internetu, jak i w przypadku słabych parametrów łącza – o jego zmianie. Dla pewności warto wykonać test kilka razy, o różnych porach dnia. W ten sposób można uniknąć błędu w postaci podejmowania decyzji przy przejściowych problemach z łączem (np. związanych z pracami konserwacyjnymi, pogodą lub z dużą liczbą użytkowników co zdarza się często wieczorem lub w weekendy).   

       

Czytany 369 razy

Artykuły powiązane

 • Stopy to fundament, a dobre buty dla dzieci to podstawa. Stopy to fundament, a dobre buty dla dzieci to podstawa.

  Stopy najczęściej zaczynają być w centrum uwagi rodziców dopiero w momencie pierwszych prób chodzenia, a to błąd, ponieważ wbrew pozorom przebyły one niezwykle fascynującą drogę i wiele "nauczyły się", zanim stanęły na podłodze

 • Współczesny krawiec - w czym może pomóc Współczesny krawiec - w czym może pomóc

  Ze starannością chcemy uzupełnić każdą stylizację, marzy nam się garderoba stworzona z precyzyjnie dobranych do naszego stylu i sylwetki ubrań, zależy nam na skompletowaniu zestawów, które sprawdzą się na każdą okazję i porę roku, będziemy wyglądać i czuć się w nich wyśmienicie?

 • Wegańskie obuwie - jakie są plusy? Wegańskie obuwie - jakie są plusy?

  Obecnie, coraz to większa liczba konsumentów staje się bardziej świadoma ekologicznie, ponieważ jest lepiej poinformowana o sposobach, aby stać się bardziej przyjaznymi dla środowiska.

 • Ładny ubiór – ładny człowiek? Ładny ubiór – ładny człowiek?

  Mówi się, że nie szata zdobi człowieka, ale z jakiegoś powodu każdy z nas chce prezentować się możliwie jak najbardziej elegancko. Nic dziwnego – jako ludzie jesteśmy nastawieni na to, by oceniać innych przede wszystkim za sprawą ich wyglądu. Jak sprawić, żeby inni uważali, że jesteśmy dobrze ubrani?

 • Płaszcze damskie – 3 najgorętsze trendy tegorocznej jesieni i zimy Płaszcze damskie – 3 najgorętsze trendy tegorocznej jesieni i zimy

  Stworzenie przyciągającej oko stylizacji bywa kłopotliwe – zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy w parze ze stylowym wyglądem musi iść ochrona przed wiatrem i zimnem. Płaszcze damskie to swoista baza dla wszelkich jesienno–zimowych stylizacji. Wystarczy dobrać dodatki i można cieszyć się nienaganną prezencją, spacerując pośród spowitych mgłą uliczek. Poniżej prezentujemy 3 gotowe przepisy na ponadczasowe stylizacje z płaszczem w roli głównej.