czwartek, 18 styczeń 2018 19:39

Speed test internet - pomiar szybkości internetu

Odpowiednia szybkość internetu pozwala na sprawne pobieranie i wysyłanie danych. Pomiarów tego parametru można dokonać za pomocą jednego z testów internetowych. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Speed test internet oferowany przez firmę INEA.

Jak działa test parametrów łącza internetowego INEA?

Speed test internet wykonuje się bardzo prosto. Po kliknięciu przycisku „Start” wystarczy odczekać kilkadziesiąt sekund, by zostały dokonane odpowiednie pomiary. Po tym czasie osoba korzystająca z testu uzyskuje pełny wynik. Składają się na niego podawane w Mbps (megabitach na sekundę) – prędkość pobierania i wysyłania danych oraz podawane w milisekundach – ping i jitter (czyli opóźnienie między wysyłaniem a otrzymaniem określonego pakietu danych oraz zmienność takiego opóźnienia). Oprócz tego na samym dole pojawia się informacja na temat usługodawcy internetu, z którego łącza się aktualnie korzysta.

Dlaczego warto skorzystać ze Speed test internetu?

Dzięki pomiarowi dokonanemu za pomocą Speed test internetu można podjąć decyzję w zakresie utrzymania usług od swojego dotychczasowego dostawcy internetu, jak i w przypadku słabych parametrów łącza – o jego zmianie. Dla pewności warto wykonać test kilka razy, o różnych porach dnia. W ten sposób można uniknąć błędu w postaci podejmowania decyzji przy przejściowych problemach z łączem (np. związanych z pracami konserwacyjnymi, pogodą lub z dużą liczbą użytkowników co zdarza się często wieczorem lub w weekendy).   

       

Czytany 443 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.