Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 18 styczeń 2018 18:39

Speed test internet - pomiar szybkości internetu

Odpowiednia szybkość internetu pozwala na sprawne pobieranie i wysyłanie danych. Pomiarów tego parametru można dokonać za pomocą jednego z testów internetowych. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Speed test internet oferowany przez firmę INEA.

Jak działa test parametrów łącza internetowego INEA?

Speed test internet wykonuje się bardzo prosto. Po kliknięciu przycisku „Start” wystarczy odczekać kilkadziesiąt sekund, by zostały dokonane odpowiednie pomiary. Po tym czasie osoba korzystająca z testu uzyskuje pełny wynik. Składają się na niego podawane w Mbps (megabitach na sekundę) – prędkość pobierania i wysyłania danych oraz podawane w milisekundach – ping i jitter (czyli opóźnienie między wysyłaniem a otrzymaniem określonego pakietu danych oraz zmienność takiego opóźnienia). Oprócz tego na samym dole pojawia się informacja na temat usługodawcy internetu, z którego łącza się aktualnie korzysta.

Dlaczego warto skorzystać ze Speed test internetu?

Dzięki pomiarowi dokonanemu za pomocą Speed test internetu można podjąć decyzję w zakresie utrzymania usług od swojego dotychczasowego dostawcy internetu, jak i w przypadku słabych parametrów łącza – o jego zmianie. Dla pewności warto wykonać test kilka razy, o różnych porach dnia. W ten sposób można uniknąć błędu w postaci podejmowania decyzji przy przejściowych problemach z łączem (np. związanych z pracami konserwacyjnymi, pogodą lub z dużą liczbą użytkowników co zdarza się często wieczorem lub w weekendy).   

       

Czytany 322 razy

Artykuły powiązane

 • Inwestować w złoto czy w sztukę? Inwestować w złoto czy w sztukę?

  Stoisz przed ciężkim wyborem i nie wiesz, w co lepiej zainwestować? W ostatnim czasie los się do Ciebie uśmiechnął i teraz poszukujesz rozwiązania, które pomoże Ci zainwestować w odpowiedni element, jakim jest złoto lub sztukę?

 • Dlaczego warto inwestować w panele słoneczne? Dlaczego warto inwestować w panele słoneczne?

  Ceny prądu rosną w zastraszającym tempie – z szacunków wynika, że do 2030 roku gospodarstwa domowe zapłacą za energię elektryczną więcej o 20% niż obecnie. Z tego właśnie względu coraz więcej osób prywatnych i firm decyduje się na inwestycję w panele słoneczne. Dzięki nim można sporo zaoszczędzić i cieszyć się tanim, ekologicznym prądem.

 • Sztuczna trawa – jak wybrać najlepszą? Sztuczna trawa – jak wybrać najlepszą?

  Sztuczna trawa jeszcze kilka lat temu nie cieszyła się w Polsce zbyt dobrą opinią.

 • Czy modne produkty mogą być tanie? Czy modne produkty mogą być tanie?

  Na wybiegach w czasie pokazów mody można zaobserwować cudowne kreacje, których uzupełnieniem są stylowe dodatki, w tym przepiękne buty.

 • Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent

  Wybór prezentu na urodziny, imieniny czy na dowolną inną okazję nie jest łatwym zadaniem. Są jednak produkty, z których zakupu ucieszy się niemalże każdy. Dobrej jakości sprzęt elektroniczny jest zawsze sprawdzonym rozwiązaniem. Co więc warto podarować bliskiej osobie? Przedstawiamy polecane pomysły.