Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 18 styczeń 2018 18:39

Speed test internet - pomiar szybkości internetu

Odpowiednia szybkość internetu pozwala na sprawne pobieranie i wysyłanie danych. Pomiarów tego parametru można dokonać za pomocą jednego z testów internetowych. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Speed test internet oferowany przez firmę INEA.

Jak działa test parametrów łącza internetowego INEA?

Speed test internet wykonuje się bardzo prosto. Po kliknięciu przycisku „Start” wystarczy odczekać kilkadziesiąt sekund, by zostały dokonane odpowiednie pomiary. Po tym czasie osoba korzystająca z testu uzyskuje pełny wynik. Składają się na niego podawane w Mbps (megabitach na sekundę) – prędkość pobierania i wysyłania danych oraz podawane w milisekundach – ping i jitter (czyli opóźnienie między wysyłaniem a otrzymaniem określonego pakietu danych oraz zmienność takiego opóźnienia). Oprócz tego na samym dole pojawia się informacja na temat usługodawcy internetu, z którego łącza się aktualnie korzysta.

Dlaczego warto skorzystać ze Speed test internetu?

Dzięki pomiarowi dokonanemu za pomocą Speed test internetu można podjąć decyzję w zakresie utrzymania usług od swojego dotychczasowego dostawcy internetu, jak i w przypadku słabych parametrów łącza – o jego zmianie. Dla pewności warto wykonać test kilka razy, o różnych porach dnia. W ten sposób można uniknąć błędu w postaci podejmowania decyzji przy przejściowych problemach z łączem (np. związanych z pracami konserwacyjnymi, pogodą lub z dużą liczbą użytkowników co zdarza się często wieczorem lub w weekendy).   

       

Czytany 307 razy

Artykuły powiązane

 • Marka Cersanit - najwyższa jakość płytek Marka Cersanit - najwyższa jakość płytek

  Szeroka oferta producentów płytek sprawia, że ich wybór nie jest łatwym zadaniem. Wszelkiego rodzaju wzory, różne kolory, ciekawe mozaiki czy oryginalne kształty dają możliwość stworzenia łazienki spełniającej wszelkie wizje klientów. Producenci marek, takich jak Cersanit stawiają na sprawdzone rozwiązania oraz najwyższą jakość. Firma wychodzi naprzeciw klientom i oferuje im wytrzymałe produkty o wielu wzorach i kolorach, spełniające najwyższe normy jakości.

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.