Polecane artykuły

  • 1

środa, 31 maj 2017 10:19

Przegląd gadżetów, które idealnie spiszą się przy noworodku

W gąszczu gadżetów dla niemowlaków zgubić się może nawet najbardziej doświadczony rodzic. Wielu producentów wprowadza do swojego asortymentu coraz to nowsze przedmioty. Ich główną funkcją ma być usprawnienie oraz ułatwienie opieki nad dziećmi. Można by rzec, iż kiedyś czegoś nie było i nasze mamy świetnie bez tego sobie dawały radę. Niemniej jedna w dobie szybkiego rozwoju i pędzącego świata, warto jest rozważyć zakup niektórych gadżetów.

Oczywiście, jak do każdej innej rzeczy, także do zakupu kolejnych przedmiotów dla niemowlaka, powinniśmy podchodzić z rezerwą. Nie każdy gadżet okaże się niezbędny, często użyty tylko raz będzie później kurzył się w kącie. Poniżej znajduje się krótka lista zawierająca Artykuły dla niemowląt, których zakup warto rozważyć.

Pierwszym gadżetem jest niania elektroniczna. Niektórzy rodzice bez niej nie wyobrażają sobie opieki nad niemowlakiem. Umożliwia ona kontrolę tego, co robi dziecko pozostawione samo w pokoju, kiedy się obudzi, kiedy zacznie płakać i wymagać naszej uwagi. W tym czasie my możemy zająć się innymi domowymi obowiązkami czy oddać chwili relaksu. Na rynku dostępne są zarówno nianie elektroniczne głosowe oraz takie z wbudowaną kamerką, niektóre nawet umożliwiają dwustronną komunikację.

Kolejnym ciekawym gadżetem jest nosidełko. W tym przypadku w pierwszej kolejności powinno się zwrócić uwagę na to, czy ma ono odpowiedni atest i certyfikat. Nosidełko musi być przede wszystkim bezpieczne dla kręgosłupa naszej pociechy. Rozwiązanie tego typu idealnie spisuje się wtedy, gdy potrzebujemy wolnych rąk, a jednocześnie musimy mieć przy sobie malucha, np. podczas prostych domowych obowiązkach, podczas zakupu czy wycieczki. Dziecko znajdujące się w nosidełku, blisko ciała rodzica, czuje się bezpiecznie i jest spokojniejsze.

Wszyscy rodzice powinni być również wyposażeni w kilka sztuk kocyków dla niemowlaka. To one idealnie spisują się jako nakrycie podczas drzemki czy w cieplejsze noce, nimi można otulić dziecko w chłodniejszy dzień, świetnie spisują się na podłodze jako miejsce do zabawy czy też na dworze podczas ciepłego popołudnia. Kocyki przy maluchach szybko się brudzą, dlatego też warto jest zaopatrzyć się w kilka sztuk, by nie martwić się o częste pranie.

Wielu rodziców wyposaża się również w podgrzewacze do butelek. Pozwalają one w szybki sposób podgrzać lub przygotować posiłek dla dziecka. Coraz więcej z nich dodatkowo posiada sterylizator, dzięki któremu butelki i inne akcesoria zawsze będą gotowe do użytku w razie potrzeby.

Warto również wspomnieć o gadżecie, którym są torby na wózek. Wybierając się z niemowlakiem na zakupy czy wizytę do lekarza zawsze trzeba mieć pod ręką podstawowe przedmioty, takie jak chusteczki nawilżane, pieluszki, smoczki czy butelki z piciem. Torby dedykowane dla młodych mam zazwyczaj są bardzo pojemne i funkcjonalne. Dzięki wielu przegrodom może zapanować w nich porządek, który zaprzeczać będzie pojęciu damskiej torebki.

Czytany 415 razy

Artykuły powiązane