Polecane artykuły

 • 1

środa, 18 kwiecień 2018 07:08

Okulary dla daltonistów - zobacz kolorowy świat.

Daltonizm to jedna z bardziej rozpoznawalnych wad wzroku – nie jest szkodliwa dla zdrowia, ale nie pozwala w pełni cieszyć się otaczającym światem przez upośledzenie widzenia barw. Ludzkie oko jest wyposażone w trzy rodzaje czopków rozróżniających kolory: niebieski, czerwony i zielony. Wszystkie otaczające nas barwy są mieszaniną tych kolorów w różnych proporcjach.

 

U daltonistów zazwyczaj nie wykształcają się w pełni lub funkcjonują nieprawidłowo czopki odpowiedzialne za jeden z podstawowych kolorów. W efekcie percepcja otaczających barw jest zaburzona, a odbieranie otoczenia niepełne. Wyobraźcie sobie wiosenny spacer po lesie, przyroda rozkwita do życia, ptaki zaczynają swój trel, no i ta rozkwitająca zieleń dookoła – żywa i energetyzująca. No właśnie, daltonista zobaczy jedynie szarawe i jakby zgniłe odcienie. Niby nie utrudnia to życia, ale potrafi w znacznym stopniu wpłynąć na czerpanie radości z otaczającego świata.

Współczesny świat, a właściwie firma Enchroma, znalazła rozwiązanie, które jest przełomem dla daltonistów. Są to okulary ze specjalną powłoką Digital Color Boost, które dokonują korekcji czerwonej i zielonej fali światła tak, że rozdzielają napływające barwy dając bardziej wyraźne wrażenie koloru. Okulary są w formie okularów przeciwsłonecznych, przez co ich działanie jest najbardziej widoczne w słoneczne dni. Pomimo dość wysokiej ceny wahającej się od 250$ - 450$ chętnych na ich zakup ciągle przybywa. Cena jest warta tego żeby na zawsze odmienić swoje życie zwłaszcza, że część użytkowników po regularnym korzystaniu z okularów zauważa, że nawet bez nich jest w stanie rozróżniać barwy i dostrzegać je w pełnym spectrum. Jest to możliwe przez procesy poznawcze mózgu, który „uczy się” widzieć i zapamiętywać rzeczy w innych kolorach.

W internecie są ogólnodostępne filmy, które pokazują reakcje daltonistów, którzy po raz pierwszy zobaczyli świat w kolorowych barwach. Te filmy wzruszają, zdumiewają i naprawdę poprawiają nastrój.

I garść pytań na koniec, które na pewno pojawiły się w trakcie czytania artykułu. Czy te okulary pomogą również mi? Jaki model wybrać? Gdzie je kupić? Wszystkie odpowiedzi na te pytania są zawarte na stronie, która specjalnie poświęca całą zakładkę problemowi daltonizmu i przełomowych okularów Enchroma - www.zobaczkolory.pl

Czytany 199 razy

Artykuły powiązane

 • Marka Cersanit - najwyższa jakość płytek Marka Cersanit - najwyższa jakość płytek

  Szeroka oferta producentów płytek sprawia, że ich wybór nie jest łatwym zadaniem. Wszelkiego rodzaju wzory, różne kolory, ciekawe mozaiki czy oryginalne kształty dają możliwość stworzenia łazienki spełniającej wszelkie wizje klientów. Producenci marek, takich jak Cersanit stawiają na sprawdzone rozwiązania oraz najwyższą jakość. Firma wychodzi naprzeciw klientom i oferuje im wytrzymałe produkty o wielu wzorach i kolorach, spełniające najwyższe normy jakości.

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.