Polecane artykuły

 • 1
środa, 18 kwiecień 2018 09:08

Okulary dla daltonistów - zobacz kolorowy świat.

Daltonizm to jedna z bardziej rozpoznawalnych wad wzroku – nie jest szkodliwa dla zdrowia, ale nie pozwala w pełni cieszyć się otaczającym światem przez upośledzenie widzenia barw. Ludzkie oko jest wyposażone w trzy rodzaje czopków rozróżniających kolory: niebieski, czerwony i zielony. Wszystkie otaczające nas barwy są mieszaniną tych kolorów w różnych proporcjach.

 

U daltonistów zazwyczaj nie wykształcają się w pełni lub funkcjonują nieprawidłowo czopki odpowiedzialne za jeden z podstawowych kolorów. W efekcie percepcja otaczających barw jest zaburzona, a odbieranie otoczenia niepełne. Wyobraźcie sobie wiosenny spacer po lesie, przyroda rozkwita do życia, ptaki zaczynają swój trel, no i ta rozkwitająca zieleń dookoła – żywa i energetyzująca. No właśnie, daltonista zobaczy jedynie szarawe i jakby zgniłe odcienie. Niby nie utrudnia to życia, ale potrafi w znacznym stopniu wpłynąć na czerpanie radości z otaczającego świata.

Współczesny świat, a właściwie firma Enchroma, znalazła rozwiązanie, które jest przełomem dla daltonistów. Są to okulary ze specjalną powłoką Digital Color Boost, które dokonują korekcji czerwonej i zielonej fali światła tak, że rozdzielają napływające barwy dając bardziej wyraźne wrażenie koloru. Okulary są w formie okularów przeciwsłonecznych, przez co ich działanie jest najbardziej widoczne w słoneczne dni. Pomimo dość wysokiej ceny wahającej się od 250$ - 450$ chętnych na ich zakup ciągle przybywa. Cena jest warta tego żeby na zawsze odmienić swoje życie zwłaszcza, że część użytkowników po regularnym korzystaniu z okularów zauważa, że nawet bez nich jest w stanie rozróżniać barwy i dostrzegać je w pełnym spectrum. Jest to możliwe przez procesy poznawcze mózgu, który „uczy się” widzieć i zapamiętywać rzeczy w innych kolorach.

W internecie są ogólnodostępne filmy, które pokazują reakcje daltonistów, którzy po raz pierwszy zobaczyli świat w kolorowych barwach. Te filmy wzruszają, zdumiewają i naprawdę poprawiają nastrój.

I garść pytań na koniec, które na pewno pojawiły się w trakcie czytania artykułu. Czy te okulary pomogą również mi? Jaki model wybrać? Gdzie je kupić? Wszystkie odpowiedzi na te pytania są zawarte na stronie, która specjalnie poświęca całą zakładkę problemowi daltonizmu i przełomowych okularów Enchroma - www.zobaczkolory.pl

Czytany 271 razy

Artykuły powiązane

 • Już niedługo, coraz bliżej. Ciekawostki o studniówce Już niedługo, coraz bliżej. Ciekawostki o studniówce

  Eleganckie suknie i garnitury, polonez, a czasem nawet... lampka szampana wypita z najmniej lubianą nauczycielką matematyki – studniówka to czas, w którym uczniowie mogą na chwilę zapomnieć o przedmaturalnym stresie. Przedstawiamy zwyczaje, przesądy oraz ciekawostki dotyczące imprezy studniówkowej.

 • Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód

  Czasami, bez względu na to, ile par wełnianych skarpet nosisz, Twoje stopy po prostu nie mogą się rozgrzać. Istnieją schorzenia, które mogą sprawić, że stopy będą wiecznie zimne.

 • Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa

  Elegancka bluzka to jedna z najbardziej uniwersalnych części damskiej garderoby. Noszą ją kobiety w każdym przedziale wiekowym, nie zważając na mankamenty sylwetki. Dobrze dobrana bluzka, potrafi zatuszować wady a uwypuklić walory figury.

 • Rodzaje damskich torebek Rodzaje damskich torebek

  Wszystkie doskonale wiemy, jak ważna jest dla nas torebka. Pełni ona funkcję praktyczną i jest świetnym dodatkiem do każdej naszej stylizacji. Jest niezbędnym elementem kobiecej garderoby i musi spełniać oczekiwane wymagania.

 • Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze! Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze!

  Zbliżają się urodziny lub Dzień Mamy i zastanawiasz się, co podarować w ten wyjątkowy dzień? Biżuteria będzie zawsze dobrym pomysłem, ale oczywiście nie jest to jedyna opcja! Warto dobrze przemyśleć zakup podarunku na wyjątkową okazję, aby Twoja mama poczuła, jak wiele dla niej znaczysz. Dobrze dobrany prezent jest nie tylko piękny czy praktyczny, ale niesie za sobą również ważne przesłanie – możesz w ten sposób pokazać, że jest wyjątkową osobą i zasługuje na wszystko, co najlepsze!