Polecane artykuły

 • 1

środa, 18 kwiecień 2018 07:08

Okulary dla daltonistów - zobacz kolorowy świat.

Daltonizm to jedna z bardziej rozpoznawalnych wad wzroku – nie jest szkodliwa dla zdrowia, ale nie pozwala w pełni cieszyć się otaczającym światem przez upośledzenie widzenia barw. Ludzkie oko jest wyposażone w trzy rodzaje czopków rozróżniających kolory: niebieski, czerwony i zielony. Wszystkie otaczające nas barwy są mieszaniną tych kolorów w różnych proporcjach.

 

U daltonistów zazwyczaj nie wykształcają się w pełni lub funkcjonują nieprawidłowo czopki odpowiedzialne za jeden z podstawowych kolorów. W efekcie percepcja otaczających barw jest zaburzona, a odbieranie otoczenia niepełne. Wyobraźcie sobie wiosenny spacer po lesie, przyroda rozkwita do życia, ptaki zaczynają swój trel, no i ta rozkwitająca zieleń dookoła – żywa i energetyzująca. No właśnie, daltonista zobaczy jedynie szarawe i jakby zgniłe odcienie. Niby nie utrudnia to życia, ale potrafi w znacznym stopniu wpłynąć na czerpanie radości z otaczającego świata.

Współczesny świat, a właściwie firma Enchroma, znalazła rozwiązanie, które jest przełomem dla daltonistów. Są to okulary ze specjalną powłoką Digital Color Boost, które dokonują korekcji czerwonej i zielonej fali światła tak, że rozdzielają napływające barwy dając bardziej wyraźne wrażenie koloru. Okulary są w formie okularów przeciwsłonecznych, przez co ich działanie jest najbardziej widoczne w słoneczne dni. Pomimo dość wysokiej ceny wahającej się od 250$ - 450$ chętnych na ich zakup ciągle przybywa. Cena jest warta tego żeby na zawsze odmienić swoje życie zwłaszcza, że część użytkowników po regularnym korzystaniu z okularów zauważa, że nawet bez nich jest w stanie rozróżniać barwy i dostrzegać je w pełnym spectrum. Jest to możliwe przez procesy poznawcze mózgu, który „uczy się” widzieć i zapamiętywać rzeczy w innych kolorach.

W internecie są ogólnodostępne filmy, które pokazują reakcje daltonistów, którzy po raz pierwszy zobaczyli świat w kolorowych barwach. Te filmy wzruszają, zdumiewają i naprawdę poprawiają nastrój.

I garść pytań na koniec, które na pewno pojawiły się w trakcie czytania artykułu. Czy te okulary pomogą również mi? Jaki model wybrać? Gdzie je kupić? Wszystkie odpowiedzi na te pytania są zawarte na stronie, która specjalnie poświęca całą zakładkę problemowi daltonizmu i przełomowych okularów Enchroma - www.zobaczkolory.pl

Czytany 215 razy

Artykuły powiązane

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.

 • Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem? Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem?

  Masz wrażenie, że Twoje dzieci nigdy nie są zmęczone i zawsze mają mnóstwo energii? Zabierz je na wakacje z mnóstwem atrakcji. Ty i Twoje dzieci możecie stworzyć super drużynę, która będzie przeżywać niezwykłe przygody na Helu! Wynajmij apartament nad morzem dla swojej gromadki, a następnie sprawdź, w jaki sposób możesz im zapewnić ciekawe wakacje.

 • Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży

  Przeciwsłoneczne okulary, stylowy kapelusz, olejek do opalania (oczywiście z filtrem) – czego jeszcze nie powinno zabraknąć w bagażu kompletowanym na wakacyjny wyjazd? Kostium jednoczęściowy to niezbędny element garderoby, który sprawdzi się doskonale nie tylko na plaży. Warto mieć ze sobą niezależnie od tego, czy planujecie wakacje w Polsce, czy zagranicą.