piątek, 25 sierpień 2017 11:53

Muzea dla dzieci w Warszawie. Gdzie warto się wybrać?

Warszawa jest pełna ciekawych atrakcji dla dzieci. W stolicy działa również wiele muzeów zapraszających najmłodszych do zwiedzania oraz dobrej zabawy. Gdzie warto się wybrać?

Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka w Muzeum Etnograficznym

Jest to muzeum stworzone specjalnie z myślą o dzieciach. Ekspozycja skierowana do najmłodszych składa się z czterech tematycznych sal, które nazywane są Księgami. Każda ma inną tematykę i pokazuje, jak żyją dzieci w innych zakątkach świata. Dzieci mogą przymierzać tradycyjne stroje, bawić się zabawkami, brać udział w warsztatach.

Muzeum Fryderyka Chopina

Specjalnie zaplanowana ekspozycja w Muzeum Fryderyka Chopina ma za cel oddziaływać na wszystkie zmysły, aby indywidualnie poznawać Chopina. Dla dzieci przygotowano multimedialną salę, w której można bliżej poznać sylwetkę i dzieła kompozytora. Organizowane są też warsztaty dla najmłodszych.

Muzeum Narodowe

Tutaj na zwiedzających czekają bogate zbiory eksponatów z różnych epok. To właśnie tutaj można zobaczyć obraz „Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki. Z myślą o najmłodszych organizuje się też rodzinne zwiedzania, podczas których dzieci i rodzice mogą dowiedzieć się więcej o znanych polskich artystach.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Ekspozycja dla dzieci Muzeum Powstania Warszawskiego pozwala na posłuchanie powstańczych piosenek, zobaczenie teatrzyku powstańczego czy wcielenie się w rolę sanitariuszki lub listonosza. W muzeum możemy też zobaczyć repliki zabawek z tamtych czasów, modele samolotów i inne ciekawe eksponaty.

Muzeum Domków dla Lalek

To niezwykłe muzeum zlokalizowane jest w Pałacu Kultury i Nauki, w którym odwiedzający mogą zobaczyć przeszło 100 różnych domków i pokoików dla lalek, a także wiele innych zabawek. Domki pochodzą z kolekcji Anety Popiel-Machnickiej, która kupuje je na całym świecie i odnawia je.

To tylko wybrane atrakcje dla dzieci Warszawa ma również znacznie więcej ciekawych muzeów, które otwierają swoje podwoje dla najmłodszych. Jeśli jednak zależy państwu na atrakcjach dla dzieci, które bardziej będą oddziaływać na nasze pociechy to doskonałym rozwiązaniem będzie Teatr Małego Widza lub Centrum Nauki Kopernik.

Czytany 533 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.