Polecane artykuły

 • 1

piątek, 25 sierpień 2017 09:53

Muzea dla dzieci w Warszawie. Gdzie warto się wybrać?

Warszawa jest pełna ciekawych atrakcji dla dzieci. W stolicy działa również wiele muzeów zapraszających najmłodszych do zwiedzania oraz dobrej zabawy. Gdzie warto się wybrać?

Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka w Muzeum Etnograficznym

Jest to muzeum stworzone specjalnie z myślą o dzieciach. Ekspozycja skierowana do najmłodszych składa się z czterech tematycznych sal, które nazywane są Księgami. Każda ma inną tematykę i pokazuje, jak żyją dzieci w innych zakątkach świata. Dzieci mogą przymierzać tradycyjne stroje, bawić się zabawkami, brać udział w warsztatach.

Muzeum Fryderyka Chopina

Specjalnie zaplanowana ekspozycja w Muzeum Fryderyka Chopina ma za cel oddziaływać na wszystkie zmysły, aby indywidualnie poznawać Chopina. Dla dzieci przygotowano multimedialną salę, w której można bliżej poznać sylwetkę i dzieła kompozytora. Organizowane są też warsztaty dla najmłodszych.

Muzeum Narodowe

Tutaj na zwiedzających czekają bogate zbiory eksponatów z różnych epok. To właśnie tutaj można zobaczyć obraz „Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki. Z myślą o najmłodszych organizuje się też rodzinne zwiedzania, podczas których dzieci i rodzice mogą dowiedzieć się więcej o znanych polskich artystach.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Ekspozycja dla dzieci Muzeum Powstania Warszawskiego pozwala na posłuchanie powstańczych piosenek, zobaczenie teatrzyku powstańczego czy wcielenie się w rolę sanitariuszki lub listonosza. W muzeum możemy też zobaczyć repliki zabawek z tamtych czasów, modele samolotów i inne ciekawe eksponaty.

Muzeum Domków dla Lalek

To niezwykłe muzeum zlokalizowane jest w Pałacu Kultury i Nauki, w którym odwiedzający mogą zobaczyć przeszło 100 różnych domków i pokoików dla lalek, a także wiele innych zabawek. Domki pochodzą z kolekcji Anety Popiel-Machnickiej, która kupuje je na całym świecie i odnawia je.

To tylko wybrane atrakcje dla dzieci Warszawa ma również znacznie więcej ciekawych muzeów, które otwierają swoje podwoje dla najmłodszych. Jeśli jednak zależy państwu na atrakcjach dla dzieci, które bardziej będą oddziaływać na nasze pociechy to doskonałym rozwiązaniem będzie Teatr Małego Widza lub Centrum Nauki Kopernik.

Czytany 425 razy

Artykuły powiązane

 • Czy modne produkty mogą być tanie? Czy modne produkty mogą być tanie?

  Na wybiegach w czasie pokazów mody można zaobserwować cudowne kreacje, których uzupełnieniem są stylowe dodatki, w tym przepiękne buty.

 • Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent

  Wybór prezentu na urodziny, imieniny czy na dowolną inną okazję nie jest łatwym zadaniem. Są jednak produkty, z których zakupu ucieszy się niemalże każdy. Dobrej jakości sprzęt elektroniczny jest zawsze sprawdzonym rozwiązaniem. Co więc warto podarować bliskiej osobie? Przedstawiamy polecane pomysły.

 • Własna działka w mieście, dlaczego warto? Własna działka w mieście, dlaczego warto?

  Posiadanie własnej działki w mieście to bardzo opłacalna inwestycja. Najczęściej są to działki budowlane, których wartość stale rośnie, w zależności od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz koniunktury na rynku inwestycyjnym. O takie działki, nawet w centrum miast, nie jest trudno. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja na rynku działek rekreacyjnych.

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.