Polecane artykuły

 • 1

piątek, 25 sierpień 2017 09:53

Muzea dla dzieci w Warszawie. Gdzie warto się wybrać?

Warszawa jest pełna ciekawych atrakcji dla dzieci. W stolicy działa również wiele muzeów zapraszających najmłodszych do zwiedzania oraz dobrej zabawy. Gdzie warto się wybrać?

Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka w Muzeum Etnograficznym

Jest to muzeum stworzone specjalnie z myślą o dzieciach. Ekspozycja skierowana do najmłodszych składa się z czterech tematycznych sal, które nazywane są Księgami. Każda ma inną tematykę i pokazuje, jak żyją dzieci w innych zakątkach świata. Dzieci mogą przymierzać tradycyjne stroje, bawić się zabawkami, brać udział w warsztatach.

Muzeum Fryderyka Chopina

Specjalnie zaplanowana ekspozycja w Muzeum Fryderyka Chopina ma za cel oddziaływać na wszystkie zmysły, aby indywidualnie poznawać Chopina. Dla dzieci przygotowano multimedialną salę, w której można bliżej poznać sylwetkę i dzieła kompozytora. Organizowane są też warsztaty dla najmłodszych.

Muzeum Narodowe

Tutaj na zwiedzających czekają bogate zbiory eksponatów z różnych epok. To właśnie tutaj można zobaczyć obraz „Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki. Z myślą o najmłodszych organizuje się też rodzinne zwiedzania, podczas których dzieci i rodzice mogą dowiedzieć się więcej o znanych polskich artystach.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Ekspozycja dla dzieci Muzeum Powstania Warszawskiego pozwala na posłuchanie powstańczych piosenek, zobaczenie teatrzyku powstańczego czy wcielenie się w rolę sanitariuszki lub listonosza. W muzeum możemy też zobaczyć repliki zabawek z tamtych czasów, modele samolotów i inne ciekawe eksponaty.

Muzeum Domków dla Lalek

To niezwykłe muzeum zlokalizowane jest w Pałacu Kultury i Nauki, w którym odwiedzający mogą zobaczyć przeszło 100 różnych domków i pokoików dla lalek, a także wiele innych zabawek. Domki pochodzą z kolekcji Anety Popiel-Machnickiej, która kupuje je na całym świecie i odnawia je.

To tylko wybrane atrakcje dla dzieci Warszawa ma również znacznie więcej ciekawych muzeów, które otwierają swoje podwoje dla najmłodszych. Jeśli jednak zależy państwu na atrakcjach dla dzieci, które bardziej będą oddziaływać na nasze pociechy to doskonałym rozwiązaniem będzie Teatr Małego Widza lub Centrum Nauki Kopernik.

Czytany 407 razy

Artykuły powiązane

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.

 • Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki! Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki!

  Wiosna za pasem, a razem ze słoneczną pogodą przychodzi ochota na odświeżenie stylu. Poza przeglądem garderoby czas również na dopasowanie akcesoriów do najnowszych trendów i poczucie się stylowo. Dzisiaj chcemy przedstawić kilka cennych porad dotyczących dobierania okularów przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych. Mamy również niespodziankę w postaci dużych rabatów na zakup wymarzonych okularów!