Polecane artykuły

 • 1
piątek, 25 sierpień 2017 11:53

Muzea dla dzieci w Warszawie. Gdzie warto się wybrać?

Warszawa jest pełna ciekawych atrakcji dla dzieci. W stolicy działa również wiele muzeów zapraszających najmłodszych do zwiedzania oraz dobrej zabawy. Gdzie warto się wybrać?

Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka w Muzeum Etnograficznym

Jest to muzeum stworzone specjalnie z myślą o dzieciach. Ekspozycja skierowana do najmłodszych składa się z czterech tematycznych sal, które nazywane są Księgami. Każda ma inną tematykę i pokazuje, jak żyją dzieci w innych zakątkach świata. Dzieci mogą przymierzać tradycyjne stroje, bawić się zabawkami, brać udział w warsztatach.

Muzeum Fryderyka Chopina

Specjalnie zaplanowana ekspozycja w Muzeum Fryderyka Chopina ma za cel oddziaływać na wszystkie zmysły, aby indywidualnie poznawać Chopina. Dla dzieci przygotowano multimedialną salę, w której można bliżej poznać sylwetkę i dzieła kompozytora. Organizowane są też warsztaty dla najmłodszych.

Muzeum Narodowe

Tutaj na zwiedzających czekają bogate zbiory eksponatów z różnych epok. To właśnie tutaj można zobaczyć obraz „Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki. Z myślą o najmłodszych organizuje się też rodzinne zwiedzania, podczas których dzieci i rodzice mogą dowiedzieć się więcej o znanych polskich artystach.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Ekspozycja dla dzieci Muzeum Powstania Warszawskiego pozwala na posłuchanie powstańczych piosenek, zobaczenie teatrzyku powstańczego czy wcielenie się w rolę sanitariuszki lub listonosza. W muzeum możemy też zobaczyć repliki zabawek z tamtych czasów, modele samolotów i inne ciekawe eksponaty.

Muzeum Domków dla Lalek

To niezwykłe muzeum zlokalizowane jest w Pałacu Kultury i Nauki, w którym odwiedzający mogą zobaczyć przeszło 100 różnych domków i pokoików dla lalek, a także wiele innych zabawek. Domki pochodzą z kolekcji Anety Popiel-Machnickiej, która kupuje je na całym świecie i odnawia je.

To tylko wybrane atrakcje dla dzieci Warszawa ma również znacznie więcej ciekawych muzeów, które otwierają swoje podwoje dla najmłodszych. Jeśli jednak zależy państwu na atrakcjach dla dzieci, które bardziej będą oddziaływać na nasze pociechy to doskonałym rozwiązaniem będzie Teatr Małego Widza lub Centrum Nauki Kopernik.

Czytany 479 razy

Artykuły powiązane

 • Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód

  Czasami, bez względu na to, ile par wełnianych skarpet nosisz, Twoje stopy po prostu nie mogą się rozgrzać. Istnieją schorzenia, które mogą sprawić, że stopy będą wiecznie zimne.

 • Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa

  Elegancka bluzka to jedna z najbardziej uniwersalnych części damskiej garderoby. Noszą ją kobiety w każdym przedziale wiekowym, nie zważając na mankamenty sylwetki. Dobrze dobrana bluzka, potrafi zatuszować wady a uwypuklić walory figury.

 • Rodzaje damskich torebek Rodzaje damskich torebek

  Wszystkie doskonale wiemy, jak ważna jest dla nas torebka. Pełni ona funkcję praktyczną i jest świetnym dodatkiem do każdej naszej stylizacji. Jest niezbędnym elementem kobiecej garderoby i musi spełniać oczekiwane wymagania.

 • Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze! Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze!

  Zbliżają się urodziny lub Dzień Mamy i zastanawiasz się, co podarować w ten wyjątkowy dzień? Biżuteria będzie zawsze dobrym pomysłem, ale oczywiście nie jest to jedyna opcja! Warto dobrze przemyśleć zakup podarunku na wyjątkową okazję, aby Twoja mama poczuła, jak wiele dla niej znaczysz. Dobrze dobrany prezent jest nie tylko piękny czy praktyczny, ale niesie za sobą również ważne przesłanie – możesz w ten sposób pokazać, że jest wyjątkową osobą i zasługuje na wszystko, co najlepsze!

 • Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra

  Noc sylwestrowa to czas, w którym panie mogą dać upust swoim modowym fantazjom i założyć na siebie strojne kreacje oraz połyskujące dodatki, które są spełnieniem dziecięcych marzeń o byciu księżniczką. Wiele pań uwielbia błyszczącą garderobę, ale jednak nie decyduje się na to, aby zakładać ją na co dzień.