Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 28 wrzesień 2017 14:10

Mucha męska – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Klasyczna mucha męska coraz częściej ponownie pojawia się „na salonach”. Coraz więcej panów decyduje się także na wykorzystanie niestandardowych much do codziennych stylizacji. Co warto wiedzieć o tym elemencie męskiej garderoby? Jaką muchę wybrać? Która jest najbardziej formalna i pasuje do eleganckich stylizacji, a jaką można ubrać na co dzień?

 

Mucha musze nierówna

W sklepach z modą męską można znaleźć wiele modeli muszek wykonanych z najróżniejszych materiałów. Podobnie jak w przypadku krawatów czy poszetek, za najbardziej eleganckie i zarazem formalne uważa się muchy wykonane z wysokiej jakości jedwabiu. To właśnie takie muchy powinny być wybierane do formalnych sytuacji – np. ważne uroczystości rodzinne czy wieczorowe wyjścia, na których jest wymagany formalny strój. W innych sytuacjach można pozwolić sobie na muchy wykonane z wełny czy bawełny.

Na oficjalne spotkania najczęściej wybiera się muchy w kolorze białym lub czarnym. Do garnituru przy mniej formalnych okazjach można wybrać też muchę granatową lub bordową. Do codziennych strojów coraz częściej wybierane są muchy w różne wzory, które mają podkreślić indywidualność stroju oraz charakteru osoby je noszącej.

Jak nosić muchę?

Wielu panów rezygnuje z noszenia muchy, gdyż uważa jej wiązanie za czynność bardzo skomplikowaną. Jednak wielu producentów, oprócz tradycyjnych, wiązanych much proponuje swoim klientom wersje już zawiązane z regulowanym paskiem na szyję. W takim przypadku muchę zakłada się na szyję i jedynie reguluje pasek, tak aby pasował do obwodu szyi.

Ważne jest też to, aby do muchy dobrać odpowiednią koszulę. Do strojów formalnych najlepiej muchę ubrać do koszuli z krytą plisą. Do stylizacji mniej formalnych można wybrać koszule z odkrytą plisą, w tym koszule kolorowe. Trzeba wtedy jednak pamiętać o tym, że mucha męska wtedy również musi mieć mniej formalny charakter. Pozwoli to na stworzenie ciekawej, oryginalnej stylizacji, która będzie przyciągała zaciekawione spojrzenia.

 

Czytany 202 razy

Artykuły powiązane

 • Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent

  Wybór prezentu na urodziny, imieniny czy na dowolną inną okazję nie jest łatwym zadaniem. Są jednak produkty, z których zakupu ucieszy się niemalże każdy. Dobrej jakości sprzęt elektroniczny jest zawsze sprawdzonym rozwiązaniem. Co więc warto podarować bliskiej osobie? Przedstawiamy polecane pomysły.

 • Własna działka w mieście, dlaczego warto? Własna działka w mieście, dlaczego warto?

  Posiadanie własnej działki w mieście to bardzo opłacalna inwestycja. Najczęściej są to działki budowlane, których wartość stale rośnie, w zależności od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz koniunktury na rynku inwestycyjnym. O takie działki, nawet w centrum miast, nie jest trudno. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja na rynku działek rekreacyjnych.

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.