czwartek, 28 wrzesień 2017 16:10

Mucha męska – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Klasyczna mucha męska coraz częściej ponownie pojawia się „na salonach”. Coraz więcej panów decyduje się także na wykorzystanie niestandardowych much do codziennych stylizacji. Co warto wiedzieć o tym elemencie męskiej garderoby? Jaką muchę wybrać? Która jest najbardziej formalna i pasuje do eleganckich stylizacji, a jaką można ubrać na co dzień?

 

Mucha musze nierówna

W sklepach z modą męską można znaleźć wiele modeli muszek wykonanych z najróżniejszych materiałów. Podobnie jak w przypadku krawatów czy poszetek, za najbardziej eleganckie i zarazem formalne uważa się muchy wykonane z wysokiej jakości jedwabiu. To właśnie takie muchy powinny być wybierane do formalnych sytuacji – np. ważne uroczystości rodzinne czy wieczorowe wyjścia, na których jest wymagany formalny strój. W innych sytuacjach można pozwolić sobie na muchy wykonane z wełny czy bawełny.

Na oficjalne spotkania najczęściej wybiera się muchy w kolorze białym lub czarnym. Do garnituru przy mniej formalnych okazjach można wybrać też muchę granatową lub bordową. Do codziennych strojów coraz częściej wybierane są muchy w różne wzory, które mają podkreślić indywidualność stroju oraz charakteru osoby je noszącej.

Jak nosić muchę?

Wielu panów rezygnuje z noszenia muchy, gdyż uważa jej wiązanie za czynność bardzo skomplikowaną. Jednak wielu producentów, oprócz tradycyjnych, wiązanych much proponuje swoim klientom wersje już zawiązane z regulowanym paskiem na szyję. W takim przypadku muchę zakłada się na szyję i jedynie reguluje pasek, tak aby pasował do obwodu szyi.

Ważne jest też to, aby do muchy dobrać odpowiednią koszulę. Do strojów formalnych najlepiej muchę ubrać do koszuli z krytą plisą. Do stylizacji mniej formalnych można wybrać koszule z odkrytą plisą, w tym koszule kolorowe. Trzeba wtedy jednak pamiętać o tym, że mucha męska wtedy również musi mieć mniej formalny charakter. Pozwoli to na stworzenie ciekawej, oryginalnej stylizacji, która będzie przyciągała zaciekawione spojrzenia.

 

Czytany 306 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.