Polecane artykuły

  • 1

czwartek, 28 wrzesień 2017 16:10

Mucha męska – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Klasyczna mucha męska coraz częściej ponownie pojawia się „na salonach”. Coraz więcej panów decyduje się także na wykorzystanie niestandardowych much do codziennych stylizacji. Co warto wiedzieć o tym elemencie męskiej garderoby? Jaką muchę wybrać? Która jest najbardziej formalna i pasuje do eleganckich stylizacji, a jaką można ubrać na co dzień?

 

Mucha musze nierówna

W sklepach z modą męską można znaleźć wiele modeli muszek wykonanych z najróżniejszych materiałów. Podobnie jak w przypadku krawatów czy poszetek, za najbardziej eleganckie i zarazem formalne uważa się muchy wykonane z wysokiej jakości jedwabiu. To właśnie takie muchy powinny być wybierane do formalnych sytuacji – np. ważne uroczystości rodzinne czy wieczorowe wyjścia, na których jest wymagany formalny strój. W innych sytuacjach można pozwolić sobie na muchy wykonane z wełny czy bawełny.

Na oficjalne spotkania najczęściej wybiera się muchy w kolorze białym lub czarnym. Do garnituru przy mniej formalnych okazjach można wybrać też muchę granatową lub bordową. Do codziennych strojów coraz częściej wybierane są muchy w różne wzory, które mają podkreślić indywidualność stroju oraz charakteru osoby je noszącej.

Jak nosić muchę?

Wielu panów rezygnuje z noszenia muchy, gdyż uważa jej wiązanie za czynność bardzo skomplikowaną. Jednak wielu producentów, oprócz tradycyjnych, wiązanych much proponuje swoim klientom wersje już zawiązane z regulowanym paskiem na szyję. W takim przypadku muchę zakłada się na szyję i jedynie reguluje pasek, tak aby pasował do obwodu szyi.

Ważne jest też to, aby do muchy dobrać odpowiednią koszulę. Do strojów formalnych najlepiej muchę ubrać do koszuli z krytą plisą. Do stylizacji mniej formalnych można wybrać koszule z odkrytą plisą, w tym koszule kolorowe. Trzeba wtedy jednak pamiętać o tym, że mucha męska wtedy również musi mieć mniej formalny charakter. Pozwoli to na stworzenie ciekawej, oryginalnej stylizacji, która będzie przyciągała zaciekawione spojrzenia.

 

Czytany 231 razy

Artykuły powiązane