sobota, czerwiec 15, 2024
środa, 27 marzec 2024 20:20

Moda 2024 - Rok Hwang Projektuje dla H&M

moda 2024 moda 2024 fot: pixabay

W branży modowej, zjawisko współpracy między uznanymi projektantami, a masowymi markami odzieżowymi jest coraz bardziej popularne. Tym razem uwagę świata mody przykuwa połączenie sił koreańskiego projektanta Roka Hwanga, z międzynarodową siecią sklepów H&M. Ta wyjątkowa kolaboracja, ma na celu zaprezentowanie limitowanej kolekcji, która odzwierciedlać będzie ideę i styl założyciela marki Rokh, znanej z eksperymentalnego i dynamicznego podejścia do mody.

Tło i osiągnięcia Roka Hwanga

Urodzony w Korei, Rok Hwang to postać znacząca na współczesnej scenie mody. Swoją wiedzę i umiejętności projektowe rozwijał w Wielkiej Brytanii, co pozwoliło mu na nabycie międzynarodowego doświadczenia i perspektywy. Przed założeniem własnej marki Rokh, Hwang zdobywał doświadczenie pracując dla takich gigantów modowych jak Céline, pod okiem Phoebe Philo. Założona w 2016 roku marka Rokh, od samego początku zyskała uznanie za ponadczasowość, elegancję oraz unikatowość projektów, które idealnie wpisują się w aktualne trendy.

Charakterystyka kolekcji Rokh x H&M

W kolekcji stworzonej dla H&M, Rok Hwang prezentuje swoje charakterystyczne podejście do mody, poprzez zastosowanie nakładanych na siebie warstw materiału oraz możliwość ich indywidualnego dostosowania przez użytkownika. Oferta obejmuje szeroką gamę odzieży i akcesoriów dla kobiet i mężczyzn, w tym dwuwarstwowe trencze, gorsetowe topy, plisowane spódnice, bieliznę oraz geometryczną biżuterię. Co ważne, poszczególne elementy kolekcji zaprojektowano z myślą o eksperymentowaniu - dzięki regulowanym detalom, użytkownicy mogą dostosowywać je do osobistych preferencji.

Dostępność i oczekiwania

Premiera kolekcji rokh x H&M zaplanowana jest na 18 kwietnia i obejmie wybrane sklepy stacjonarne oraz platformę internetową marki. Z uwagi na limitowany charakter kolekcji oraz rosnące zainteresowanie współpracami między projektantami a masowymi markami odzieżowymi, oczekuje się, że nowe propozycje szybko zyskają popularność wśród miłośników mody.

Współpraca między Rokiem Hwangiem a H&M stanowi przykład, jak tradycyjne podejście do mody może zostać wzbogacone o nowe, świeże perspektywy. Jest to także dowód na to, że moda nie zna granic, łącząc różnorodne kultury i style. Limitowana kolekcja rokh x H&M ma szansę nie tylko zdefiniować nowe trendy, ale również zachęcić do indywidualnego podejścia do własnego stylu. To, co w teorii może wydawać się jedynie kolejną współpracą w branży, w praktyce staje się ważnym krokiem w kierunku demokratyzacji mody, dając szerszemu gronu odbiorców dostęp do projektów sygnowanych przez znanych projektantów.

Źródło: viva.pl

 

Artykuły powiązane