wtorek, 26 grudzień 2017 17:41

Konto studenckie – największe zalety

Banki widzą ogromny potencjał w młodym kliencie. To dlatego, że Polacy wykazują pełną lojalność wobec instytucji, w których nabyli już jakiś produkt. Posiadanie konta studenckiego daje więc spore szanse na to, że ten sam klient kiedyś zaciągnie w banku zobowiązanie kredytowe albo przeznaczy oszczędności celem inwestowania. Właśnie dlatego konto dla studentów wiąże się z całym pakietem korzyści.

Konto darmowe

Przede wszystkim konto dla studenta najczęściej jest bezpłatne. Student nie zarabia wiele, bardzo często pozostaje na utrzymaniu rodziców. Nie ma więc pieniędzy, by jeszcze płacić za założenie czy prowadzenie rachunku w banku.

Konto za 0 złotych to produkt, który jest przez studentów najczęściej poszukiwany. Okazuje się również, że młody klient doskonale orientuje się w świecie finansów i dokładnie przeczyta regulamin i umowę, zanim zdecyduje się na rachunek w konkretnym banku. Nie ma mowy o dodatkowych opłatach, które wiązałyby się nie tyle z założeniem konta, ile z jego prowadzeniem i dokonywanymi operacjami.

Konto internetowe

Banki są świadome tego, że młody klient to klient nowoczesny. Nie chce stać w długich kolejkach w oddziałach banku, skoro te instytucje dają możliwość prowadzenia konta przez internet. Konto dla studenta, które może być prowadzone online, wiąże się ze sporym komfortem i oszczędnością czasu.

To właśnie młodzi Polacy doceniają nowoczesną technologię. To właśnie my jesteśmy pionierami, biorąc pod uwagę popularność innowacyjnych rozwiązań. To w naszym kraju najprężniej rozwija się bankowość internetowa. Pod tym względem przodujemy, jeśli spojrzymy na zestawienie wszystkim krajów Unii Europejskiej.

Konto oszczędnościowe

Polski student zdaje sobie sprawę, że nie wystarczy już tylko dysponować środkami, które wystarczają na utrzymanie się do kolejnej pensji. Jest świadomy konieczności generowania oszczędności. Chociaż tylko połowa Polaków odkłada pieniądze na „czarną godzinę”, to w tej grupie przeważają właśnie osoby młode.

To studenci również mają o wiele większe zaufanie do banków. Jeśli generują oszczędności, to wolą trzymać je w banku aniżeli w domowej skarbonce. Idealne konto dla studenta to takie, które pozwala nie tylko bezpiecznie przechowywać kapitał, ale również go pomnażać. Banki oferują dzisiaj takie rachunki, które są oprocentowane. Jednocześnie student może dowolnie dysponować środkami, które na nich gromadzi.

Konto do zarabiania

Oszczędności to nie wszystko. Świadomy student chce je pomnażać. Konto dla studenta, którym można zarządzać za pośrednictwem platformy internetowej, powinno umożliwiać również lokowanie środków w dowolnych instrumentach inwestycyjnych.

Student może więc bez wychodzenia z domu przeznaczyć część posiadanych wydatków na lokatę bankową albo produkt połączony, czyli lokatę z funduszem inwestycyjnym. Będzie też zarabiać na wspomnianym koncie oszczędnościowym. Młodych klientów bank bardzo często nagradza też bonusami za określoną liczbę przeprowadzonych w miesiącu operacji czy wysokość wpływów, jakie zostały na koncie zaksięgowane.

Konto kompleksowe

Jedno konto i wiele możliwości. Tak w skrócie można określić dobre konto dla studenta. Taki rachunek pozwala nie tylko lokować bezpiecznie środki, dokonywać przelewy, oszczędzać czy nawet pomnażać pieniądze. Staje się kompleksową platformą do kontaktu z oddziałem banku i pozyskiwaniem niezbędnych informacji. Co ciekawe, za pośrednictwem dobrego konta studenckiego, młodzi mogą nawet zaciągać zobowiązania kredytowe.

Czytany 532 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.