środa, 14 październik 2015 14:08

Kobiecy telefon, czyli jaki?

Dawno już minęły czasy, w których telefon służył wyłącznie do wykonywania i odbierania połączeń. Nowoczesne smartfony stają się przenośnym centrum kontaktu ze światem. Każdy z nas robi to inaczej. A czego od dobrego smartfonu oczekują kobiety?

Wygląd ma znaczenie

Doświadczenia osób reprezentujących punkty sprzedające usługi telekomunikacyjne czy salony ze sprzętem, takie jak sklep Samsung, jasno potwierdzają, że panie podczas poszukiwania telefonu dużą uwagę zwracają na jego design. Kobiecy smartfon to taki, który dobrze leży w ręce i po prostu ładnie wygląda.

Cenione są modele takie jak choćby Samsung Galaxy Trend Plus z 4-calowym ekranem. Ta wielkość ekranu gwarantuje dobry obraz, a przy tym pozwala telefonowi z łatwością zmieścić się nawet do niewielkiej kopertówki.

W przypadku nowoczesnych smartfonów takich jak Galaxy Trend Plus, ale też np. HTC Desire 620, dużym atutem jest też możliwość wybrania koloru obudowy. Producenci oferują coraz bogatszą różnorodność kolorystyczną, która nie kończy się jedynie na klasycznej bieli czy eleganckiej czerni.

Do robienia zdjęć

Czy korzystasz jeszcze z kompaktowego aparatu cyfrowego? Wraz z wejściem na rynek nowoczesnych smartfonów, powoli tracą one rację bytu. Teraz, mając w dłoni dobrej jakości urządzenie mobilne, możesz bez trudu zrobić dobre zdjęcia na wakacjach czy imprezie, a potem w kilka chwil je udostępnić.

Takie możliwości oferują nie tylko smartfony proponowane przez topowych producentów. Wręcz przeciwnie – każdy model z Androidem pozwoli Ci z łatwością wykonać fotografie bez względu na czas i miejsce – rozdzielczość aparatów jest coraz wyższa. Przykładowo, najnowsze modele telefonów Samsung, Motorola, HTC czy Sony mają matrycę o rozdzielczości aż 16 megapikseli.

Ale zdjęcia to nie tylko piękne widoczki. Dziś to przede wszystkim selfie. Mając w ręku nowoczesne telefony, choćby model Galaxy Trend Plus czy LG Spirit, z łatwością ujmiesz na fotografii siebie i grono znajomych. Każda kobieta, która chce zaprezentować znajomym na Facebooku swoją najnowszą stylizację pokocha tę funkcję.

Bateria ma znaczenie

Design i dobra matryca do zdjęć to nie wszystko. Kobiety odwiedzające np. sklep Samsung i inne miejsca, gdzie można znaleźć dobre smartfony marek (LG, HTC czy Sony) bardzo często zwracają uwagę na baterię. I słusznie – im większa pojemność, tym mniejsza szansa na to, że smartfon rozładuje się w połowie dnia, pozbawiając kontaktu ze światem. I o ile w starszych modelach, pojemność akumulatora wynosiła 1500, o tyle w nowszych – np. w S6 czy w LG G4 jest to już ponad 2 500.

Smartfonów, które z kobiecego punktu widzenia są warte uwagi, przybywa z roku na rok. Jeśli więc szukasz nowego telefonu, po prostu przyjrzyj się ofercie rynkowej, a na pewno znajdziesz ten idealny dla siebie.

Czytany 6631 razy

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.