Polecane artykuły

  • 1

poniedziałek, 23 kwiecień 2018 09:33

Jakie skarpetki niemowlęce wybrać?

Skarpetki niemowlęce to ważna część garderoby maluszka. Przy ich zakupie należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość materiału, z którego są wykonane. O czym jeszcze należy pamiętać przy wyborze skarpetek dla niemowlaka?

W obecnych czasach niemal we wszystkich sklepach można znaleźć wiele rodzajów skarpetek dla maluchów. Ich producenci prześcigają się w realizowaniu nowych pomysłów tak, aby skutecznie przyciągnąć uwagę klienta – stąd tak różnorodna kolorystyka i wzornictwo, dopasowane do najbardziej wymyślnych wymagań rodziców i ich maluchów. Jednym z najważniejszych kryteriów przy ich wyborze jest jednak rodzaj materiału, z którego zostały wykonane. Najlepiej, jeśli jest on całkiem naturalny i nie zawiera żadnych sztucznych i syntetycznych włókien. Dzięki temu możliwy jest swobodny przepływ powietrza, co zapobiega nadmiernemu poceniu się stóp dziecka.

Drugim istotnym aspektem jest dobór odpowiedniego rozmiaru – co bywa dla rodziców całkiem problematyczne. Skarpetki niemowlęce nie mogą być za małe, bowiem wtedy powodują ucisk, poprzez co podrażniają delikatną powierzchnię skóry maluszka. W okresie jesienno-zimowym należy oczywiście postawić na grubsze materiały, które zapewniają skórze ciepło. Należy pamiętać, że skarpetki wykonane z wełny są nieprzyjemne w dotyku i wywołują niekomfortowe uczucie drapania. Dlatego lepiej zdecydować się na zakup skarpet wykonanych z bawełny lub tkaniny typu frotte. Ze względu na bezpieczeństwo malucha warto rozważyć też zakup skarpetek antypoślizgowych. Jest to szczególnie ważne, kiedy dziecko przebywa w pomieszczeniach, w których znajdują się gładkie posadzki i nawierzchnie. Dopiero ostatnim, jednak już subiektywnym kryterium, jest aspekt wizualny. Atrakcyjne skarpetki niemowlęce, po które najchętniej sięgają rodzice, zwierają zwierzęce lub bajkowe motywy.

Czytany 121 razy

Artykuły powiązane