poniedziałek, 23 kwiecień 2018 09:33

Jakie skarpetki niemowlęce wybrać?

Skarpetki niemowlęce to ważna część garderoby maluszka. Przy ich zakupie należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość materiału, z którego są wykonane. O czym jeszcze należy pamiętać przy wyborze skarpetek dla niemowlaka?

W obecnych czasach niemal we wszystkich sklepach można znaleźć wiele rodzajów skarpetek dla maluchów. Ich producenci prześcigają się w realizowaniu nowych pomysłów tak, aby skutecznie przyciągnąć uwagę klienta – stąd tak różnorodna kolorystyka i wzornictwo, dopasowane do najbardziej wymyślnych wymagań rodziców i ich maluchów. Jednym z najważniejszych kryteriów przy ich wyborze jest jednak rodzaj materiału, z którego zostały wykonane. Najlepiej, jeśli jest on całkiem naturalny i nie zawiera żadnych sztucznych i syntetycznych włókien. Dzięki temu możliwy jest swobodny przepływ powietrza, co zapobiega nadmiernemu poceniu się stóp dziecka.

Drugim istotnym aspektem jest dobór odpowiedniego rozmiaru – co bywa dla rodziców całkiem problematyczne. Skarpetki niemowlęce nie mogą być za małe, bowiem wtedy powodują ucisk, poprzez co podrażniają delikatną powierzchnię skóry maluszka. W okresie jesienno-zimowym należy oczywiście postawić na grubsze materiały, które zapewniają skórze ciepło. Należy pamiętać, że skarpetki wykonane z wełny są nieprzyjemne w dotyku i wywołują niekomfortowe uczucie drapania. Dlatego lepiej zdecydować się na zakup skarpet wykonanych z bawełny lub tkaniny typu frotte. Ze względu na bezpieczeństwo malucha warto rozważyć też zakup skarpetek antypoślizgowych. Jest to szczególnie ważne, kiedy dziecko przebywa w pomieszczeniach, w których znajdują się gładkie posadzki i nawierzchnie. Dopiero ostatnim, jednak już subiektywnym kryterium, jest aspekt wizualny. Atrakcyjne skarpetki niemowlęce, po które najchętniej sięgają rodzice, zwierają zwierzęce lub bajkowe motywy.

Czytany 207 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.