Polecane artykuły

 • 1

środa, 31 maj 2017 10:27

Jaki prezent na 20 rocznicę ślubu?

20 rocznica ślubu nazywana jest porcelanową. Wspólne lata w związku małżeńskim warto uczcić w sposób wyjątkowy i oryginalny. Ciekawym pomysłem na prezent rocznicowy jest lot widokowy w balonie lub na paralotni, podczas którego można podziwiać znane tereny z zupełnie nowej perspektywy.

 

Lot widokowy dla rodziców na prezent

Oryginalnym pomysłem na prezent z okazji 20 rocznicy ślubu jest lot balonem. Cena za możliwość szybowania w powietrzu waha się od 400 do około 2400 złotych. Koszt niespodzianki rocznicowej zależy od czasu lotu i ilości osób na pokładzie szybowca. Najdroższe są loty tylko dla dwojga, co oznacza, że w koszu balona znajduje się jedynie małżeństwo oraz pilot kierujący lotem balona. W pozostałych przypadkach realizacja vouchera odbywa się w kilku osobowych grupach.

Na czym polega latanie balonem?

Balon to jeden z najstarszych znanych statków powietrznych, który nie ma napędu silnikowego. Gorące powietrze wtłaczane jest do wnętrza wytrzymałej powłoki balonu, przez co unosi go w powietrze. Do tkaniny podpina się specjalną gondolę, do której wchodzą ludzie. Lot jest spokojny. Balonem zawsze kieruje wykwalifikowany pilot. Sterowanie statkiem powietrznym możliwe jest w kierunku góra-dół, a skręcanie w większości przypadków uzależnione jest od siły wiatru i ciężko zaplanować idealnie dokładne miejsce lądowania. Standardowy lot balonem trwa około godziny.

Prezent na 20 rocznicę ślubu dla znajomych – lot paralotnią

Oryginalnym pomysłem na uczczenie okrągłej rocznicy ślubu jest zafundowanie bliskim przelotu na paralotni. Jest to rodzaj szybowca o miękkim skrzydle. Sprzęt charakteryzuje się dużą sterownością i pozwala wznosić się na duże wysokości. Paralotnia najczęściej wyposażona jest w napęd spalinowy, czyli specjalny silnik ze śmigłem. Loty odbywają się zawsze z instruktorem i z vouchera jednocześnie może korzystać jedna osoba. Uczestnik zabawy, przed lotem przechodzi krótkie szkolenie. Do korzystania z paralotni nie wymaga się specjalnego ubioru. Ważne tylko, aby ubranie było wygodne, nie krępowało ruchów, a buty sięgały za kostkę. Dla większego komfortu w czasie lotu można założyć okulary przeciwsłoneczne. Chwile na paralotni to wyjątkowe przeżycie, które na pewno na długo pozostanie w pamięci.

Czytany 497 razy

Artykuły powiązane

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.

 • Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki! Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki!

  Wiosna za pasem, a razem ze słoneczną pogodą przychodzi ochota na odświeżenie stylu. Poza przeglądem garderoby czas również na dopasowanie akcesoriów do najnowszych trendów i poczucie się stylowo. Dzisiaj chcemy przedstawić kilka cennych porad dotyczących dobierania okularów przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych. Mamy również niespodziankę w postaci dużych rabatów na zakup wymarzonych okularów!