środa, 31 maj 2017 12:27

Jaki prezent na 20 rocznicę ślubu?

20 rocznica ślubu nazywana jest porcelanową. Wspólne lata w związku małżeńskim warto uczcić w sposób wyjątkowy i oryginalny. Ciekawym pomysłem na prezent rocznicowy jest lot widokowy w balonie lub na paralotni, podczas którego można podziwiać znane tereny z zupełnie nowej perspektywy.

 

Lot widokowy dla rodziców na prezent

Oryginalnym pomysłem na prezent z okazji 20 rocznicy ślubu jest lot balonem. Cena za możliwość szybowania w powietrzu waha się od 400 do około 2400 złotych. Koszt niespodzianki rocznicowej zależy od czasu lotu i ilości osób na pokładzie szybowca. Najdroższe są loty tylko dla dwojga, co oznacza, że w koszu balona znajduje się jedynie małżeństwo oraz pilot kierujący lotem balona. W pozostałych przypadkach realizacja vouchera odbywa się w kilku osobowych grupach.

Na czym polega latanie balonem?

Balon to jeden z najstarszych znanych statków powietrznych, który nie ma napędu silnikowego. Gorące powietrze wtłaczane jest do wnętrza wytrzymałej powłoki balonu, przez co unosi go w powietrze. Do tkaniny podpina się specjalną gondolę, do której wchodzą ludzie. Lot jest spokojny. Balonem zawsze kieruje wykwalifikowany pilot. Sterowanie statkiem powietrznym możliwe jest w kierunku góra-dół, a skręcanie w większości przypadków uzależnione jest od siły wiatru i ciężko zaplanować idealnie dokładne miejsce lądowania. Standardowy lot balonem trwa około godziny.

Prezent na 20 rocznicę ślubu dla znajomych – lot paralotnią

Oryginalnym pomysłem na uczczenie okrągłej rocznicy ślubu jest zafundowanie bliskim przelotu na paralotni. Jest to rodzaj szybowca o miękkim skrzydle. Sprzęt charakteryzuje się dużą sterownością i pozwala wznosić się na duże wysokości. Paralotnia najczęściej wyposażona jest w napęd spalinowy, czyli specjalny silnik ze śmigłem. Loty odbywają się zawsze z instruktorem i z vouchera jednocześnie może korzystać jedna osoba. Uczestnik zabawy, przed lotem przechodzi krótkie szkolenie. Do korzystania z paralotni nie wymaga się specjalnego ubioru. Ważne tylko, aby ubranie było wygodne, nie krępowało ruchów, a buty sięgały za kostkę. Dla większego komfortu w czasie lotu można założyć okulary przeciwsłoneczne. Chwile na paralotni to wyjątkowe przeżycie, które na pewno na długo pozostanie w pamięci.

Czytany 608 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.