Polecane artykuły

 • 1
poniedziałek, 12 czerwiec 2017 14:28

Jak zorganizować konferencje?

Organizacja konferencji, szkoleń, kursów lub innych imprez biznesowych to temat rzeka. Na szczęście całe to zadanie można sobie ułatwić i usprawnić, przestrzegając kilku zasad. Podążając za niżej wyszczególnionymi etapami, przygotowanie jakiejkolwiek konferencji będzie dla ciebie bardzo proste.

 

Organizacja konferencji krok po kroku

Krok 1

Podejmując się organizacji konferencji, na pewno masz już ustalony jej cel oraz mniej więcej wiesz, kto powinien wziąć w niej udział. Pierwszym twoim krokiem będzie przygotowanie listy gości i prelegentów oraz oszacowanie budżetu.

Krok 2

Kolejną, i chyba najważniejszą kwestią, jest znalezienie odpowiedniego miejsca na konferencję. Większość organizatorów decyduje się wynająć salę w Warszawie, czyli w głównym biznesowym mieście w Polsce. Najbardziej pożądane są lokalizacje w centrum miasta. Jeżeli szukasz właśnie takiej sali przygotowanej zarówno pod większe, jak i mniejsze konferencje, kursy czy inne spotkania biznesowe, to koniecznie sprawdź ofertę sal zamieszoną na stronie www.businessroomwarszawa.pl.

W wyborze sali konferencyjnej istotne jest także upewnienie się, z jakich sprzętów audiowizualnych możemy w niej korzystać oraz czy nasz laptop będzie z nimi w pełni kompatybilny. Jest to bardzo ważne, ponieważ ogranicza ryzyko powstania problemów natury technicznej podczas właściwej konferencji.

Krok 3

Należy wysłać oficjalne zaproszenia do uczestników i przygotować materiały konferencyjne w odpowiedniej ilości. W tej chwili, gdy już znamy mniej więcej listę uczestników, to możemy również zastanowić się na przykład nad zamówieniem cateringu i napojów.

Krok 4

Ostatnim krokiem powinno być potwierdzenie liczby osób, które zadeklarowały się wziąć udział w konferencji, a także tzw. dopięcie guzików, czyli ewentualnie uregulowanie płatności za salę, jeśli przypadała ona na ten termin, potwierdzenie cateringu, odebranie materiałów konferencyjnych oraz zorganizowanie ludzi do pomocy.

Bardzo ważne jest także przygotowanie materiałów własnych lub dla prelegentów oraz ewentualnie dokształcenie się czy zaznajomienie się z prezentacją, która będzie pokazywana na konferencji. Czasami te obowiązki w ogóle nie będą nas dotyczyły – wszystko zależy od dokładnej roli, jaka przypadła nam w przygotowaniu całego wydarzenia.

Czytany 653 razy

Artykuły powiązane

 • Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód

  Czasami, bez względu na to, ile par wełnianych skarpet nosisz, Twoje stopy po prostu nie mogą się rozgrzać. Istnieją schorzenia, które mogą sprawić, że stopy będą wiecznie zimne.

 • Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa

  Elegancka bluzka to jedna z najbardziej uniwersalnych części damskiej garderoby. Noszą ją kobiety w każdym przedziale wiekowym, nie zważając na mankamenty sylwetki. Dobrze dobrana bluzka, potrafi zatuszować wady a uwypuklić walory figury.

 • Rodzaje damskich torebek Rodzaje damskich torebek

  Wszystkie doskonale wiemy, jak ważna jest dla nas torebka. Pełni ona funkcję praktyczną i jest świetnym dodatkiem do każdej naszej stylizacji. Jest niezbędnym elementem kobiecej garderoby i musi spełniać oczekiwane wymagania.

 • Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze! Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze!

  Zbliżają się urodziny lub Dzień Mamy i zastanawiasz się, co podarować w ten wyjątkowy dzień? Biżuteria będzie zawsze dobrym pomysłem, ale oczywiście nie jest to jedyna opcja! Warto dobrze przemyśleć zakup podarunku na wyjątkową okazję, aby Twoja mama poczuła, jak wiele dla niej znaczysz. Dobrze dobrany prezent jest nie tylko piękny czy praktyczny, ale niesie za sobą również ważne przesłanie – możesz w ten sposób pokazać, że jest wyjątkową osobą i zasługuje na wszystko, co najlepsze!

 • Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra

  Noc sylwestrowa to czas, w którym panie mogą dać upust swoim modowym fantazjom i założyć na siebie strojne kreacje oraz połyskujące dodatki, które są spełnieniem dziecięcych marzeń o byciu księżniczką. Wiele pań uwielbia błyszczącą garderobę, ale jednak nie decyduje się na to, aby zakładać ją na co dzień.