Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 12 czerwiec 2017 12:28

Jak zorganizować konferencje?

Organizacja konferencji, szkoleń, kursów lub innych imprez biznesowych to temat rzeka. Na szczęście całe to zadanie można sobie ułatwić i usprawnić, przestrzegając kilku zasad. Podążając za niżej wyszczególnionymi etapami, przygotowanie jakiejkolwiek konferencji będzie dla ciebie bardzo proste.

 

Organizacja konferencji krok po kroku

Krok 1

Podejmując się organizacji konferencji, na pewno masz już ustalony jej cel oraz mniej więcej wiesz, kto powinien wziąć w niej udział. Pierwszym twoim krokiem będzie przygotowanie listy gości i prelegentów oraz oszacowanie budżetu.

Krok 2

Kolejną, i chyba najważniejszą kwestią, jest znalezienie odpowiedniego miejsca na konferencję. Większość organizatorów decyduje się wynająć salę w Warszawie, czyli w głównym biznesowym mieście w Polsce. Najbardziej pożądane są lokalizacje w centrum miasta. Jeżeli szukasz właśnie takiej sali przygotowanej zarówno pod większe, jak i mniejsze konferencje, kursy czy inne spotkania biznesowe, to koniecznie sprawdź ofertę sal zamieszoną na stronie www.businessroomwarszawa.pl.

W wyborze sali konferencyjnej istotne jest także upewnienie się, z jakich sprzętów audiowizualnych możemy w niej korzystać oraz czy nasz laptop będzie z nimi w pełni kompatybilny. Jest to bardzo ważne, ponieważ ogranicza ryzyko powstania problemów natury technicznej podczas właściwej konferencji.

Krok 3

Należy wysłać oficjalne zaproszenia do uczestników i przygotować materiały konferencyjne w odpowiedniej ilości. W tej chwili, gdy już znamy mniej więcej listę uczestników, to możemy również zastanowić się na przykład nad zamówieniem cateringu i napojów.

Krok 4

Ostatnim krokiem powinno być potwierdzenie liczby osób, które zadeklarowały się wziąć udział w konferencji, a także tzw. dopięcie guzików, czyli ewentualnie uregulowanie płatności za salę, jeśli przypadała ona na ten termin, potwierdzenie cateringu, odebranie materiałów konferencyjnych oraz zorganizowanie ludzi do pomocy.

Bardzo ważne jest także przygotowanie materiałów własnych lub dla prelegentów oraz ewentualnie dokształcenie się czy zaznajomienie się z prezentacją, która będzie pokazywana na konferencji. Czasami te obowiązki w ogóle nie będą nas dotyczyły – wszystko zależy od dokładnej roli, jaka przypadła nam w przygotowaniu całego wydarzenia.

Czytany 585 razy

Artykuły powiązane

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.

 • Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem? Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem?

  Masz wrażenie, że Twoje dzieci nigdy nie są zmęczone i zawsze mają mnóstwo energii? Zabierz je na wakacje z mnóstwem atrakcji. Ty i Twoje dzieci możecie stworzyć super drużynę, która będzie przeżywać niezwykłe przygody na Helu! Wynajmij apartament nad morzem dla swojej gromadki, a następnie sprawdź, w jaki sposób możesz im zapewnić ciekawe wakacje.

 • Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży

  Przeciwsłoneczne okulary, stylowy kapelusz, olejek do opalania (oczywiście z filtrem) – czego jeszcze nie powinno zabraknąć w bagażu kompletowanym na wakacyjny wyjazd? Kostium jednoczęściowy to niezbędny element garderoby, który sprawdzi się doskonale nie tylko na plaży. Warto mieć ze sobą niezależnie od tego, czy planujecie wakacje w Polsce, czy zagranicą.