Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 12 czerwiec 2017 12:28

Jak zorganizować konferencje?

Organizacja konferencji, szkoleń, kursów lub innych imprez biznesowych to temat rzeka. Na szczęście całe to zadanie można sobie ułatwić i usprawnić, przestrzegając kilku zasad. Podążając za niżej wyszczególnionymi etapami, przygotowanie jakiejkolwiek konferencji będzie dla ciebie bardzo proste.

 

Organizacja konferencji krok po kroku

Krok 1

Podejmując się organizacji konferencji, na pewno masz już ustalony jej cel oraz mniej więcej wiesz, kto powinien wziąć w niej udział. Pierwszym twoim krokiem będzie przygotowanie listy gości i prelegentów oraz oszacowanie budżetu.

Krok 2

Kolejną, i chyba najważniejszą kwestią, jest znalezienie odpowiedniego miejsca na konferencję. Większość organizatorów decyduje się wynająć salę w Warszawie, czyli w głównym biznesowym mieście w Polsce. Najbardziej pożądane są lokalizacje w centrum miasta. Jeżeli szukasz właśnie takiej sali przygotowanej zarówno pod większe, jak i mniejsze konferencje, kursy czy inne spotkania biznesowe, to koniecznie sprawdź ofertę sal zamieszoną na stronie www.businessroomwarszawa.pl.

W wyborze sali konferencyjnej istotne jest także upewnienie się, z jakich sprzętów audiowizualnych możemy w niej korzystać oraz czy nasz laptop będzie z nimi w pełni kompatybilny. Jest to bardzo ważne, ponieważ ogranicza ryzyko powstania problemów natury technicznej podczas właściwej konferencji.

Krok 3

Należy wysłać oficjalne zaproszenia do uczestników i przygotować materiały konferencyjne w odpowiedniej ilości. W tej chwili, gdy już znamy mniej więcej listę uczestników, to możemy również zastanowić się na przykład nad zamówieniem cateringu i napojów.

Krok 4

Ostatnim krokiem powinno być potwierdzenie liczby osób, które zadeklarowały się wziąć udział w konferencji, a także tzw. dopięcie guzików, czyli ewentualnie uregulowanie płatności za salę, jeśli przypadała ona na ten termin, potwierdzenie cateringu, odebranie materiałów konferencyjnych oraz zorganizowanie ludzi do pomocy.

Bardzo ważne jest także przygotowanie materiałów własnych lub dla prelegentów oraz ewentualnie dokształcenie się czy zaznajomienie się z prezentacją, która będzie pokazywana na konferencji. Czasami te obowiązki w ogóle nie będą nas dotyczyły – wszystko zależy od dokładnej roli, jaka przypadła nam w przygotowaniu całego wydarzenia.

Czytany 573 razy

Artykuły powiązane

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.

 • Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki! Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki!

  Wiosna za pasem, a razem ze słoneczną pogodą przychodzi ochota na odświeżenie stylu. Poza przeglądem garderoby czas również na dopasowanie akcesoriów do najnowszych trendów i poczucie się stylowo. Dzisiaj chcemy przedstawić kilka cennych porad dotyczących dobierania okularów przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych. Mamy również niespodziankę w postaci dużych rabatów na zakup wymarzonych okularów!