Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 02 maj 2017 11:11

Jak wygodnie i oszczędnie poruszać się po mieście?

Każdy, kto ma własny samochód i dojeżdża nim do pracy w mieście, na pewno zdaje sobie sprawę z tego, jak denerwujące mogą być korki. Dlatego w dużych miastach, w tym w Warszawie, wspiera się komunikację publiczną oraz dojazdy rowerami, aby odciążyć ulice. To nie tylko mniejsze zanieczyszczenie powietrza oraz tłok, ale również spore oszczędności!

 

W wielu krajach zachodniej Europy ruch samochodowy w centrach miast jest coraz bardziej ograniczany. Powstają nawet strefy, do których nie możemy wjechać autem w ogóle czy też nie możemy skorzystać z nich wtedy, gdy posiadamy samochód starszej daty, który nie spełnia odpowiednich norm emisji. Duży nacisk kładzie się na sprawnie działającą komunikację publiczną, budowę dróg rowerowych oraz sieci wypożyczalni rowerów, ponadto powstają udogodnienia dla właścicieli samochodów elektrycznych.

Oszczędnie, ale czy wygodnie?

Gdy pogoda dopisuje, wtedy dojazd do pracy rowerem może być czystą przyjemnością. Nie musimy stać w korkach, dlatego podróż zwykle zajmuje nam też mniej czasu. Jednak wystarczy tylko gorsza aura, aby przekonać się, że rower nie zawsze jest idealny. Podobnie z komunikacją publiczną – nie zawsze jest punktualna, nie każdemu odpowiada ścisk w godzinach szczytu, chociaż niewątpliwym atutem jest tutaj niska cena podróży w porównaniu do zakupienia oraz utrzymania własnego samochodu.

Wobec tego pojawia się pytanie, czy możemy w jakiś sposób wygodnie i jednocześnie oszczędnie dojeżdżać do pracy w mieście. Dzisiaj mamy alternatywę – to car sharing, z którego możemy korzystać także w Warszawie.

Wypożycz samochód na minuty

Car sharing to usługa polegająca na wynajmie samochodów na minuty – bez kosztów paliwa, ubezpieczeń, napraw. W przeciwieństwie do zwykłych wypożyczalni samochodów nie musimy wcale udawać się do firmy, ale wszystko możemy załatwić całkowicie przez internet, ze specjalną aplikacją. W Warszawie taką usługę uruchomiła firma 4mobility.pl, która obecnie ma też wiele świetnych promocji dla klientów chcących przetestować, czym jest car sharing.

Dokładne informacje o usłudze możemy znaleźć na stronie: 4mobility.pl

Czytany 412 razy

Artykuły powiązane

 • Jak urozmaicić event firmowy? Jak urozmaicić event firmowy?

  Zastanawiasz się, w jaki sposób najlepiej urozmaicić swój event firmowy? Twoje przedsiębiorstwo organizuje spotkanie tematyczne i chcesz znaleźć najlepszy sposób na to, aby móc w odpowiedniej formie wprowadzić przyjazną atmosferę w szeregi załogi?

 • Srebro Inwestycyjne - czy warto? Srebro Inwestycyjne - czy warto?

  Zastanawiasz się, czy warto obecnie inwestować w srebro inwestycyjne? Ponadto nie do końca wiesz, gdzie można zaopatrzyć się w tego rodzaju aktywa?

 • Marka Cersanit - najwyższa jakość płytek Marka Cersanit - najwyższa jakość płytek

  Szeroka oferta producentów płytek sprawia, że ich wybór nie jest łatwym zadaniem. Wszelkiego rodzaju wzory, różne kolory, ciekawe mozaiki czy oryginalne kształty dają możliwość stworzenia łazienki spełniającej wszelkie wizje klientów. Producenci marek, takich jak Cersanit stawiają na sprawdzone rozwiązania oraz najwyższą jakość. Firma wychodzi naprzeciw klientom i oferuje im wytrzymałe produkty o wielu wzorach i kolorach, spełniające najwyższe normy jakości.

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.