Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 02 maj 2017 13:11

Jak wygodnie i oszczędnie poruszać się po mieście?

Każdy, kto ma własny samochód i dojeżdża nim do pracy w mieście, na pewno zdaje sobie sprawę z tego, jak denerwujące mogą być korki. Dlatego w dużych miastach, w tym w Warszawie, wspiera się komunikację publiczną oraz dojazdy rowerami, aby odciążyć ulice. To nie tylko mniejsze zanieczyszczenie powietrza oraz tłok, ale również spore oszczędności!

 

W wielu krajach zachodniej Europy ruch samochodowy w centrach miast jest coraz bardziej ograniczany. Powstają nawet strefy, do których nie możemy wjechać autem w ogóle czy też nie możemy skorzystać z nich wtedy, gdy posiadamy samochód starszej daty, który nie spełnia odpowiednich norm emisji. Duży nacisk kładzie się na sprawnie działającą komunikację publiczną, budowę dróg rowerowych oraz sieci wypożyczalni rowerów, ponadto powstają udogodnienia dla właścicieli samochodów elektrycznych.

Oszczędnie, ale czy wygodnie?

Gdy pogoda dopisuje, wtedy dojazd do pracy rowerem może być czystą przyjemnością. Nie musimy stać w korkach, dlatego podróż zwykle zajmuje nam też mniej czasu. Jednak wystarczy tylko gorsza aura, aby przekonać się, że rower nie zawsze jest idealny. Podobnie z komunikacją publiczną – nie zawsze jest punktualna, nie każdemu odpowiada ścisk w godzinach szczytu, chociaż niewątpliwym atutem jest tutaj niska cena podróży w porównaniu do zakupienia oraz utrzymania własnego samochodu.

Wobec tego pojawia się pytanie, czy możemy w jakiś sposób wygodnie i jednocześnie oszczędnie dojeżdżać do pracy w mieście. Dzisiaj mamy alternatywę – to car sharing, z którego możemy korzystać także w Warszawie.

Wypożycz samochód na minuty

Car sharing to usługa polegająca na wynajmie samochodów na minuty – bez kosztów paliwa, ubezpieczeń, napraw. W przeciwieństwie do zwykłych wypożyczalni samochodów nie musimy wcale udawać się do firmy, ale wszystko możemy załatwić całkowicie przez internet, ze specjalną aplikacją. W Warszawie taką usługę uruchomiła firma 4mobility.pl, która obecnie ma też wiele świetnych promocji dla klientów chcących przetestować, czym jest car sharing.

Dokładne informacje o usłudze możemy znaleźć na stronie: 4mobility.pl

Czytany 474 razy

Artykuły powiązane

 • Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód

  Czasami, bez względu na to, ile par wełnianych skarpet nosisz, Twoje stopy po prostu nie mogą się rozgrzać. Istnieją schorzenia, które mogą sprawić, że stopy będą wiecznie zimne.

 • Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa

  Elegancka bluzka to jedna z najbardziej uniwersalnych części damskiej garderoby. Noszą ją kobiety w każdym przedziale wiekowym, nie zważając na mankamenty sylwetki. Dobrze dobrana bluzka, potrafi zatuszować wady a uwypuklić walory figury.

 • Rodzaje damskich torebek Rodzaje damskich torebek

  Wszystkie doskonale wiemy, jak ważna jest dla nas torebka. Pełni ona funkcję praktyczną i jest świetnym dodatkiem do każdej naszej stylizacji. Jest niezbędnym elementem kobiecej garderoby i musi spełniać oczekiwane wymagania.

 • Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze! Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze!

  Zbliżają się urodziny lub Dzień Mamy i zastanawiasz się, co podarować w ten wyjątkowy dzień? Biżuteria będzie zawsze dobrym pomysłem, ale oczywiście nie jest to jedyna opcja! Warto dobrze przemyśleć zakup podarunku na wyjątkową okazję, aby Twoja mama poczuła, jak wiele dla niej znaczysz. Dobrze dobrany prezent jest nie tylko piękny czy praktyczny, ale niesie za sobą również ważne przesłanie – możesz w ten sposób pokazać, że jest wyjątkową osobą i zasługuje na wszystko, co najlepsze!

 • Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra

  Noc sylwestrowa to czas, w którym panie mogą dać upust swoim modowym fantazjom i założyć na siebie strojne kreacje oraz połyskujące dodatki, które są spełnieniem dziecięcych marzeń o byciu księżniczką. Wiele pań uwielbia błyszczącą garderobę, ale jednak nie decyduje się na to, aby zakładać ją na co dzień.