wtorek, 02 maj 2017 13:11

Jak wygodnie i oszczędnie poruszać się po mieście?

Każdy, kto ma własny samochód i dojeżdża nim do pracy w mieście, na pewno zdaje sobie sprawę z tego, jak denerwujące mogą być korki. Dlatego w dużych miastach, w tym w Warszawie, wspiera się komunikację publiczną oraz dojazdy rowerami, aby odciążyć ulice. To nie tylko mniejsze zanieczyszczenie powietrza oraz tłok, ale również spore oszczędności!

 

W wielu krajach zachodniej Europy ruch samochodowy w centrach miast jest coraz bardziej ograniczany. Powstają nawet strefy, do których nie możemy wjechać autem w ogóle czy też nie możemy skorzystać z nich wtedy, gdy posiadamy samochód starszej daty, który nie spełnia odpowiednich norm emisji. Duży nacisk kładzie się na sprawnie działającą komunikację publiczną, budowę dróg rowerowych oraz sieci wypożyczalni rowerów, ponadto powstają udogodnienia dla właścicieli samochodów elektrycznych.

Oszczędnie, ale czy wygodnie?

Gdy pogoda dopisuje, wtedy dojazd do pracy rowerem może być czystą przyjemnością. Nie musimy stać w korkach, dlatego podróż zwykle zajmuje nam też mniej czasu. Jednak wystarczy tylko gorsza aura, aby przekonać się, że rower nie zawsze jest idealny. Podobnie z komunikacją publiczną – nie zawsze jest punktualna, nie każdemu odpowiada ścisk w godzinach szczytu, chociaż niewątpliwym atutem jest tutaj niska cena podróży w porównaniu do zakupienia oraz utrzymania własnego samochodu.

Wobec tego pojawia się pytanie, czy możemy w jakiś sposób wygodnie i jednocześnie oszczędnie dojeżdżać do pracy w mieście. Dzisiaj mamy alternatywę – to car sharing, z którego możemy korzystać także w Warszawie.

Wypożycz samochód na minuty

Car sharing to usługa polegająca na wynajmie samochodów na minuty – bez kosztów paliwa, ubezpieczeń, napraw. W przeciwieństwie do zwykłych wypożyczalni samochodów nie musimy wcale udawać się do firmy, ale wszystko możemy załatwić całkowicie przez internet, ze specjalną aplikacją. W Warszawie taką usługę uruchomiła firma 4mobility.pl, która obecnie ma też wiele świetnych promocji dla klientów chcących przetestować, czym jest car sharing.

Dokładne informacje o usłudze możemy znaleźć na stronie: 4mobility.pl

Czytany 521 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.