Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 02 maj 2017 11:11

Jak wygodnie i oszczędnie poruszać się po mieście?

Każdy, kto ma własny samochód i dojeżdża nim do pracy w mieście, na pewno zdaje sobie sprawę z tego, jak denerwujące mogą być korki. Dlatego w dużych miastach, w tym w Warszawie, wspiera się komunikację publiczną oraz dojazdy rowerami, aby odciążyć ulice. To nie tylko mniejsze zanieczyszczenie powietrza oraz tłok, ale również spore oszczędności!

 

W wielu krajach zachodniej Europy ruch samochodowy w centrach miast jest coraz bardziej ograniczany. Powstają nawet strefy, do których nie możemy wjechać autem w ogóle czy też nie możemy skorzystać z nich wtedy, gdy posiadamy samochód starszej daty, który nie spełnia odpowiednich norm emisji. Duży nacisk kładzie się na sprawnie działającą komunikację publiczną, budowę dróg rowerowych oraz sieci wypożyczalni rowerów, ponadto powstają udogodnienia dla właścicieli samochodów elektrycznych.

Oszczędnie, ale czy wygodnie?

Gdy pogoda dopisuje, wtedy dojazd do pracy rowerem może być czystą przyjemnością. Nie musimy stać w korkach, dlatego podróż zwykle zajmuje nam też mniej czasu. Jednak wystarczy tylko gorsza aura, aby przekonać się, że rower nie zawsze jest idealny. Podobnie z komunikacją publiczną – nie zawsze jest punktualna, nie każdemu odpowiada ścisk w godzinach szczytu, chociaż niewątpliwym atutem jest tutaj niska cena podróży w porównaniu do zakupienia oraz utrzymania własnego samochodu.

Wobec tego pojawia się pytanie, czy możemy w jakiś sposób wygodnie i jednocześnie oszczędnie dojeżdżać do pracy w mieście. Dzisiaj mamy alternatywę – to car sharing, z którego możemy korzystać także w Warszawie.

Wypożycz samochód na minuty

Car sharing to usługa polegająca na wynajmie samochodów na minuty – bez kosztów paliwa, ubezpieczeń, napraw. W przeciwieństwie do zwykłych wypożyczalni samochodów nie musimy wcale udawać się do firmy, ale wszystko możemy załatwić całkowicie przez internet, ze specjalną aplikacją. W Warszawie taką usługę uruchomiła firma 4mobility.pl, która obecnie ma też wiele świetnych promocji dla klientów chcących przetestować, czym jest car sharing.

Dokładne informacje o usłudze możemy znaleźć na stronie: 4mobility.pl

Czytany 421 razy

Artykuły powiązane

 • Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent

  Wybór prezentu na urodziny, imieniny czy na dowolną inną okazję nie jest łatwym zadaniem. Są jednak produkty, z których zakupu ucieszy się niemalże każdy. Dobrej jakości sprzęt elektroniczny jest zawsze sprawdzonym rozwiązaniem. Co więc warto podarować bliskiej osobie? Przedstawiamy polecane pomysły.

 • Własna działka w mieście, dlaczego warto? Własna działka w mieście, dlaczego warto?

  Posiadanie własnej działki w mieście to bardzo opłacalna inwestycja. Najczęściej są to działki budowlane, których wartość stale rośnie, w zależności od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz koniunktury na rynku inwestycyjnym. O takie działki, nawet w centrum miast, nie jest trudno. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja na rynku działek rekreacyjnych.

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.