Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 30 marzec 2017 12:39

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne?

Okulary stały się krzykiem mody za sprawą swoich coraz modniejszych oprawek. Nosić chcą je wszyscy, zarówno ci, którzy ich potrzebują, jak też ci, którzy ich nie potrzebują. Okularów przeciwsłonecznych, w przeciwieństwie do zwykłych okularów, potrzebują jednak wszyscy, bo wszystkich dotyka promieniowanie ultrafioletowe.

 

Czas okularów, czas oprawek

Żaden inny aparat korekcyjny nie zrobił takiej furory jak okulary. Poprawiający wadę słuchu aparat słuchowy nie stał się modny. Nie stał się modny tym bardziej poprawiający wadę uzębienia aparat ortodontyczny. Co prawda dość modne stały się soczewki kontaktowe poprawiające wadę wzroku. Naprawdę modne stały się jednak poprawiające wadę wzroku okulary. Zrobiły to w głównej mierze za sprawą swoich oprawek. Oprawki do okularów stały się bowiem pożądanym elementem stylizacji, potrafiącym dokonywać wielkich metamorfoz w kreowaniu wizerunku, ale nic dziwnego, skoro promują je gigantyczne agencje reklamowe, a projektują prestiżowe domy mody.

Promieniowanie ultrafioletowe

Okulary przeciwsłoneczne chronią przede wszystkich przed promieniowaniem ultrafioletowym zwanym promieniowaniem UV. Pochodzi ono ze światła słonecznego i znacząco wpływa na organizmy żywe. Powoduje u nich korzyści, na przykład w postaci pobudzania wytwarzania witaminy D. Mimo wszystko powoduje też u nich więcej szkód, zarówno fizycznych, jak też psychicznych. Promieniowanie ultrafioletowe nie wpływa przede wszystkim korzystnie na wzrok. Powoduje między innymi schorzenia takie jak zaćma lub zapalenie spojówek. Należy zatem chronić przed nim oczy, a najlepszy sposób na to stanowią oczywiście okulary przeciwsłoneczne.

Okulary przeciwsłoneczne na ratunek

Okulary przeciwsłoneczne trzeba wybrać nie tylko pod kątem oprawek, które pasują do kształtu twarzy i koloru włosów, ale przede wszystkim pod kątem soczewek. Okulary o brązowych soczewkach najlepiej zatrzymują światło niebieskie, które wywołuje najintensywniejsze odczucie olśnienia. Okulary o soczewkach szarych lub zielonych zatrzymują światło niebieskie. Okulary o soczewkach pomarańczowych chronią oczy zarówno przy silnym, jak też słabym nasłonecznieniu. Ale to nie wszystko, bo występują też okulary polaryzacyjne i okulary z fotochromami. Okulary polaryzacyjne neutralizują oślepiające odblaski światła, z kolei okulary z fotochromami automatycznie się rozjaśniają lub przyciemniają w zależności od intensywności promieniowania ultrafioletowego.

Najpopularniejsze marki okularów przeciwsłonecznych

Wiodącą marką w tworzeniu okularów jest Ray Ban, który ma w tym niemal stuletnie doświadczenie. Początkowo ich okulary trafiały tylko dla załóg lotnictwa, ale z czasem do wszystkich, w tym do takich ikon jak Audrey Hepburn i James Dean. Obecnie najpopularniejsze modele okularów Ray Ban to Aviator i Wayfarer. Ray Ban Aviator stanowią klasykę, która nie przemija (znajdziesz je w soczewki24.pl). Okulary te słyną ze swojego specyficznego kształtu i cienkich oprawek. Ray Ban Wayfarer stanowią z kolei coś, co nieustannie uchodzi za modne. Okulary te słyną ze swoich grubych oprawek.

Czytany 474 razy

Artykuły powiązane

 • Marka Cersanit - najwyższa jakość płytek Marka Cersanit - najwyższa jakość płytek

  Szeroka oferta producentów płytek sprawia, że ich wybór nie jest łatwym zadaniem. Wszelkiego rodzaju wzory, różne kolory, ciekawe mozaiki czy oryginalne kształty dają możliwość stworzenia łazienki spełniającej wszelkie wizje klientów. Producenci marek, takich jak Cersanit stawiają na sprawdzone rozwiązania oraz najwyższą jakość. Firma wychodzi naprzeciw klientom i oferuje im wytrzymałe produkty o wielu wzorach i kolorach, spełniające najwyższe normy jakości.

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.