środa, 19 kwiecień 2017 12:07

Jak urozmaicić ceremonię ślubną

Niemal każdy z nas zna scenariusz ceremonii zaślubin. Jeśli chcesz, by Wasz ślub różnił się nieco od innych i do tego został zapamiętany jako wyjątkowy, możesz go nieco urozmaicić, korzystając z naszych sprawdzonych pomysłów. Sprawisz, że rodzina będzie zachwycona, a ukochana osoba doceni Twoje indywidualne podejście do zaślubin.

 

Wystrój kościoła

Pragniesz zachwycić gości niebanalnym podejściem do wystroju kościoła? Postaw na nietypowe ozdoby i kwiaty. Miłośniczki naturalności mogą zdecydować się na bukiety polnych kwiatów lub suszone kompozycje ze zbóż. Parom o nieco innym guście polecamy z kolei ozdoby z egzotycznych roślin, które będą prezentować się imponująco. Zamiast czerwonego dywanu prowadzącego do ołtarza możecie z kolei zdecydować się na płatki kwiatów.

Biała sukienka…? Niekoniecznie

Niegdyś nie wyobrażano sobie Panny Młodej bez białej, bogato zdobionej sukni. Obecnie jednak istnieje znacznie więcej możliwości. Można pozwolić sobie na nieco bardziej ekstrawagancki strój, zachowując rzecz jasna umiar. Kobieta może zdecydować się na suknię w dowolnym kolorze, podobnie zresztą jak Pan Młody.

„I że nie opuszczę Cię...”

Własna przysięga małżeńska to oryginalny i romantyczny sposób na urozmaicenie ceremonii. Podczas jej wygłaszania ukochana osoba z pewnością poczuje się wyróżniona. Kwestię tę należy jednak omówić z kapłanem. Po uzyskaniu zgody możecie przystąpić do tworzenia własnych tekstów. Pamiętajcie, by czytać je powoli tak, aby żadne słowo nie umknęło ukochanej osobie.

Chleb i wino

Para Młoda może zaproponować księdzu podanie podczas komunii chleba oraz wina. W niektórych kościołach to dość powszechna praktyka, nie jest jednak znana w każdej parafii. Przyjęcie kawałka chleba oraz odrobiny wina od ukochanej osoby będzie bardzo wyjątkowe. A do tego urozmaici całą uroczystość poprzez nawiązanie do dawnej komunii świętej.

Muzyka, która chwyta za serce

Organista wcale nie musi być obecny podczas zaślubin. Jeśli chcecie podkreślić wyjątkowość tego wydarzenia, zaproponujcie wystąpienie chóru lub zespołu instrumentalnego o ludowym zacięciu. Kościół to idealna przestrzeń dla tego typu występów. Dzięki chórowi sama ceremonia zabierze zupełnie innego, bardziej mistycznego charakteru. Kapela ludowa będzie z kolei nawiązywać do tradycyjnych, wesołych zaślubin

Czytany 493 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.