Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 02 maj 2017 13:23

Jak oszczędzać z myślą o przyszłości?

Jak wielu z nas zastanawia się nad wysokością swojej emerytury, zanim skończy 50 czy nawet 60 lat? Większość z nas żyje z dnia na dzień, być może obawia się, że po zakończeniu pracy, emerytura będzie tak niska, że nie będziemy w stanie opłacić wszystkich rachunków i godnie żyć. O zabezpieczeniu na przyszłość warto pomyśleć dużo wcześniej i tym samym zapewnić sobie szczęśliwe dni nawet pomimo podeszłego wieku.

 

Bierzemy emeryturę w swoje ręce

Istnieje wiele sposób oszczędzania, dzięki którym nasza przyszłość nie musi malować się w ciemnych kolorach. Pieniądze gromadzić możemy na indywidualnych rachunkach oszczędnościowych i lokatach, jak również inwestować w akcje i obligacje oraz, jak to ma miejsce w przypadku firmy viennalife.pl, oszczędzać w funduszach inwestycyjnych.

Przy lokatach i kontach oszczędnościowych dużo zależy nie tylko od nas, ale też od oprocentowania konta. Zatem może się okazać, że wpłacane pieniądze będą rosły bardzo powoli. Jest to jednak bardzo bezpieczna forma oszczędzania, gdyż nie ma żadnego ryzyka, że utracimy nasze pieniądze. Przy koncie oszczędnościowym mamy dodatkowo większą swobodę zarządzania naszym budżetem, w dowolnym momencie możemy wypłacić oraz wpłacić pieniądze na konto. Jeżeli zaś chodzi o lokatę, tam pieniądze są wpłacone na określony przez  nas czas i są pomnażane.

Fundusze dla młodych i starszych

Już młodzi ludzie zaczynają niekiedy interesować się funduszami inwestycyjnymi, co powinno cieszyć, gdyż w ten sposób rośnie ich świadomość, że sami muszą zatroszczyć się o swoją przyszłość. Najbezpieczniejszą formą o najniższym ryzyku jest inwestycja w obligacje skarbowe. Oprócz tego możemy wybrać inwestycje w akcje spółek giełdowych i oszczędzać w funduszach inwestycyjnych. Bardzo korzystnym rozwiązaniem proponowanym przez viennalife.pl jest połączenie ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym. W ten sposób zarówno chronimy siebie i bliskich, jak też dbamy o swoją przyszłość.

Czytany 472 razy

Artykuły powiązane

 • Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód

  Czasami, bez względu na to, ile par wełnianych skarpet nosisz, Twoje stopy po prostu nie mogą się rozgrzać. Istnieją schorzenia, które mogą sprawić, że stopy będą wiecznie zimne.

 • Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa

  Elegancka bluzka to jedna z najbardziej uniwersalnych części damskiej garderoby. Noszą ją kobiety w każdym przedziale wiekowym, nie zważając na mankamenty sylwetki. Dobrze dobrana bluzka, potrafi zatuszować wady a uwypuklić walory figury.

 • Rodzaje damskich torebek Rodzaje damskich torebek

  Wszystkie doskonale wiemy, jak ważna jest dla nas torebka. Pełni ona funkcję praktyczną i jest świetnym dodatkiem do każdej naszej stylizacji. Jest niezbędnym elementem kobiecej garderoby i musi spełniać oczekiwane wymagania.

 • Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze! Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze!

  Zbliżają się urodziny lub Dzień Mamy i zastanawiasz się, co podarować w ten wyjątkowy dzień? Biżuteria będzie zawsze dobrym pomysłem, ale oczywiście nie jest to jedyna opcja! Warto dobrze przemyśleć zakup podarunku na wyjątkową okazję, aby Twoja mama poczuła, jak wiele dla niej znaczysz. Dobrze dobrany prezent jest nie tylko piękny czy praktyczny, ale niesie za sobą również ważne przesłanie – możesz w ten sposób pokazać, że jest wyjątkową osobą i zasługuje na wszystko, co najlepsze!

 • Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra

  Noc sylwestrowa to czas, w którym panie mogą dać upust swoim modowym fantazjom i założyć na siebie strojne kreacje oraz połyskujące dodatki, które są spełnieniem dziecięcych marzeń o byciu księżniczką. Wiele pań uwielbia błyszczącą garderobę, ale jednak nie decyduje się na to, aby zakładać ją na co dzień.