wtorek, 02 maj 2017 13:23

Jak oszczędzać z myślą o przyszłości?

Jak wielu z nas zastanawia się nad wysokością swojej emerytury, zanim skończy 50 czy nawet 60 lat? Większość z nas żyje z dnia na dzień, być może obawia się, że po zakończeniu pracy, emerytura będzie tak niska, że nie będziemy w stanie opłacić wszystkich rachunków i godnie żyć. O zabezpieczeniu na przyszłość warto pomyśleć dużo wcześniej i tym samym zapewnić sobie szczęśliwe dni nawet pomimo podeszłego wieku.

 

Bierzemy emeryturę w swoje ręce

Istnieje wiele sposób oszczędzania, dzięki którym nasza przyszłość nie musi malować się w ciemnych kolorach. Pieniądze gromadzić możemy na indywidualnych rachunkach oszczędnościowych i lokatach, jak również inwestować w akcje i obligacje oraz, jak to ma miejsce w przypadku firmy viennalife.pl, oszczędzać w funduszach inwestycyjnych.

Przy lokatach i kontach oszczędnościowych dużo zależy nie tylko od nas, ale też od oprocentowania konta. Zatem może się okazać, że wpłacane pieniądze będą rosły bardzo powoli. Jest to jednak bardzo bezpieczna forma oszczędzania, gdyż nie ma żadnego ryzyka, że utracimy nasze pieniądze. Przy koncie oszczędnościowym mamy dodatkowo większą swobodę zarządzania naszym budżetem, w dowolnym momencie możemy wypłacić oraz wpłacić pieniądze na konto. Jeżeli zaś chodzi o lokatę, tam pieniądze są wpłacone na określony przez  nas czas i są pomnażane.

Fundusze dla młodych i starszych

Już młodzi ludzie zaczynają niekiedy interesować się funduszami inwestycyjnymi, co powinno cieszyć, gdyż w ten sposób rośnie ich świadomość, że sami muszą zatroszczyć się o swoją przyszłość. Najbezpieczniejszą formą o najniższym ryzyku jest inwestycja w obligacje skarbowe. Oprócz tego możemy wybrać inwestycje w akcje spółek giełdowych i oszczędzać w funduszach inwestycyjnych. Bardzo korzystnym rozwiązaniem proponowanym przez viennalife.pl jest połączenie ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym. W ten sposób zarówno chronimy siebie i bliskich, jak też dbamy o swoją przyszłość.

Czytany 527 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.