Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 02 maj 2017 11:23

Jak oszczędzać z myślą o przyszłości?

Jak wielu z nas zastanawia się nad wysokością swojej emerytury, zanim skończy 50 czy nawet 60 lat? Większość z nas żyje z dnia na dzień, być może obawia się, że po zakończeniu pracy, emerytura będzie tak niska, że nie będziemy w stanie opłacić wszystkich rachunków i godnie żyć. O zabezpieczeniu na przyszłość warto pomyśleć dużo wcześniej i tym samym zapewnić sobie szczęśliwe dni nawet pomimo podeszłego wieku.

 

Bierzemy emeryturę w swoje ręce

Istnieje wiele sposób oszczędzania, dzięki którym nasza przyszłość nie musi malować się w ciemnych kolorach. Pieniądze gromadzić możemy na indywidualnych rachunkach oszczędnościowych i lokatach, jak również inwestować w akcje i obligacje oraz, jak to ma miejsce w przypadku firmy viennalife.pl, oszczędzać w funduszach inwestycyjnych.

Przy lokatach i kontach oszczędnościowych dużo zależy nie tylko od nas, ale też od oprocentowania konta. Zatem może się okazać, że wpłacane pieniądze będą rosły bardzo powoli. Jest to jednak bardzo bezpieczna forma oszczędzania, gdyż nie ma żadnego ryzyka, że utracimy nasze pieniądze. Przy koncie oszczędnościowym mamy dodatkowo większą swobodę zarządzania naszym budżetem, w dowolnym momencie możemy wypłacić oraz wpłacić pieniądze na konto. Jeżeli zaś chodzi o lokatę, tam pieniądze są wpłacone na określony przez  nas czas i są pomnażane.

Fundusze dla młodych i starszych

Już młodzi ludzie zaczynają niekiedy interesować się funduszami inwestycyjnymi, co powinno cieszyć, gdyż w ten sposób rośnie ich świadomość, że sami muszą zatroszczyć się o swoją przyszłość. Najbezpieczniejszą formą o najniższym ryzyku jest inwestycja w obligacje skarbowe. Oprócz tego możemy wybrać inwestycje w akcje spółek giełdowych i oszczędzać w funduszach inwestycyjnych. Bardzo korzystnym rozwiązaniem proponowanym przez viennalife.pl jest połączenie ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym. W ten sposób zarówno chronimy siebie i bliskich, jak też dbamy o swoją przyszłość.

Czytany 414 razy

Artykuły powiązane

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.

 • Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem? Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem?

  Masz wrażenie, że Twoje dzieci nigdy nie są zmęczone i zawsze mają mnóstwo energii? Zabierz je na wakacje z mnóstwem atrakcji. Ty i Twoje dzieci możecie stworzyć super drużynę, która będzie przeżywać niezwykłe przygody na Helu! Wynajmij apartament nad morzem dla swojej gromadki, a następnie sprawdź, w jaki sposób możesz im zapewnić ciekawe wakacje.

 • Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży

  Przeciwsłoneczne okulary, stylowy kapelusz, olejek do opalania (oczywiście z filtrem) – czego jeszcze nie powinno zabraknąć w bagażu kompletowanym na wakacyjny wyjazd? Kostium jednoczęściowy to niezbędny element garderoby, który sprawdzi się doskonale nie tylko na plaży. Warto mieć ze sobą niezależnie od tego, czy planujecie wakacje w Polsce, czy zagranicą.