środa, 30 sierpień 2017 16:55

Duch ponad materią

Obcowanie ze sztuką to proces niezwykle przyjemny. Niektórym może się też wydawać, że to coś niezwykle ekskluzywnego i dostępnego jedynie dla wąskiego grona szczęśliwców.

Tych, którzy poszczycić się mogą olbrzymim bogactwem. Niektórzy też uważają, że to rozrywka dostępna tylko dla bardzo wąskiego grona snobów. Jednak to zupełnie nie jest prawda. Sztuka jest czy raczej - sztuka może być - czymś najzupełniej uniwersalnym. Czymś, co jest dostępne dla każdego i może trafić do serc, dusz i umysłów każdego człowieka. Wystarczy tylko tego chcieć. To naprawdę tak niewiele. Nie trzeba nawet cieszyć się wielkim bogactwem. W końcu w sztuce chodzi o coś więcej niż o horrendalnie wysokie ceny i znane nazwiska. W sztuce chodzi o pewne przeżycia. O to, by coś poczuć. By to, co człowiek widzi było w stanie poruszyć jego duszę i serce. Dotknąć czułej struny. Dlatego właśnie nie ma przeciwwskazań ku temu, by na aukcje sztuki udał się każdy. 

Cudowny świat sztuki

Wejście w świat sztuki gwarantuje naprawdę mnóstwo wspaniałych przeżyć. Można nie tylko obcować z czymś pięknym, nowatorskim i jedynym w swoim rodzaju. Można nie tylko rozwinąć się, patrząc na dzieła. Aukcje dzieł sztuki to też idealne miejsce na to, by poznać naprawdę ciekawych i nietuzinkowych ludzi. W końcu tego typu zainteresowania nie trafiają do każdego. Sztuką interesują się niebanalni ludzie o gustach wyższych niż standardowe i o otwartym umyśle. Bardzo kreatywni, wrażliwi i czuli na sztukę. A przecież można powiedzieć z całą stanowczością - mało rzeczy zbliża obcych sobie ludzi tak bardzo, jak wspólne zainteresowania. Przebywanie w określonych miejscach najczęściej sprawia, że spotyka się określone grupy ludzi. To prawda znana od dawien dawna. Dlatego jeżeli ktoś chce nawiązać znajomości z osobami o wyższych i bardziej wysublimowanych gustach - powinien wiedzieć, gdzie ich szukać.
Jednak tego typu aukcje to nie tylko możliwość spotkania i poznania fascynujących ludzi. To również jedyna w swoim rodzaju możliwość dotknięcia sztuki. Coś, na co człowiek w dzisiejszym, bardzo zabieganym jednak świecie, nie pozwala sobie na co dzień. Każda taka aukcja właśnie dlatego jest miejscem, gdzie duch króluje i zwycięża nad materią.

Czytany 444 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.