Polecane artykuły

 • 1

środa, 30 sierpień 2017 14:55

Duch ponad materią

Obcowanie ze sztuką to proces niezwykle przyjemny. Niektórym może się też wydawać, że to coś niezwykle ekskluzywnego i dostępnego jedynie dla wąskiego grona szczęśliwców.

Tych, którzy poszczycić się mogą olbrzymim bogactwem. Niektórzy też uważają, że to rozrywka dostępna tylko dla bardzo wąskiego grona snobów. Jednak to zupełnie nie jest prawda. Sztuka jest czy raczej - sztuka może być - czymś najzupełniej uniwersalnym. Czymś, co jest dostępne dla każdego i może trafić do serc, dusz i umysłów każdego człowieka. Wystarczy tylko tego chcieć. To naprawdę tak niewiele. Nie trzeba nawet cieszyć się wielkim bogactwem. W końcu w sztuce chodzi o coś więcej niż o horrendalnie wysokie ceny i znane nazwiska. W sztuce chodzi o pewne przeżycia. O to, by coś poczuć. By to, co człowiek widzi było w stanie poruszyć jego duszę i serce. Dotknąć czułej struny. Dlatego właśnie nie ma przeciwwskazań ku temu, by na aukcje sztuki udał się każdy. 

Cudowny świat sztuki

Wejście w świat sztuki gwarantuje naprawdę mnóstwo wspaniałych przeżyć. Można nie tylko obcować z czymś pięknym, nowatorskim i jedynym w swoim rodzaju. Można nie tylko rozwinąć się, patrząc na dzieła. Aukcje dzieł sztuki to też idealne miejsce na to, by poznać naprawdę ciekawych i nietuzinkowych ludzi. W końcu tego typu zainteresowania nie trafiają do każdego. Sztuką interesują się niebanalni ludzie o gustach wyższych niż standardowe i o otwartym umyśle. Bardzo kreatywni, wrażliwi i czuli na sztukę. A przecież można powiedzieć z całą stanowczością - mało rzeczy zbliża obcych sobie ludzi tak bardzo, jak wspólne zainteresowania. Przebywanie w określonych miejscach najczęściej sprawia, że spotyka się określone grupy ludzi. To prawda znana od dawien dawna. Dlatego jeżeli ktoś chce nawiązać znajomości z osobami o wyższych i bardziej wysublimowanych gustach - powinien wiedzieć, gdzie ich szukać.
Jednak tego typu aukcje to nie tylko możliwość spotkania i poznania fascynujących ludzi. To również jedyna w swoim rodzaju możliwość dotknięcia sztuki. Coś, na co człowiek w dzisiejszym, bardzo zabieganym jednak świecie, nie pozwala sobie na co dzień. Każda taka aukcja właśnie dlatego jest miejscem, gdzie duch króluje i zwycięża nad materią.

Czytany 326 razy

Artykuły powiązane

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.

 • Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem? Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem?

  Masz wrażenie, że Twoje dzieci nigdy nie są zmęczone i zawsze mają mnóstwo energii? Zabierz je na wakacje z mnóstwem atrakcji. Ty i Twoje dzieci możecie stworzyć super drużynę, która będzie przeżywać niezwykłe przygody na Helu! Wynajmij apartament nad morzem dla swojej gromadki, a następnie sprawdź, w jaki sposób możesz im zapewnić ciekawe wakacje.

 • Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży

  Przeciwsłoneczne okulary, stylowy kapelusz, olejek do opalania (oczywiście z filtrem) – czego jeszcze nie powinno zabraknąć w bagażu kompletowanym na wakacyjny wyjazd? Kostium jednoczęściowy to niezbędny element garderoby, który sprawdzi się doskonale nie tylko na plaży. Warto mieć ze sobą niezależnie od tego, czy planujecie wakacje w Polsce, czy zagranicą.