Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 02 maj 2017 11:17

Dlaczego warto korzystać z chmury?

Chodzić z głową w chmurach, czyli snuć marzenia, ale o czym? Właściciele firm i przedsiębiorcy bez wątpienia marzą o dużych zyskach, maksymalnym usprawnieniu funkcjonowania biznesu i komfortu jego prowadzenia. Duże wymagania, jednak możliwe do zrealizowania właśnie dzięki… chmurze!

Chmura, czyli sposób wirtualnego przechowywania danych, w Polsce dopiero rozpoczyna swoją karierę. Pomimo, że już wielu przedsiębiorców się na nią zdecydowało, daleko nam jeszcze do niektórych krajów na świecie. Co powoduje, że wzrasta zainteresowanie cloud computing? Czym przekonuje do siebie kolejnych usługobiorców?


Oszczędność

Myśląc biznes, nasze skojarzenia oscylują wokół inwestycji i zysków. Najlepiej, kiedy te pierwsze są jak najmniejsze, a drugie jak największe – sytuacja idealna. Przechowywanie danych w chmurze może ułatwić nam dążenie do jej osiągnięcia. Szczególnie mikro firmy nie zawsze dysponują odpowiednim budżetem, który pozwoliłby im na zakup licencji i kosztowniejszych rozwiązań. Utrzymanie własnych serwerów to znacznie większy koszt, niż cloud computing. To szansa na korzystanie z zaawansowanych rozwiązań informatycznych przy niewielkich nakładach finansowych, a zatem mała inwestycja – duże zyski. 

Mobilność i wygoda

Kolejne marzenia przedsiębiorcy to dążenie do maksymalnego usprawnienia procesów zachodzących w firmie. Chmura pozwala na dostęp do programów, danych, projektów i aplikacji niezależnie od tego, czy znajdujemy się w biurze, w domu czy w innym kraju. Potrzebujemy do tego jedynie laptopa, tabletu lub smartfona, a także połączenia internetowego. W dowolnym momencie możemy skontrolować postępy w projektach, wprowadzić zmiany i pozyskać potrzebne nam dane. 

Elastyczność

Każdy biznes powinien również być szyty na miarę. Tak jest również w przypadku oferty Bluer.pl, w której znajdziesz kilka rozwiązań związanych z wirtualnym przechowywaniem danych. W zależności od potrzeb i możliwości możliwe jest dostosowanie mocy obliczeniowej, jak też innych parametrów, dzięki którym powstanie chmura idealnie pasująca do Twojej firmy.

Czytany 395 razy

Artykuły powiązane

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.

 • Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem? Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem?

  Masz wrażenie, że Twoje dzieci nigdy nie są zmęczone i zawsze mają mnóstwo energii? Zabierz je na wakacje z mnóstwem atrakcji. Ty i Twoje dzieci możecie stworzyć super drużynę, która będzie przeżywać niezwykłe przygody na Helu! Wynajmij apartament nad morzem dla swojej gromadki, a następnie sprawdź, w jaki sposób możesz im zapewnić ciekawe wakacje.

 • Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży

  Przeciwsłoneczne okulary, stylowy kapelusz, olejek do opalania (oczywiście z filtrem) – czego jeszcze nie powinno zabraknąć w bagażu kompletowanym na wakacyjny wyjazd? Kostium jednoczęściowy to niezbędny element garderoby, który sprawdzi się doskonale nie tylko na plaży. Warto mieć ze sobą niezależnie od tego, czy planujecie wakacje w Polsce, czy zagranicą.