wtorek, 02 maj 2017 13:17

Dlaczego warto korzystać z chmury?

Chodzić z głową w chmurach, czyli snuć marzenia, ale o czym? Właściciele firm i przedsiębiorcy bez wątpienia marzą o dużych zyskach, maksymalnym usprawnieniu funkcjonowania biznesu i komfortu jego prowadzenia. Duże wymagania, jednak możliwe do zrealizowania właśnie dzięki… chmurze!

Chmura, czyli sposób wirtualnego przechowywania danych, w Polsce dopiero rozpoczyna swoją karierę. Pomimo, że już wielu przedsiębiorców się na nią zdecydowało, daleko nam jeszcze do niektórych krajów na świecie. Co powoduje, że wzrasta zainteresowanie cloud computing? Czym przekonuje do siebie kolejnych usługobiorców?


Oszczędność

Myśląc biznes, nasze skojarzenia oscylują wokół inwestycji i zysków. Najlepiej, kiedy te pierwsze są jak najmniejsze, a drugie jak największe – sytuacja idealna. Przechowywanie danych w chmurze może ułatwić nam dążenie do jej osiągnięcia. Szczególnie mikro firmy nie zawsze dysponują odpowiednim budżetem, który pozwoliłby im na zakup licencji i kosztowniejszych rozwiązań. Utrzymanie własnych serwerów to znacznie większy koszt, niż cloud computing. To szansa na korzystanie z zaawansowanych rozwiązań informatycznych przy niewielkich nakładach finansowych, a zatem mała inwestycja – duże zyski. 

Mobilność i wygoda

Kolejne marzenia przedsiębiorcy to dążenie do maksymalnego usprawnienia procesów zachodzących w firmie. Chmura pozwala na dostęp do programów, danych, projektów i aplikacji niezależnie od tego, czy znajdujemy się w biurze, w domu czy w innym kraju. Potrzebujemy do tego jedynie laptopa, tabletu lub smartfona, a także połączenia internetowego. W dowolnym momencie możemy skontrolować postępy w projektach, wprowadzić zmiany i pozyskać potrzebne nam dane. 

Elastyczność

Każdy biznes powinien również być szyty na miarę. Tak jest również w przypadku oferty Bluer.pl, w której znajdziesz kilka rozwiązań związanych z wirtualnym przechowywaniem danych. W zależności od potrzeb i możliwości możliwe jest dostosowanie mocy obliczeniowej, jak też innych parametrów, dzięki którym powstanie chmura idealnie pasująca do Twojej firmy.

Czytany 492 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.