Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 02 maj 2017 13:17

Dlaczego warto korzystać z chmury?

Chodzić z głową w chmurach, czyli snuć marzenia, ale o czym? Właściciele firm i przedsiębiorcy bez wątpienia marzą o dużych zyskach, maksymalnym usprawnieniu funkcjonowania biznesu i komfortu jego prowadzenia. Duże wymagania, jednak możliwe do zrealizowania właśnie dzięki… chmurze!

Chmura, czyli sposób wirtualnego przechowywania danych, w Polsce dopiero rozpoczyna swoją karierę. Pomimo, że już wielu przedsiębiorców się na nią zdecydowało, daleko nam jeszcze do niektórych krajów na świecie. Co powoduje, że wzrasta zainteresowanie cloud computing? Czym przekonuje do siebie kolejnych usługobiorców?


Oszczędność

Myśląc biznes, nasze skojarzenia oscylują wokół inwestycji i zysków. Najlepiej, kiedy te pierwsze są jak najmniejsze, a drugie jak największe – sytuacja idealna. Przechowywanie danych w chmurze może ułatwić nam dążenie do jej osiągnięcia. Szczególnie mikro firmy nie zawsze dysponują odpowiednim budżetem, który pozwoliłby im na zakup licencji i kosztowniejszych rozwiązań. Utrzymanie własnych serwerów to znacznie większy koszt, niż cloud computing. To szansa na korzystanie z zaawansowanych rozwiązań informatycznych przy niewielkich nakładach finansowych, a zatem mała inwestycja – duże zyski. 

Mobilność i wygoda

Kolejne marzenia przedsiębiorcy to dążenie do maksymalnego usprawnienia procesów zachodzących w firmie. Chmura pozwala na dostęp do programów, danych, projektów i aplikacji niezależnie od tego, czy znajdujemy się w biurze, w domu czy w innym kraju. Potrzebujemy do tego jedynie laptopa, tabletu lub smartfona, a także połączenia internetowego. W dowolnym momencie możemy skontrolować postępy w projektach, wprowadzić zmiany i pozyskać potrzebne nam dane. 

Elastyczność

Każdy biznes powinien również być szyty na miarę. Tak jest również w przypadku oferty Bluer.pl, w której znajdziesz kilka rozwiązań związanych z wirtualnym przechowywaniem danych. W zależności od potrzeb i możliwości możliwe jest dostosowanie mocy obliczeniowej, jak też innych parametrów, dzięki którym powstanie chmura idealnie pasująca do Twojej firmy.

Czytany 442 razy

Artykuły powiązane

 • Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód

  Czasami, bez względu na to, ile par wełnianych skarpet nosisz, Twoje stopy po prostu nie mogą się rozgrzać. Istnieją schorzenia, które mogą sprawić, że stopy będą wiecznie zimne.

 • Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa

  Elegancka bluzka to jedna z najbardziej uniwersalnych części damskiej garderoby. Noszą ją kobiety w każdym przedziale wiekowym, nie zważając na mankamenty sylwetki. Dobrze dobrana bluzka, potrafi zatuszować wady a uwypuklić walory figury.

 • Rodzaje damskich torebek Rodzaje damskich torebek

  Wszystkie doskonale wiemy, jak ważna jest dla nas torebka. Pełni ona funkcję praktyczną i jest świetnym dodatkiem do każdej naszej stylizacji. Jest niezbędnym elementem kobiecej garderoby i musi spełniać oczekiwane wymagania.

 • Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze! Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze!

  Zbliżają się urodziny lub Dzień Mamy i zastanawiasz się, co podarować w ten wyjątkowy dzień? Biżuteria będzie zawsze dobrym pomysłem, ale oczywiście nie jest to jedyna opcja! Warto dobrze przemyśleć zakup podarunku na wyjątkową okazję, aby Twoja mama poczuła, jak wiele dla niej znaczysz. Dobrze dobrany prezent jest nie tylko piękny czy praktyczny, ale niesie za sobą również ważne przesłanie – możesz w ten sposób pokazać, że jest wyjątkową osobą i zasługuje na wszystko, co najlepsze!

 • Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra

  Noc sylwestrowa to czas, w którym panie mogą dać upust swoim modowym fantazjom i założyć na siebie strojne kreacje oraz połyskujące dodatki, które są spełnieniem dziecięcych marzeń o byciu księżniczką. Wiele pań uwielbia błyszczącą garderobę, ale jednak nie decyduje się na to, aby zakładać ją na co dzień.