poniedziałek, 23 kwiecień 2018 09:45

Czym zajmuje się animator zabaw dla dzieci?

Zawód animatora zyskuje coraz większą popularność. Od paru lat zauważa się wzmożone zainteresowanie animowaniem zabaw dla dzieci. Ta atrakcja cieszy się szczególnym powodzeniem w ośrodkach wypoczynkowych w sezonie letnim, jak również podczas rozmaitych eventów z udziałem dzieci.

 

 

Animator zabaw dla dzieci powinien spełniać szereg wymogów, których powinni być świadomi zatrudniający go opiekunowie. Przede wszystkim musi lubić pracę z dziećmi – jest to warunek konieczny. Pomocne są również wrodzone predyspozycje, takie jak cierpliwość oraz kreatywność. Animator musi skutecznie zachęcać dzieci do aktywnego uczestnictwa w zabawie i mieć w sobie niewyczerpane pokłady energii. W swojej pracy dba również o to, aby jak najlepiej zagospodarować wolny czas najmłodszym.

Animator zabaw dla dzieci powinien wykazywać się znajomością różnego rodzaju gier oraz zabaw, by dobrać odpowiednie zajęcia do określonej grupy wiekowej. Jego zadaniem jest pozostawienie na twarzy dziecka uśmiechu i dostarczenie mu radości. Animator zabaw dla dzieci powinien być przygotowany na różne scenariusze i dynamiczny obrót wydarzeń w trakcie zabawy. Dzieci mają różne charaktery oraz temperament, a w pracy zespołowej trudno dogodzić każdemu maluchowi. W żadnym przypadku nie można dopuścić, aby zapanowała nuda. W pracy animatora ważne jest nastawienie na ciągły rozwój, któremu służy ciągłe podnoszenie kwalifikacji. Ponadto animator dla dzieci powinien być cierpliwy oraz asertywny, by nie pozwolić dzieciom „wejść sobie na głowę”. Musi być również konsekwentny w działaniu, aby bez problemu mógł zapanować nad grupą dzieci. Idealny przedstawiciel tej profesji powinien posiadać również poczucie humoru oraz przyjazne usposobienie.

Czytany 239 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.