czwartek, 28 lipiec 2016 13:04

Czy warto kupować drogie buty?

Lepszej jakości buty są z reguły droższe. Czy warto dopłacać? Ceny obuwia na rynku są bardzo zróżnicowane. Możemy kupić zwykłe buty w miejskim sklepie za 30 zł., ale i takie warte kilka tysięcy od prestiżowego projektanta. Dokonując wyboru należy zastanowić się nad tym ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na nowe obuwie oraz jak długo ma na służyć. Są to kluczowe elementy, które należy określić przed zakupem nowych butów. Czym więc się różnią tanie buty od drogich? W jakie buty warto inwestować?

Tanie buty

Buty kupowane w miejskich sklepikach najczęściej nie posiadają etykiety z nazwą producenta. Nie są markowe, więc kosztują kilkadziesiąt złotych. Będą to buty niskiej jakości. Jako, że są wyprodukowane ze sztucznego tworzywa są mniej wytrzymałe i bardziej podatne na zniszczenia. Takie buty przetrwają najwyżej jeden sezon. Plusem jest to, że możemy często je zmieniać i kupować nowe, bez wyrzutów sumienia opartych o przeznaczoną na nie wysoką kwotę. Niskie koszta, które ponieśliśmy przy zakupie butów za kilkadziesiąt złotych, są w stanie wynagrodzić nam to, że buty zepsuły się po 6 miesiącach noszenia. Ponadto możemy zmieniać je co sezon, co jest dodatkowym walorem jeżeli zależy nam na podążaniu za trendami. Co roku na rynek mody wchodzą nowe kolekcje i zmienia się wizja stylistów. Dzięki niskiej cenie butów możemy zmieniać je wraz ze zmieniającymi się trendami.

Zerknij na balerinki – sklep buu.pl dla Ciebie.

Drogie buty

Drogie buty to zazwyczaj markowe buty. Posiadają logo producenta i są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu mamy pewność, że będą nam długo służyły. Ponadto sklepy nadają gwarancje drogim butom, więc w przypadku zniszczenia możemy oddać je do naprawy bądź wymienić na nowe. Jeżeli cenisz sobie wysoką jakość to powinieneś wybrać markowe buty. Marka to także prestiż i wygoda. Nosząc je nie będziesz martwić się o to, że uwierają bądź są niekomfortowe w noszeniu. Producenci dbają o zadowolenie klientów. Drogimi butami, w które warto inwestować są buty sportowe. Podczas biegania i pokonywania wielu kilometrów przyda się wygodne obuwie.

Czytany 1900 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.