Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 02 maj 2017 10:58

Czy LinkedIn może być przydatny w kampanii marketingowej?

Serwis społecznościowy pod nazwą LinkedIn skupia się przede wszystkim na biznesie. Dzięki niemu możemy łatwiej zwierać kontakty zawodowe, poszukiwać dla siebie pracy, dowiadywać się o nowościach branżowych. To także jeden z kanałów prowadzenia działań marketingowych.

 

Obecnie z serwisu społecznościowego LinkedIn korzysta ponad 400 milionów osób. Dzięki niemu możemy stworzyć własne konto, podobnie jak na Facebooku, możemy należeć do różnych grup, a także możemy komunikować się z innymi. To pozwala na dzielenie się ciekawymi informacjami i rozszerzenie swojej sieci kontaktów.

Firmy bardzo często korzystają z LinkedIn także w celu promocji. Podobnie jak na Facebooku, możemy tutaj docierać do różnych odbiorców, aby prezentować im swoją ofertę i zachęcać do skorzystania właśnie z niej. Jak możemy to zrobić?

Stwórz swoją sieć kontaktów

Im więcej kontaktów, tym szerszy zasięg publikowanych przez ciebie treści. Właśnie dlatego warto zadbać o zbudowanie swojej wartościowej sieci kontaktów, która będzie pomagała w rozprzestrzenianiu informacji reklamowych.

Zastosuj pozycjonowanie

Także LinkedIn może być używany jako wsparcie działań SEO, głównie pozycjonowania stron internetowych. Przy opisywaniu swojej firmy oraz w innych treściach zadbajmy o wykorzystanie odpowiednich słów kluczowych, które będą odnosiły się do prowadzonej przez nas działalności oraz lokalizacji.

 Dziel się swoją wiedzą

Jeżeli jesteś specjalistą w danej dziedzinie, możesz także dzielić się z innymi swoją wiedz. Dzięki temu możesz zostać influencerem, czyli osobą, która na skutek swojej wiedzy i doświadczenia oddziałuje na decyzje podejmowane przez inne osoby. Możesz publikować treści także na swoim blogu firmowym i linkować do niego na LinkedIn. W ten sposób klienci będą chętnie odwiedzali twoje strony i częściej będą kupować twoje produkty i usługi.

Więcej informacji o wykorzystaniu LinkedIn w marketingu znajdziesz na stronie publicrelations.pl, który skupia się na trendach w PR. Wspólnie z publicrelations.pl możesz jeszcze skuteczniej promować się on-line!

Czytany 343 razy

Artykuły powiązane

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.

 • Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki! Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki!

  Wiosna za pasem, a razem ze słoneczną pogodą przychodzi ochota na odświeżenie stylu. Poza przeglądem garderoby czas również na dopasowanie akcesoriów do najnowszych trendów i poczucie się stylowo. Dzisiaj chcemy przedstawić kilka cennych porad dotyczących dobierania okularów przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych. Mamy również niespodziankę w postaci dużych rabatów na zakup wymarzonych okularów!