Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 02 maj 2017 12:58

Czy LinkedIn może być przydatny w kampanii marketingowej?

Serwis społecznościowy pod nazwą LinkedIn skupia się przede wszystkim na biznesie. Dzięki niemu możemy łatwiej zwierać kontakty zawodowe, poszukiwać dla siebie pracy, dowiadywać się o nowościach branżowych. To także jeden z kanałów prowadzenia działań marketingowych.

 

Obecnie z serwisu społecznościowego LinkedIn korzysta ponad 400 milionów osób. Dzięki niemu możemy stworzyć własne konto, podobnie jak na Facebooku, możemy należeć do różnych grup, a także możemy komunikować się z innymi. To pozwala na dzielenie się ciekawymi informacjami i rozszerzenie swojej sieci kontaktów.

Firmy bardzo często korzystają z LinkedIn także w celu promocji. Podobnie jak na Facebooku, możemy tutaj docierać do różnych odbiorców, aby prezentować im swoją ofertę i zachęcać do skorzystania właśnie z niej. Jak możemy to zrobić?

Stwórz swoją sieć kontaktów

Im więcej kontaktów, tym szerszy zasięg publikowanych przez ciebie treści. Właśnie dlatego warto zadbać o zbudowanie swojej wartościowej sieci kontaktów, która będzie pomagała w rozprzestrzenianiu informacji reklamowych.

Zastosuj pozycjonowanie

Także LinkedIn może być używany jako wsparcie działań SEO, głównie pozycjonowania stron internetowych. Przy opisywaniu swojej firmy oraz w innych treściach zadbajmy o wykorzystanie odpowiednich słów kluczowych, które będą odnosiły się do prowadzonej przez nas działalności oraz lokalizacji.

 Dziel się swoją wiedzą

Jeżeli jesteś specjalistą w danej dziedzinie, możesz także dzielić się z innymi swoją wiedz. Dzięki temu możesz zostać influencerem, czyli osobą, która na skutek swojej wiedzy i doświadczenia oddziałuje na decyzje podejmowane przez inne osoby. Możesz publikować treści także na swoim blogu firmowym i linkować do niego na LinkedIn. W ten sposób klienci będą chętnie odwiedzali twoje strony i częściej będą kupować twoje produkty i usługi.

Więcej informacji o wykorzystaniu LinkedIn w marketingu znajdziesz na stronie publicrelations.pl, który skupia się na trendach w PR. Wspólnie z publicrelations.pl możesz jeszcze skuteczniej promować się on-line!

Czytany 415 razy

Artykuły powiązane

 • Wyjątkowe ubrania w przystępnej cenie - tylko w sklepie MagMac! Wyjątkowe ubrania w przystępnej cenie - tylko w sklepie MagMac!

  Każdy, kto szuka ubrań dobrych jakościowo, a przy okazji takich, których cena nie zrobi ogromnej dziury w domowym budżecie, powinien zapoznać się z ofertą, jaką MagMac prezentuje w swoim sklepie internetowym. Wysokiej jakości ubrania dla kobiet, które doskonale sprawdzą się w każdej sytuacji, to propozycja, obok której zdecydowanie nie można przejść obojętnie.

 • Wygodne czółenka na specjalne okoliczności Wygodne czółenka na specjalne okoliczności

  Buty na obcasie to absolutny must have w kobiecej garderobie. Niestety obuwie na cienkiej szpilce nie należą do najwygodniejszych. Świetną alternatywą dla nich są czółenka na niskim obcasie. Przedstawiamy wygodne czółenka na specjalne okoliczności, które nie tylko dobrze się prezentują, ale przede wszystkim zapewnią komfort użytkowania.

 • Już niedługo, coraz bliżej. Ciekawostki o studniówce Już niedługo, coraz bliżej. Ciekawostki o studniówce

  Eleganckie suknie i garnitury, polonez, a czasem nawet... lampka szampana wypita z najmniej lubianą nauczycielką matematyki – studniówka to czas, w którym uczniowie mogą na chwilę zapomnieć o przedmaturalnym stresie. Przedstawiamy zwyczaje, przesądy oraz ciekawostki dotyczące imprezy studniówkowej.

 • Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód

  Czasami, bez względu na to, ile par wełnianych skarpet nosisz, Twoje stopy po prostu nie mogą się rozgrzać. Istnieją schorzenia, które mogą sprawić, że stopy będą wiecznie zimne.

 • Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa

  Elegancka bluzka to jedna z najbardziej uniwersalnych części damskiej garderoby. Noszą ją kobiety w każdym przedziale wiekowym, nie zważając na mankamenty sylwetki. Dobrze dobrana bluzka, potrafi zatuszować wady a uwypuklić walory figury.