czwartek, 22 luty 2018 15:45

Co dopełni każdą sportową kreację i nie tylko?

Czapka – jest to niezbędnik, o którym wbrew pozorom najczęściej się zapomina. Zwykła czapka z daszkiem jest całorocznym dodatkiem odzieżowym, który bez problemu współgra z większością „kreacji” wybieranych na co dzień zarówno przez aktywnych panów, jak i panie.

 

Czapki z daszkiem na każdą okazję

Kilka lat temu czapki z daszkiem miały wielki „come back”, głównie w modzie młodzieżowej, której dalej są wyznacznikiem (przykład takich młodzieżowych czapek znajdziesz na: https://buff.pl/pol_m_Czapki-letnie_Czapki-z-daszkiem-2205.html). Z pewnością wielu z nas spotkało się z młodymi ludźmi noszącymi czapki z szerokimi daszkami z ciągle naklejonym hologramowym znakiem. Trend się zmienił, ale nie przemija. Czapki z daszkiem to uzupełnienie – wygodne uzupełnienie. Młodzież koncentruje się na tego rodzaju dodatkach, ponieważ są one w stanie najłatwiej oraz najszybciej podkreślić ich indywidualny styl bycia oraz aktualne zorientowanie życiowe.

W modzie są czapki z daszkiem, które mogą być swobodnie spersonalizowane – w egzemplarzach sklepowych (głównie na aukcjach internetowych) królują warianty, do których można dokupić oddzielne naszywki z różnorodnymi hasłami lub grafikami. Efekt? Powalający. Czapki z daszkiem jako nośnik dla idei i stylu coraz wyraźniej się wybijają. Wróćmy jednak do praktyki. Sama czapka się przyda i to zawsze. W okresie typowej „polskiej” zimy, kiedy za bardzo nie wiadomo jak się ubrać, a temperatura potrafi zmieniać się diametralnie w przeciągu kilku godzin czapki z daszkiem to dobra alternatywa.

Czapka na pogodę i niepogodę

Jest za zimno to zawsze można założyć kaptur. Z kolei zwykłe „wełnianki” są bardziej toporne – potrafią mocno grzać w głowę, a po pewnym czasie noszenia, zdjęcie zwyczajnie nie wchodzi w grę (ryzyko łatwego złapania grypy jest tutaj zmaksymalizowane). Czapki z daszkiem są wtedy logicznym wyjściem.

Inną kwestią jest ciepły okres roku. W czasie ciepłych miesięcy angażujemy się w więcej aktywnych zajęć, opuszczając siedzenie przed ekranami na rzecz dbania o zdrowie. Aktywny wypoczynek nie jest już ładnie brzmiącym sloganem, ale rzeczywistością dla wielotysięcznych rzesz młodzieży i dorosłych. Biegając, chodząc na siłownię, uprawiając trekking, czy jakąkolwiek inną dyscyplinę sportową (lub hobby) na świeżym powietrzu zawsze warto mieć ze sobą czapkę z daszkiem. Nie chodzi tylko o ochronę przed słońcem, chociaż gdy słupek rtęci stoi dość wysoko to opuszczanie domu bez nakrycia głowy jest zwykłym proszeniem się o nieszczęście. Nowoczesne warianty z oddychających materiałów dają dobrą cyrkulację powietrza, zapewniając lepszy komfort oraz bezpieczeństwo.

Czapki z daszkiem to nie tylko domena dodatków zarezerwowana dla Panów. Sfera tych produktów dla obu płci cały czas się powiększa. Są one również na tyle tanie, że posiadanie kilku egzemplarzy na domowym stanie będzie zawsze trafioną decyzją (która nie uderzy zbytnio w portfel).

Czytany 191 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.