środa, 18 kwiecień 2018 10:12

Chcesz stylowo urządzić mieszkanie? Nie zapomnij o przedpokoju!

Podczas projektowania i urządzania całego mieszkania, jedno z pomieszczeń bywa zapomniane… To przedpokój – miejsce, w którym spędzamy tak mało czasu, że często nie traktujemy go jak części domu. A przecież to właśnie przedpokój widzą najpierw goście, gdy przychodzą w odwiedziny!

Wieszaki czy szafa do przedpokoju?

Postawą podczas urządzania przedpokoju jest zaplanowanie miejsca, w którym zarówno domownicy, jak i goście będą mogli przechować kurtki. Aż nazbyt często zdarza się, że gdy tylko ktoś nas odwiedzi, za wieszak zaczyna robić krzesło lub fotel w salonie, bo w przedpokoju brakuje już miejsca. Dlatego najczęściej polecanym rozwiązaniem jest szafa wnękowa, w której przechowywane są wszystkie aktualnie noszone kurtki i płaszcze oraz jest jeszcze trochę miejsca, z którego będą mogli skorzystać goście.

Niezależnie od szafy, w przedpokoju koniecznie powinny pojawić się dodatkowe wieszaki. Mogą to być klasyczne haczyki obok lustra, ale dużo bardziej stylowe są stojące wieszaki. Aktualnie najmodniejsze są te, wykonane z materiałów z odzysku. Królują drzewa z gałęzi i desek, wieszaki z główek młotków, wygiętych starych widelców i innych elementów, które przy okazji mogą mówić sporo o hobby gospodarzy.

Pufa skandynawska dla wygody twojej i gości

W każdym dobrze urządzonym przedpokoju nie może zabraknąć też miejsca do siedzenia. Choć oczywiście nie będziesz się rozsiadać w przedpokoju na długo, z pewnością docenisz wygodę, z jaką zdejmiesz buty po długim, męczącym dniu, bez konieczności balansowania na jednej nodze czy schylania się.

Pufa skandynawska marki ScandicSofa to proste i klasyczne rozwiązanie, które pasuje do każdego wnętrza. Eleganckie drewniane nóżki i miękkie obicie w kontrastowym kolorze, dodadzą przedpokojowi więcej charakteru. Jeśli chcesz, żeby aranżacja przedpokoju była spójna z resztą mieszkania, wybierz pufę obitą takim samym materiałem jak sofa lub fotel w salonie. Przy okazji zyskasz dodatkowe siedzenie, dla niespodziewanie dużej ilości gości – pufę można bowiem łatwo przenieść z jednego pomieszczenia do drugiego.

Kolory w aranżacji przedpokoju

Skoro już wspomnieliśmy o kolorach, warto powiedzieć jedno o aranżacji przedpokoju: to idealne miejsce do eksperymentowania! W pomieszczeniu, które odwiedza się relatywnie rzadko i na krótko, możesz pozwolić sobie na trochę fantazji i poszaleć z barwami, których w innych pokojach używasz tylko jako akcentów. Marzą ci się intensywnie pomarańczowe wieszaki lub ściana w pastelowe kwiaty? Spróbuj w przedpokoju! Jeśli szalone barwy ci się znudzą lub uznasz, że nie sprawdzają się w tym wnętrzu, przedpokój jest na tyle mały, że szybko nadasz mu na powrót neutralne barwy.

Czytany 333 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.