Polecane artykuły

  • 1

czwartek, 18 maj 2017 16:34

Ślub rustykalny - warto?

Ślub to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Te wyjątkowe chwile warto podkreślić specjalnym wystrojem i charakterem całej uroczystości. W ostatnich latach branża ślubna w Polsce bardzo szybko się rozwija i dzisiaj możemy już bez trudu znaleźć profesjonalnych wedding planerów, którzy zajmą się organizacją przyjęcia pod każdym względem. Jakie są najpopularniejsze trendy ślubne w ostatnim czasie? Na co warto zwrócić uwagę planując to najważniejsze wydarzenie w życiu?

 

Ślub rustykalny - o co tak naprawdę chodzi?

Jednym z najpopularniejszych trendów ślubnych ostatnich lat jest ślub i wesele w stylu rustykalnym. Oznacza to, że wszystkie dekoracje a także inne elementy przyjęcia i samej ceremonii zaślubin nawiązują do natury. Może się to przejawiać na wiele sposobów. Powstają nawet specjalne poradniki dla par, które chciałyby zorganizować przyjęcie właśnie w tym stylu, jednak brak im doświadczenia i wiedzy w tym temacie. Można na nie bez trudu natknąć się w Internecie odwiedzając strony takie, jak http://modnewesele.com gdzie znajdziesz sale weselne z ŁodziKrakowa i nie tylko. Zawarte tam porady od ekspertów z pewnością pomogą w doborze elementów dekoracyjnych dla każdej pary, która poszukuje inspiracji.

Ślub rustykalny to przede wszystkim materiały naturalne. Bardzo chętnie wykorzystywane są w tym stylu takie materiały, jak drewno czy juta. Niektóre lokale weselne oferują specjalne sale, w których zdecydowana większość wyposażenia wykonana jest z drewna. Nie da się ukryć, że dla osób, które chciałyby zorganizować przyjęcie w stylu rustykalnym jest to idealna propozycja. Chociaż jak na razie sprzeciw wielu osób budzi wykorzystywanie gałęzi czy mchu zwłaszcza podczas dekoracji stołów to jednak coraz częściej można spotkać się z takimi elementami. Warto zwrócić uwagę na fakt, że obecnie panująca moda na styl ekologiczny przeniknęła również do branży ślubnej. Pary, które organizują przyjęcie rustykalne bardzo często korzystają z ekologicznych materiałów. Można się więc natknąć na szkło z recyklingu czy tekturę. 

Kolejnym elementem, który niezwykle często pojawia się podczas przyjęć w stylu rustykalnym jest gra światła. Wykorzystywane są w tym celu różnego rodzaju lampiony i świeczki, które nadają specjalny nastrój oświetlanemu miejscu. Pomimo, że zwłaszcza na świece trzeba bardzo uważać (istnieje ryzyko wywołania pożaru) to jednak wyglądają one niezwykle dekoracyjnie i stanowią idealne wypełnienie na przykład kwiatowych dekoracji.

Przyjęcie w stylu rustykalnym nie mogłoby się obejść bez kwiatów. Chociaż najczęściej żywe kwiaty są najczęściej wybieranymi elementami dekoracyjnymi właściwie każdego wesela, to jednak w trakcie takiego "naturalnego" przyjęcia można zobaczyć zupełnie nietypowe rośliny. Oprócz wspomnianego mchu można natknąć się nie tylko na tradycyjne kwiaty takie, jak róże czy tulipany. Równie często spotykane są warzywa czy sezonowe owoce. Kwiaty znaleźć można nie tylko na stołach czy w eleganckich wazonach w kościele. Coraz częściej panny młode decydują się na założenie wianka na głowę, który czasem może zastąpić welon, a czasem stanowi do niego dodatek. Jest to również przejaw naturalnego stylu w trendach ślubnych, który w ostatnim czasie stał się niezwykle popularny i jest wykorzystywany przez niejedną kobietę szykującą się do ślubu.

Kolorystyka i motywy wiodące w stylu rustykalnym

Ciekawym zabiegiem stosowanym przez coraz większą ilość osób przygotowujących to najważniejsze przyjęcie w życiu jest wybór nietypowych motywów wiodących dla wesela. Mogą być to nie tylko kolory, o których decyduje zdecydowana większość narzeczonych przygotowujących się do ślubu, ale także na przykład warzywa czy owoce. Dość popularnie wykorzystywana jako motyw wiodący jest na przykład pozłacana dynia czy też jabłka. Młode pary często wykorzystują również motyle czy inne owady jako motywy wiodące. Trzeba przyznać, że jest to naprawdę ciekawy i nietypowy pomysł, który może sprawić, że nasze przyjęcie weselne zostanie na długo w pamięci uczestniczących w nim osób, a o to przecież chodzi!

Czytany 613 razy

Artykuły powiązane