Witamy! Możesz teraz wyszukać towar który Cię interesuje

 


wtorek, 29 kwiecień 2014 17:15

Max Factor od Procter&Gamble - wymyślili sztuczne rzęsy,polskiego pochodzenia kosmetyki do makijażu

Max Factor - kosmetyki do makijażu Max Factor - kosmetyki do makijażu

Maksymilian Faktorowicz. Czy komukolwiek mówi coś postać tego mężczyzny? A firma Max Factor? Tak, to właśnie Polak był twórcą znanej dziś na całym świecie marki kosmetyków głównie do makijażu i twórcy sztucznych rzęs. Pod koniec lat 20 XX wieku otrzymał pierwszą w historii nagrodę Oscara za charakteryzacje filmową. Sam zainteresowany zachwycał swoimi innowacyjnymi projektami i kreatywnością.

Początkowo Maksymilian był pomocnikiem aptekarza z zainteresowania i potrzeby - biedy w domu. Po pewnym czasie Faktorowicz otworzył swój własny mały sklep na przedmieściach Moskwy. To dało mu przepustkę do świata rosyjskich elit i dworu carskiego. Max (imie zostało zmienione po wyprowadzce do Stanów) pracował jako uliczny charakteryzator. Factor był zafascynowany aktorami i stworzył łatwy w zrobieniu oraz szybki w zmywaniu makijaż- make-up. Był twórcą pierwszych sztucznych rzęs, za które do dziś dziękują mu tysiące kobiet. Max Factor oprócz genialnych kosmetyków stworzył także techniki charakteryzacji i makijażu. Wiele z nich jest do dziś nauczana i ceniona. Obecnie Max Factor należy do koncernu Procter&Gamble, który jest liderem na rynku światowym w sprzedaży kosmetyków detalicznych. Marka jest obecna w blisko 80 krajach. Max Factor to piękno i nowoczesność w jednym wydaniu. Jej znakiem rozpoznawczym jest innowacyjność, która przekłada się na bezpośredni światowy sukces marki. Kosmetyki po dzień dzisiejszy są synonimem profesjonalizmu oraz najwyższej jakości wyrobu. Dziś marka Max Factor kojarzona jest przede wszystkim ze światem mody. Dzieje się tak dzięki współpracy z jedną z najlepszych makijażystek na świecie- Pat McGrath. Tylko u nas mascary, podkłady, szminki i wiele innych produktów firmy Max Factor można kupić w bardzo konkurencyjnej na rynku polskim cenie. Przesyłka już w 48 godzin!

Max Factor - kosmetyki do makijażu

 

 

Czytany 1145 razy

Artykuły powiązane

 • Pędzle do makijażu twarzy, oczu i zestawy Pędzle do makijażu twarzy, oczu i zestawy

  Tak jak malarze mają swoje zestawy pędzli do tworzenia dzieł sztuki, tak i kobiety mają swoje pędzle i pędzelki do tworzenia na swoich naturalnie pięknych twarzach – poprzez podkreślanie atutów i ukrywanie niedoskonałości – prawdziwych arcydzieł.

 • Stylizacja rzęs – co to jest Hollywood Effect? Stylizacja rzęs – co to jest Hollywood Effect?

  Moda na przedłużanie rzęs obiegła już prawie cały świat. Chcesz mieć rzęsy rodem z Hollywood i błyszczeć niczym jedna z jego największych gwiazd? A może od dłuższego czasu zastanawiasz się, jak możliwe jest stworzenie efektu, jaki jest gwarantowany przez Hollywood effect rzęsy? Jak do tej pory być może nie udało Ci się znaleźć dla siebie odpowiedniego rozwiązania. Na szczęście, masz nas i jesteśmy po to, aby przekazać Ci doskonałą formę na wyjście z tej problematycznej sytuacji. Piękne, gęste i długie rzęsy są teraz dostępne dla każdej kobiety - niemalże na wyciągnięcie ręki.

 • Skuteczna walka z workami i cieniami pod oczami Skuteczna walka z workami i cieniami pod oczami

  Zmęczenie i stres mogą powodować opuchliznę i cienie na skórze pod oczami. Jest to symptom zmęczenia fizycznego lub psychicznego.

 • Delikatna pielęgnacja na lato Delikatna pielęgnacja na lato

  Wrażliwa skóra lubi delikatne kosmetyki – i mamy tu na myśli nie tylko ich skład, ale również sposób aplikacji. Dobrze na przykład, jeżeli nie trzeba ich zbyt mocno wcierać. Formuła mgiełki jest więc dla suchej, wrażliwej i łatwo ulegającej podrażnieniom cery wręcz wymarzona.

 • Lato w pełni – jak wybrać skuteczny antyperspirant? Lato w pełni – jak wybrać skuteczny antyperspirant?

  Blokowanie nadmiernego wydzielania potu to zadanie dla najlepszych kosmetyków na lato.