czwartek, 28 listopad 2019 13:04

Dlaczego w 2020 roku będzie można zarobić na Bitcoin?

Bitcoin 2020 Bitcoin 2020

Niemalże wszystkie Bitcoin News, na jakie trafiamy w sieci, mówią o niemalże stuprocentowo pewnych zyskach dla tych inwestorów, którzy obiorą za cel inwestycji właśnie Bitcoin. Sprawa przy tym nie dotyczy jedynie roku 2020, ale i lat kolejnych, doprowadzając w przewidywaniach Bitcoin do ceny 50 000 USD za sztukę, a w tych najbardziej ekstrawagancko wręcz optymistycznych nawet do 100 000 USD.

Czy jednak istnieją przesłanki bardziej wiarygodne od mniej lub bardziej fantastycznych przewidywań analityków?

Odbicie Bitcoina po spadkach

Najświeższe Bitcoin Aktualności to spadki, ale raczej spodziewana korekta po wzrostach aniżeli odejście od kryptowaluty. Ponadto istnieją całkiem mocne podejrzenia, że spadki były wywoływane sztucznie, gdyż nie dotyczyły kontraktów futures dla Bitcoin, a to już coś, co zmusza do zastanowienia. Najstarsza waluta świata wydaje się dość stabilna, a przy tym sukcesywnie rośnie, co widać w inwestycjach długofalowych. Ponownie, po dość długim okresie, opłaca się wydobywać walutę i z tym najbardziej jest powiązana planowana jego rosnąca cena.

Halving Bitcoina

W niejednym Bitcoin News przeczytamy o zaplanowanym na okolice maja 2020 roku halvingu Bitcoina. Będzie to o tyle istotne wydarzenie, że znacznie zostanie zmniejszona nagroda za jego wydobycie, czyli mniej BTC za wkład w obsługę blockchain. Będzie to skutkowało zmniejszeniem ilości napływających „świeżych” bitcoinów, a więc będzie miało wpływ na jego cenę. Jak duży? W tym wypadku można jedynie spekulować, ale wzrosty ceny bitcoina mogą być znaczne.

Wzrost popularności blockchain i inne przesłanki

Kolejnymi przesłankami sugerującymi możliwy wzrost kryptowalut, jest rosnące zapotrzebowanie na technologię blockchain, a także umożliwianie płatności kryptowalutami przez niektóre branże, np. turystyczną. Nawet pomimo braku regulacji w wielu krajach, jest krajów sprzyjających kryptowalutom całkiem sporo, a niektóre mają w planach (np. Chiny) uruchamiać kryptowaluty własne.

Jeżeli do tego dojdzie, nie ma mowy, aby została przy tym zignorowana najstarsza waluta świata i najprawdopodobniej Bitcoin nadal będzie wiódł na tym rynku prym.

Czytany 116 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.