środa, 25 wrzesień 2019 19:05

Skuteczny antyperspirant dla aktywnego faceta

Antyperspirant dla mężczyzn Antyperspirant dla mężczyzn

Każdy facet, dla którego siłownia to drugi dom, świetnie wie o tym, że utrzymanie świeżości to nie lada wyzwanie.

Czasami nie pomagają nawet dezodoranty. A może po prostu sięgałeś po niewłaściwe? Dowiedz się, jaki musi być antyperspirant dla mężczyzn, żeby był naprawdę skuteczny.

Skuteczny antyperspirant dla mężczyzn, nie dezodorant

Dla wielu osób w zasadzie nie ma wielkiej różnicy między tymi dwoma słowami. W końcu oba kosmetyki pomagają walczyć z potem i ciemnymi plamami pod pachami. Jednak na dwa zupełnie inne sposoby.

Różnica jest znacząca. Antyperspirant ma za zadanie zmniejszyć poziomu wydzielania potu, co sprawia, że znacznie maleje jego ilość. Dezodorant jedynie maskuje pot, więc nie jest aż tak skuteczny przy aktywności fizycznej. Naprawdę dobrej jakości, skuteczny antyperspirant dla mężczyzn może pomóc uporać się z nadmiernym poceniem w czasie codziennego biegu do pracy i z niej, jak i w czasie umiarkowanie intensywnych treningów. To najlepsze wyjście dla aktywnego mężczyzny.

Na co zwrócić uwagę?

Jak jednak sprawdzić, czy antyperspirant na pewno będzie skuteczny? Cóż, w tym wypadku liczy się przede wszystkim skład. Forma i konsystencja zależy tak naprawdę od upodobań – dobrej jakości antyperspirant będzie skuteczny zarówno jako spray, roll-on, jak i sztyft. W każdym przypadku składniki aktywne będą działały tak samo, dlatego to one są takie ważne.

Na co więc zwrócić uwagę? Należy sprawdzić, jakie składniki odpowiadają za blokadę potu i jego absorpcję. Warto zaufać najnowocześniejszym technologiom. Na przykład L’Oréal oferuje gamę Thermic Resist, która została wyposażona w system Ceramic – nowoczesną technologię cząsteczek, które powstrzymują uderzenia potu w ekstremalnych sytuacjach, czyli w czasie stresu czy aktywności fizycznej. To najbardziej skuteczny sposób na świeżość, komfort i uczucie suchości.

Stosowanie antyperspirantu przez aktywnych mężczyzn

Skuteczny antyperspirant dla mężczyzn to nie tylko kwestia składników aktywnych. O tym, czy będzie naprawdę dobrze chronił, decyduje także jego stosowanie. Najczęściej nakładamy go od razu po prysznicu. Z jednej strony to dobrze – należy nanieść go na czystą, suchą skórę. Z drugiej strony jednak rano nie zawsze jest to dobrym rozwiązaniem.

Okazuje się, że najlepiej nanieść antyperspirant przed snem. Wtedy gruczoły potowe są nieco uśpione, mniej się pocimy, więc składniki aktywne mogą się wchłonąć i zacząć działać. Nie ma potrzeby nanoszenia kolejnych warstw przed wyjściem z domu czy tuż przed treningiem. Naprawdę skuteczny antyperspirant dla mężczyzn, jak Thermic Resist od L’Oréal, będzie działał naprawdę długo, nawet do 48 godzin.

Czytany 126 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.