Polecane artykuły

 • 1

środa, 04 wrzesień 2019 12:19

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze pasty do zębów?

Zęby Zęby

Codzienna pielęgnacja jamy ustnej - Odpowiednie podejście do pielęgnacji jamy ustnej ma nie tylko wpływ na stan, ale także na wygląd zębów.

Dodatkowo ma również wpływ na nasze zdrowie. Poza dobraną odpowiednio szczoteczką, powinniśmy także dobrać odpowiednią pastę do zębów. Ich rodzajów na rynku jest cała masa. Dlatego właśnie przed jej zakupem skonsultować się warto ze specjalistą w aptece czy też w sklepie lub też najlepiej ze stomatologiem. Osoby te pomogą ocenić nam, która pasta będzie dla nas odpowiednim wyborem. Pasta musi być dostosowana do indywidualnych potrzeb.

 

Skład i cechy pasty

W sklepach i aptekach mamy dostępnych wiele past do zębów. Pasta do zębów najczęściej spotkana ma konsystencję śmietany. Można ją kupić w wielu drogeriach, sklepach jak i także aptekach. Można spotkać także pasty żelowe, pasty do zębów w sprayu czy też nawet pasty do zębów w proszku. To jaki konkretnie rodzaj wybierzemy jest już tylko kwestią naszych indywidualnych preferencji. Na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na skład pasty. W pastach do zębów najczęściej występują składniki ścierne, polerujące, pieniące, ksylitol, związki fluoru, składniki uzupełniające, woda czy też składniki przeciwdrobnoustrojowe.

Rodzaje past

Pasty do zębów dzielą się na kilka rodzajów. Ich działanie jest skierowane do konkretnych osób. Warto zapoznać się z nimi, aby wiedzieć jaki wybór szeroki posiadamy. Dostosowanie pasty do potrzeb oraz do naszych preferencji jest możliwe dzięki takiej dużej gamie produktów. A jakie rodzaje past znajdziemy w aptekach? Są to pasty tradycyjne, dla dzieci, organiczne, homeopatyczne, ziołowe, remineralizujące, wybielające, przeznaczone do zębów nadwrażliwych, do stosowania przy elektrycznych szczoteczka czy też przeciw paradontozie.

Podsumowanie

Odpowiednio dobrana pasta do zębów wzmocnić może działanie szczoteczki do zębów. Widoczne to będzie zwłaszcza podczas używania elektrycznych szczoteczek. Dysponują one wieloma trybami pracy, jak na przykład dla wrażliwych zębów czy też wybielający. Pasta do zębów, która wzmocni działanie szczoteczki sprawi, że jeszcze lepsze efekty czyszczenia jesteśmy w stanie uzyskać. Z tego również powodu zainteresować się warto rodzajami past przed zakupem, a nie wybierać produkt, który akurat jest w promocji. Każda osoba powinna mieć to na uwadze. Dzięki temu unikniemy rozczarowań i częstszych wizyt u dentysty. O swoje uzębienie powinniśmy dbać. Do dentysty przecież mało kto lubi chodzić.

Czytany 37 razy

Artykuły powiązane

 • Innowacyjna kąpiel Innowacyjna kąpiel

  Nie tylko osoby spędzające aktywnie wolny czas powinny zainteresować się Odkwaszająco-regenerującą solą do kąpieli z miedzią SiSALT+Cu polskiej innowacyjno-wdrożeniowej marki Invex Remedies.

 • Szampony do zadań specjalnych Szampony do zadań specjalnych

  Szampony Floslek, Lbiotica,Skarb Matki, Roomcays

  Czy to już klęska urodzaju? Drogeryjne półki uginają się od szamponów do włosów.

 • Skuteczny antyperspirant dla aktywnego faceta Skuteczny antyperspirant dla aktywnego faceta

  Każdy facet, dla którego siłownia to drugi dom, świetnie wie o tym, że utrzymanie świeżości to nie lada wyzwanie.

 • Męski makijaż - kosmetyki kolorowe dla mężczyzn Męski makijaż - kosmetyki kolorowe dla mężczyzn

  Mężczyźni coraz bardziej interesują się swoim wizerunkiem. Szczególnie ci panowie, którzy piastują wysokie stanowiska i mają codzienny kontakt z biznesmenami, bądź innymi kontrahentami, chcą wyglądać nienagannie.

 • Męska pielęgnacja skóry twarzy Męska pielęgnacja skóry twarzy

  Bardzo często wychodzimy z założenia, że pielęgnacja skóry twarzy dotyczy tylko kobiet.