Polecane artykuły

 • 1

środa, 04 wrzesień 2019 12:19

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze pasty do zębów?

Zęby Zęby

Codzienna pielęgnacja jamy ustnej - Odpowiednie podejście do pielęgnacji jamy ustnej ma nie tylko wpływ na stan, ale także na wygląd zębów.

Dodatkowo ma również wpływ na nasze zdrowie. Poza dobraną odpowiednio szczoteczką, powinniśmy także dobrać odpowiednią pastę do zębów. Ich rodzajów na rynku jest cała masa. Dlatego właśnie przed jej zakupem skonsultować się warto ze specjalistą w aptece czy też w sklepie lub też najlepiej ze stomatologiem. Osoby te pomogą ocenić nam, która pasta będzie dla nas odpowiednim wyborem. Pasta musi być dostosowana do indywidualnych potrzeb.

 

Skład i cechy pasty

W sklepach i aptekach mamy dostępnych wiele past do zębów. Pasta do zębów najczęściej spotkana ma konsystencję śmietany. Można ją kupić w wielu drogeriach, sklepach jak i także aptekach. Można spotkać także pasty żelowe, pasty do zębów w sprayu czy też nawet pasty do zębów w proszku. To jaki konkretnie rodzaj wybierzemy jest już tylko kwestią naszych indywidualnych preferencji. Na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na skład pasty. W pastach do zębów najczęściej występują składniki ścierne, polerujące, pieniące, ksylitol, związki fluoru, składniki uzupełniające, woda czy też składniki przeciwdrobnoustrojowe.

Rodzaje past

Pasty do zębów dzielą się na kilka rodzajów. Ich działanie jest skierowane do konkretnych osób. Warto zapoznać się z nimi, aby wiedzieć jaki wybór szeroki posiadamy. Dostosowanie pasty do potrzeb oraz do naszych preferencji jest możliwe dzięki takiej dużej gamie produktów. A jakie rodzaje past znajdziemy w aptekach? Są to pasty tradycyjne, dla dzieci, organiczne, homeopatyczne, ziołowe, remineralizujące, wybielające, przeznaczone do zębów nadwrażliwych, do stosowania przy elektrycznych szczoteczka czy też przeciw paradontozie.

Podsumowanie

Odpowiednio dobrana pasta do zębów wzmocnić może działanie szczoteczki do zębów. Widoczne to będzie zwłaszcza podczas używania elektrycznych szczoteczek. Dysponują one wieloma trybami pracy, jak na przykład dla wrażliwych zębów czy też wybielający. Pasta do zębów, która wzmocni działanie szczoteczki sprawi, że jeszcze lepsze efekty czyszczenia jesteśmy w stanie uzyskać. Z tego również powodu zainteresować się warto rodzajami past przed zakupem, a nie wybierać produkt, który akurat jest w promocji. Każda osoba powinna mieć to na uwadze. Dzięki temu unikniemy rozczarowań i częstszych wizyt u dentysty. O swoje uzębienie powinniśmy dbać. Do dentysty przecież mało kto lubi chodzić.

Czytany 16 razy

Artykuły powiązane

 • Męski makijaż - kosmetyki kolorowe dla mężczyzn Męski makijaż - kosmetyki kolorowe dla mężczyzn

  Mężczyźni coraz bardziej interesują się swoim wizerunkiem. Szczególnie ci panowie, którzy piastują wysokie stanowiska i mają codzienny kontakt z biznesmenami, bądź innymi kontrahentami, chcą wyglądać nienagannie.

 • Męska pielęgnacja skóry twarzy Męska pielęgnacja skóry twarzy

  Bardzo często wychodzimy z założenia, że pielęgnacja skóry twarzy dotyczy tylko kobiet.

 • Lato w pełni – jak wybrać skuteczny antyperspirant? Lato w pełni – jak wybrać skuteczny antyperspirant?

  Blokowanie nadmiernego wydzielania potu to zadanie dla najlepszych kosmetyków na lato. 

 • Szampon micelarny - czym różni się od tradycyjnych szamponów do włosów? Szampon micelarny - czym różni się od tradycyjnych szamponów do włosów?

  Szampon jest jednym z podstawowych kosmetyków stosowanych w codziennej pielęgnacji. Jego głównym zadaniem jest usuwanie zanieczyszczeń z włosów. Niestety, niewłaściwie dobrany produkt może niezwykle mocno obciążać i niszczyć włosy oraz podrażniać wrażliwą skórę głowy.

 • Najlepszy przyjaciel mężczyzny jest już w Polsce Najlepszy przyjaciel mężczyzny jest już w Polsce

  Panowie, bez względu na to czy macie normalną, wrażliwą czy dojrzałą skórę, czy też nosicie brodę - Bulldog przychodzi Wam z pomocą. Nagradzana brytyjska marka kosmetyków do pielęgnacji skóry Bulldog Skincare For Men jest już dostępna w Polsce, w sieci Rossmann. Wszystkie produkty zostały stworzone specjalnie do pielęgnacji skóry męskiej, aby prosto i efektywnie zająć się jej specyficzną problematyką.