piątek, 12 maj 2017 13:43

Stopy gotowe na plażę

Lirene - Skarpetki Złuszczające profesjonalny zabieg do domowego użytku Lirene - Skarpetki Złuszczające profesjonalny zabieg do domowego użytku

Wiosna to najlepszy czas, aby zadbać o swoje stopy, by były gotowe na lato. Jeśli chcesz, aby były gładkie, pozbawione zrogowaciałego naskórka oraz miłe w dotyku, najlepiej skorzystać z intensywnych kuracji. Pierwszym etapem ku temu, by skóra Twoich stóp pięknie wyglądała, jest wykonanie peelingu. Czym go zrobić? Ciekawą propozycją jest jeden z produktów marki Lirene – skarpetki złuszczające – profesjonalny zabieg do użytku domowego.

Skarpetki peelingujące – na czym polega ich działanie? Jakie dają efekty?

 

Skarpetki złuszczające to gotowa do użycia maseczka składająca się między innymi z mieszanki kwasów – mlekowego i glikolowego. Zadaniem tych kwasów jest stymulacja eksfoliacji obumarłego naskórka, co wspomaga odnowę skóry stóp. Cały proces złuszczania trwa ok 7-10 dni od momentu skorzystania z maseczki. Składniki odżywcze zawarte w produkcje takie jak UREA, olejek kokosowy czy wyciąg z trawy azjatyckiej dodatkowo regenerują oraz zmiękczają naskórek, dzięki czemu stopy są nie tylko gładkie, ale ich skóra jest miękka i przyjemna w dotyku, a także odżywiona.

Jak należy stosować skarpetki złuszczające?

Skarpetki należy nakładać na oczyszczoną i dokładnie osuszoną skórę stóp. Saszetkę zawierającą maseczkę należy otworzyć w górnej części i skarpetki nałożyć na nogi na ok. 60-90 minut. Po zdjęciu maseczki jej pozostałości należy dokładnie spłukać wodą. W zależności od grubości naskórka proces złuszczania może się rozpocząć po 5-7 dniach i trwać do 10 dni. W tym czasie nie można używać innych preparatów złuszczających naskórek, a także złuszczać naskórka mechanicznie np. przy użyciu pumeksu czy tarki. W czasie złuszczania naskórka warto moczyć stopy, a także stosować kremy nawilżające i natłuszczające.

Skarpetek nie można stosować na skaleczoną ani podrażnioną skórę. Nie należy także stosować po poparzeniach słonecznych. Produktu nie należy używać również w przypadku na uczulenie na jakikolwiek ze składników kuracji. Warto pamiętać również o tym, by produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci i z dala od ekspozycji na słońce oraz wysoką temperaturę.

Czytany 505 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.