sobota, kwiecień 20, 2024
wtorek, 02 styczeń 2018 10:55

Mixa żel do mycia twarzy - demakijaż wodą dla skóry wrażliwej. 7 mitów o demakijażu, które cię zaskoczą

Wiele kobiet każdego dnia przed wyjściem z domu robi makijaż. Choć dobrze dobrane kosmetyki nie sprawią, że cera stanie się podrażniona w ciągu dnia, może się tak stać w sytuacji, gdy makijaż nie zostanie usunięty na noc. Skóra przykryta podkładem nie jest w stanie oddychać, a procesy odnowy i regeneracji, które zachodzą podczas nocnego odpoczynku, nie mogą się odbywać.

Rano cera jest więc poszarzała i zmęczona, a także zanieczyszczona. Brak dbania o zmywanie makijażu grozi nie tylko pogorszeniem wyglądu skóry, lecz także pojawieniem się wyprysków i podrażnień, szczególnie w przypadku cery wrażliwej. Dowiedz się, jak zmywać makijaż, używając produktu od Mixa - żelu do mycia twarzy i poznaj najbardziej popularne mity na temat demakijażu, które cię zaskoczą.

Mixa - żel do mycia twarzy

Jeśli masz cerę wrażliwą, z pewnością wiesz, co to znaczy mieć podrażnienia po użyciu niektórych kosmetyków. Nieprzyjemne zaczerwienienia, pieczenie… Tak delikatną skórę warto traktować równie delikatnie i stosować produkty dostosowane do jej potrzeb. Jednym z kosmetyków, który jest podstawą pielęgnacji twarzy, jest żel do mycia twarzy. Mixa ma w ofercie produkt dostosowany do skóry wrażliwej, dzięki czemu nie podrażnia, nie powoduje zaczerwienień, za to dokładnie zmywa i oczyszcza. Dzięki temu, że w składzie nie ma mydła oraz parabenów produkt nie wysusza, natomiast gliceryna nawilża i pielęgnuje, pozostawiając skórę miękką i nawodnioną. Żel do mycia twarzy jest niezbędny nawet po zmyciu makijażu płynem micelarnym lub mleczkiem, ponieważ usuwa pozostałości produktów, których nie usunął poprzedni kosmetyk.

Mity o oczyszczaniu twarzy, w które prawdopodobnie nadal wierzysz

Poznaj siedem mitów dotyczących oczyszczania cery, które są nieprawdziwe.

  • Szczoteczka do mycia twarzy dokładniej oczyści skórę

Nieprawda. Przyrządy wielorazowego użytku, jak szczotki czy gąbki, są siedliskiem bakterii - nieważne, jak dokładnie je myjesz. Bakterie mogą przyczyniać się do podrażnień oraz infekcji. Lepiej używać jednorazowych narzędzi, takich jak chusteczki czy płatki kosmetyczne.

  • Płatki kosmetyczne wzbogacone aloesem nawilżają skórę

Nieprawda. Choć aloes znany jest ze swoich właściwości nawilżających, w połączeniu z kosmetykami do usuwania makijażu może powodować alergie, a nawet fotouczulenia.

  • Woda z kranu jest dobra dla skóry

I tak, i nie. Kranówka nie jest tak doskonale czysta jak woda mineralna przeznaczona do picia, jednak w większości przypadków można nią zmyć nałożoną emulsję. Wiele z produktów przeznaczonych do wrażliwej cery, jak Mixa - żel do mycia twarzy, ma w składzie substancje ochraniające skórę przed niekorzystnym działaniem wody z kranu.

  • Twarz najlepiej myć zwykłym mydłem

Nieprawda. Mydło ma odczyn zasadowy, co sprzyja rozwijaniu się na skórze bakterii. Demakijaż powinien zneutralizować pH skóry.

  • Rano nie trzeba myć twarzy

Nieprawda. Nawet po zmyciu makijażu wieczorem, rano skóra również wymaga umycia żelem do mycia twarzy. W nocy zbiera się na niej kurz i resztki kosmetyków, których użyłaś przed pójściem spać. Ponadto, naskórek się złuszcza, trzeba więc go usunąć, najlepiej żelem do twarzy.

  • Tonik jest niezbędny w pielęgnacji twarzy

Nieprawda. Nie musisz go używać - w zupełności wystarczy płyn micelarny, szczególnie jeśli twoja skóra jest wrażliwa.

  • Należy często przeprowadzać demakijaż


Nieprawda. W zupełności wystarczy oczyszczanie twarzy dwa razy dziennie, używając delikatnych kosmetyków.