Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 12 czerwiec 2017 12:49

Jak zadbać o ciało po kąpielach słonecznych?

 Lirene - Olejkowa mgiełka do ciała z koralem morskim Lirene - Olejkowa mgiełka do ciała z koralem morskim

Lato to z jednej strony bardzo korzystny dla naszej skóry czasy, a z drugiej wyjątkowo niebezpieczny. W cieplejsze dni możemy zrezygnować z noszenia wielowarstwowych ubrań, a przez to pozwolić skórze oddychać. Dodatkowo naskórek już po kilku dniach zyskuje piękny koloryt, dzięki działaniu promieni słonecznych i melaniny.

Niestety te dwie pozytywne kwestie to nie wszystko. Zażywanie kąpieli słonecznych może przynieść naszej skórze również wiele szkód. Pomijając już niekorzystne działanie słońca, które może doprowadzić do poparzenia naskórka, należy zwrócić również uwagę na zagrożenie nadmiernym przesuszeniem skóry.

Sucha skóra – konsekwencja opalania

Kąpiele słoneczne bardzo często doprowadzają do silnego przesuszenia skóry, co jest nie tylko nieestetyczne, ale również niezdrowe. Suchy naskórek nie jest w stanie bronić się przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Częściej ulega podrażnieniom i zdecydowanie szybciej podlega procesom starzeniowym. Dlatego tak ważne jest skuteczne nawilżanie skóry po każdej kąpieli słonecznej.

W tym celu warto użyć nowoczesnego olejku w formie mgiełki, posiadającego w swym składzie odżywczy koral morski o działaniu antyoksydacyjnym, nawilżającym i poprawiającym koloryt skóry. Mgiełka charakteryzuje się szybkim wchłanianiem, a tym samym ekspresowym przenikaniem składników aktywnych do skóry, co efektywnie regeneruje uszkodzenia spowodowane działaniem słońca. Dwufazowa mgiełka nie pozostawia tłustej warstwy oraz widocznie upiększa naskórek. Ciało staje się jędrniejsze i piękniejsze, a skóra jest po prostu zdrowsza i bardziej odporna na złe działanie czynników zewnętrznych.

Czytany 363 razy

Artykuły powiązane

 • Lifting bez skalpela Lifting bez skalpela

  Z upływem lat skóra traci napięcie i elastyczność. Widać na niej oznaki zmęczenia i przesuszenie. Wtedy wymaga działań specjalnych. Czas na kosmetyczny lifting!

 • Pielęgnacja w duecie Pielęgnacja w duecie

  Mamy jedną twarz, ale jak to możliwe, że ma tak wiele różnych potrzeb?

 • Kompleksowa regeneracja Kompleksowa regeneracja

  Cera zmęczona po lecie? Wymaga intensywnej regeneracji? Postaw na niezwykle skuteczny składnik - wybierz kosmetyki zawierające filtrat śluzu ślimaka!

 • Jak ukoić podrażnioną cerę? Jak ukoić podrażnioną cerę?

  Skóra, zwłaszcza wrażliwa, często ulega podrażnieniom. Zanieczyszczone środowisko, klimatyzacja, nieodpowiednia dieta, używki…

 • Wygładzające spraye do włosów Wygładzające spraye do włosów

  Odżywki do włosów w sprayu to znakomite rozwiązanie, szczególnie dla wiecznie zabieganych, żyjących w pośpiechu osób, które nie mają czasu na długotrwałe zabiegi.