Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 12 czerwiec 2017 10:49

Jak zadbać o ciało po kąpielach słonecznych?

 Lirene - Olejkowa mgiełka do ciała z koralem morskim Lirene - Olejkowa mgiełka do ciała z koralem morskim

Lato to z jednej strony bardzo korzystny dla naszej skóry czasy, a z drugiej wyjątkowo niebezpieczny. W cieplejsze dni możemy zrezygnować z noszenia wielowarstwowych ubrań, a przez to pozwolić skórze oddychać. Dodatkowo naskórek już po kilku dniach zyskuje piękny koloryt, dzięki działaniu promieni słonecznych i melaniny.

Niestety te dwie pozytywne kwestie to nie wszystko. Zażywanie kąpieli słonecznych może przynieść naszej skórze również wiele szkód. Pomijając już niekorzystne działanie słońca, które może doprowadzić do poparzenia naskórka, należy zwrócić również uwagę na zagrożenie nadmiernym przesuszeniem skóry.

Sucha skóra – konsekwencja opalania

Kąpiele słoneczne bardzo często doprowadzają do silnego przesuszenia skóry, co jest nie tylko nieestetyczne, ale również niezdrowe. Suchy naskórek nie jest w stanie bronić się przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Częściej ulega podrażnieniom i zdecydowanie szybciej podlega procesom starzeniowym. Dlatego tak ważne jest skuteczne nawilżanie skóry po każdej kąpieli słonecznej.

W tym celu warto użyć nowoczesnego olejku w formie mgiełki, posiadającego w swym składzie odżywczy koral morski o działaniu antyoksydacyjnym, nawilżającym i poprawiającym koloryt skóry. Mgiełka charakteryzuje się szybkim wchłanianiem, a tym samym ekspresowym przenikaniem składników aktywnych do skóry, co efektywnie regeneruje uszkodzenia spowodowane działaniem słońca. Dwufazowa mgiełka nie pozostawia tłustej warstwy oraz widocznie upiększa naskórek. Ciało staje się jędrniejsze i piękniejsze, a skóra jest po prostu zdrowsza i bardziej odporna na złe działanie czynników zewnętrznych.

Czytany 328 razy

Artykuły powiązane

 • Idealny rytuał pielęgnacyjny Idealny rytuał pielęgnacyjny

  Odkryj nowy wymiar pielęgnacji! Spersonalizuj swój własny ulubiony zestaw i czerp przyjemność podczas aplikacji kosmetyku. Stwórz swój własny rytuał.

 • Piękne i mocne brwi? Teraz to możliwe! Piękne i mocne brwi? Teraz to możliwe!

  Wzmacnia, pogrubia i zagęszcza włoski. Polecane jest do pielęgnacji brwi rzadkich i osłabionych, a także do utrzymywania ich w doskonałej kondycji. Efektywna kuracja powinna trwać od 4 do 8 tygodni.

 • Specjalistyczna dermoochrona na lato Specjalistyczna dermoochrona na lato

  Tego lata postaw na specjalistyczną dermoochronę. Wybierz kosmetyk dopasowany do rodzaju Twojej cery i ciesz się piękną pogodą!

 • Zadbajmy o stopy Zadbajmy o stopy

  Najszybciej i najłatwiej zadbamy o stopy, robiąc sobie pedicure w salonie kosmetycznym. Tylko po co wydawać masę pieniędzy, skoro do wyboru jest tyle świetnych kosmetyków, które pozwolą na skuteczną pielęgnację stóp w domu.

 • Samoopalacze - jak je stosować by mieć piękną opaleniznę? Samoopalacze - jak je stosować by mieć piękną opaleniznę?

  Dobrze zaaplikowany samoopalacz pozwala uzyskać efekt naturalnej opalenizny bez potrzeby zażywania kilkugodzinnych kąpieli słonecznych i narażania skóry na szkodliwe działania promieni UV. Czym są te kosmetyki, jaki rodzaj wybrać i jak je stosować aby osiągnąć zadowalający rezultat?