środa, czerwiec 07, 2023
wtorek, 21 lipiec 2015 12:09

Delikatna pielęgnacja wrażliwej skóry

Podrażniona po kąpieli skóra lub wysypka po zastosowaniu nowego balsamu to codzienność coraz większej liczby ludzi – nie tylko maluchów i ich zaniepokojonych mam, ale także młodzieży i dorosłych. Kto nie boryka się z wrodzoną alergią, może ją nabyć później – zanieczyszczone środowisko i tryb życia, jaki obecnie prowadzi większość ludzi, nie sprzyja zachowaniu zdrowia i urody.

Naukowcy z Laboratorium Kosmetyczne Joanna postanowili odpowiedzieć na potrzeby wymagającej skóry i stworzyli specjalną Serię Hipoalergiczną, na którą składają się trzy kosmetyki: żel pod prysznic, balsam pod ciała i szampon. Kosmetyki hypoalergiczne zostały przebadane dermatologicznie, aby mieć gwarancję odpowiedniej ochrony. Teraz kupimy je również w wersji mini – w sam raz do torebki albo wakacyjnej walizki. Nie będziemy mieli wymówki, że nie dbamy o skórę, bo brakuje nam miejsca w bagażu.

Żel pod prysznic i szampon zawierają niższe stężenie SLS (Sodium Laureth Sulfate) w porównaniu do typowych produktów, które można znaleźć na drogeryjnych półkach. Dzięki temu mają mniejszy potencjał drażniący i są bezpieczniejsze dla skóry. Ponadto receptury tych kosmetyków wzbogacono o kwas mlekowy, który przywraca skórze jej naturalne pH. Po zastosowaniu żelu skóra całego ciała będzie miękka i skutecznie oczyszczona. Szampon z kolei łagodnie myje i pielęgnuje włosy.

Balsam do ciała pomaga zachować długotrwałe nawilżenie i gładkość skóry. Jego formuła zawiera wiele drogocennych składników: witaminę E, która chroni przed szkodliwymi czynnikami środowiska, masło shea, które gwarantuje odpowiedni poziom nawilżenia, natomiast mocznik zabezpiecza przed nadmiernym przesuszeniem naskórka.

Składniki preparatów Serii Hipoalergicznej Joanna dobrano w trosce o bezpieczeństwo cery wrażliwej i alergicznej.

Pojemność: żel: 300 ml i 100 ml, szampon: 200 ml i 100 ml, balsam: 200 g i 100 g
Cena: ok. 6 – 7,30 zł (dla większych opakowań) i 3,80 zł (dla wersji mini)