poniedziałek, 16 maj 2016 10:20

Pielęgnacja atopowej skóry od pierwszych dni życia

Atopowe zapalenie skóry (AZS) to nic innego jak nieprawidłowa reakcja immunologiczna organizmu na alergeny różnego typu (substancje drażniące w środkach czystości i kosmetykach, alergenów wziewnych i pokarmowych). Skóra chorego traci barierę ochronną tzw. płaszcz lipidowy, stając się podatna na wszelkie szkodliwe czynniki zewnętrzne.


Objawami AZS są zaczerwienie i suchość skóry, świąd, wysypka oraz skłonność do zakażeń bakteryjnych i grzybiczych.

 

Leczenie AZS wymaga konsekwencji i wielopoziomowego działania: przede wszystkim eliminacja alergenów, postepowanie przeciwzapalne, odpowiednia higiena odzieży i otoczenia oraz prawidłowa pielęgnacja skóry.

Systematyczne nawilżanie i natłuszczanie stanowi podstawę nie tylko łagodzenia objawów ale również budowania warstwy ochronnej, zapobiegającej utracie wody.

Problemy nadwrażliwej i atopowej skóry dla marki DZIDZIUŚ to podstawowe kryteria w procesie opracowywania nowych produktów.

Hipoalergiczna emulsja Dzidziuś HydroOil polecana jest do mycia i kąpieli niemowląt, dzieci i dorosłych o skórze wrażliwej, suchej z oznakami łuszczenia. Specjalnie opracowana, bogata w naturalne oleje roślinne formuła, która delikatnie myje, pozostawiając jednocześnie naturalną barierę lipidową naskórka. Starannie dobrane składniki doskonale odżywiają i natłuszczają skórę, sprawiając, przynosząc ulgę, likwidując objawy szorstkości, złuszczenia, świądu oraz pieczenia. Regularne stosowanie emulsji niweluje skórne objawy niepożądane przy stosowaniu silnych leków miejscowych.

Substancje pielęgnujące kosmetyku DZIDZIUŚ Hydrooil to:

- olej ze słodkich migdałów, charakteryzujący się dużą zawartością kwasu oleinowego oraz linolowego, które mają zdolność zmiękczania naskórka i wzmacniania lipidowej bariery ochronnej skóry;

- ekstrakt olejowy z kwiatów stokrotki, który wykazuje działanie łagodzące i kondycjonujące skórę i wspomaga gojenie stanów zapalnych

- substancje kondycjonujące skórę, doskonale natłuszczają skórę i nadają uczucie jedwabistości i gładkości.

Działanie produktu potwierdzono badaniami wśród niemowląt, małych dzieci i dorosłych z rozpoznaniem atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz objawami nadmiernej suchości skóry.

Pojemność 300ml

Cena detaliczna ok. 15,90 zł

Hipoalergiczne mleczko nawilżające do ciała dla niemowląt i dzieci DZIDZIUŚ to idealny kosmetyk do codziennej pielęgnacji delikatnej skóry dziecka.

- nawilża, natłuszcza i łagodzi podrażnienia

- od pierwszych dni życia

- pH przyjazne dla skóry dziecka

- oparte na naturalnych olejach oraz emulgatorach

- ekstrakt z kwiatów stokrotki chroni skórę przed utratą wody, jednocześnie ją odżywiając i wygładzając

- kompleks prebiotyków stymuluje wzrost pożytecznej flory bakteryjnej

- lekka konsystencja ułatwiająca rozprowadzanie

- przebadane pod kontrolą pediatry i dermatologa wśród osób o skórze wrażliwej ze skłonnością do alergii i atopii

Mleczko nie zawiera parabenów, alergenów, barwników, silikonów i parafiny.

Pojemność 300ml

Cena detaliczna ok. 15,90 zł