Polecane artykuły

 • 1
poniedziałek, 05 czerwiec 2017 11:59

Makijaż permanentny brwi czy zmywalny cień, co wybrać?

Piękno można definiować na różne sposoby, tak naprawdę każdy interpretuje je zupełnie w inny sposób. Jeżeli chodzi o kobiece piękno to jest ono inaczej postrzegane przez je same i przez mężczyzn. Dla pań niezwykle ważny jest każdy szczegół ich wyglądu, dla panów liczy się ogólne wrażenie. Czy zatem zwrócą oni uwagę na taki detal, jakim są brwi? Kobiety przywiązują do nich dużą wagę.

 

Ważny jest zarówno ich kształt, jak też kolor. W obu przypadkach powinien być dobierany indywidualnie do kształtu twarzy i koloru włosków. Coraz popularniejszym zabiegiem staje się makijaż permanentny brwi. Koloryzacja, która utrzymuje się na nich nawet przez kilka lat, zyskała uznanie wielu współczesnych pań. Dlaczego?

Makijaż permanentny - „naturalny makijaż”

Makijaż permanentny jest swego rodzaju tatuażem, jednak jest wykonywany naturalnymi barwnikami i nie pozostaje na skórze na całe życie, a jedynie, albo aż, na kilka lat. Wiele kobiet uważa, że to doskonała alternatywa dla codziennie wykonywanego makijażu. Decydując się na ten zabieg, zyskały więcej wolnego czasu podczas porannej toalety. A zatem makijażowi permanentnemu można przede wszystkim przypisać dużą wygodę i oszczędność czasu przy porannych czynnościach pielęgnacyjnych.

Trzeba jednak być świadomym, że makijaż permanentny pozostaje na twarzy przez długi czas, nie możemy go zmyć, kiedy nam się znudzi lub nie będzie pasował do naszej stylizacji, on po prostu jest i musimy czekać, aż barwniki będą coraz mniej intensywne.

Cienie do brwi – nieinwazyjna alternatywa

Makijaż permanentny to jednak zabieg, barwnik wprowadzany jest pod skórę, co odbywa się przy miejscowym znieczuleniu. Nie każda kobieta decyduje się na taki krok, szczególnie kiedy nie jest przekonana co do skuteczności swojej decyzji. Dzisiaj podoba nam się brew grubsza, jutro rano stwierdzimy, że lepiej byłoby nieco wyregulować ją od strony zewnętrznej – kobieta zmienną jest, taka nasza natura. Cienie do brwi doskonale sprawdzają się przy podkreślaniu oka, regulacji brwi, ale też przy koloryzacji. Można eksperymentować, a kiedy coś pójdzie nie tak, od razu skorygować. Przy makijażu permanentnym jest to niemożliwe, dlatego musisz być pewna, że chcesz poddać się zabiegowi i jesteś świadoma zarówno jego zalet, jak i wad.

Czytany 542 razy

Artykuły powiązane

 • Prezent Last Minute? Palety cieni do powiek Prezent Last Minute? Palety cieni do powiek

  Co kupić przyjaciółce, mamie, siostrze, dziewczynie? Jeżeli należymy do grupy tych pomocników Mikołaja, którzy zakupy zrobili już dawno, z pewnością nie mamy z tym problemu.

 • Makijaż Geometric New Year Makijaż Geometric New Year

  Tegoroczny Sylwester powitajmy z geometrycznym makijażem na powiekach od Affect Cosmetics. Trend cut crease to nie nowość w makijażu, ale powraca, przeżywając co jakiś czas swój prawdziwy renesans. Jak żaden inny pozwala podkreślić oko, jeżeli poeksperymentujemy z kolorem i kreską.

 • Jak wykonać perfekcyjny makijaż? Jak wykonać perfekcyjny makijaż?

  Zapewne niejednokrotnie zdarzyło Ci się zobaczyć osobę, której makijaż był daleki od perfekcji. Makijaż może zarówno upiększyć naszą twarz, jak i zrobić jej ogromną krzywdę. W dużej mierze jego prawidłowe wykonanie zależy od praktyki, jaką posiadamy w tym zakresie, jak również od dobrania odpowiednich kosmetyków, dzięki którym podkreślimy atuty naszej twarzy, a nie oszpecimy jej.

 • To nie jest zwykły tusz To nie jest zwykły tusz

  Innowacyjny tusz INVEO nadaje rzęsom lśniący czarny kolor. Znacząco je wydłuża, pogrubia i podkręca. Sprawia, że rzęsy stają się bardzo wyraziste. Jednak na tym jego rola się nie kończy. Tusz INVEO zawiera składniki dbające o kondycję rzęs i czynnik stymulujący wzrost włosów.

 • Balsamy do ust na bazie naturalnych olejów roślinnych Balsamy do ust na bazie naturalnych olejów roślinnych

  Balsamy do ust Laura Conti ECO SOFT w sześciu nowych kolorach i smakach. Ich formuła jest oparta na naturalnych olejach roślinnych, wosku pszczelim, lanolinie, maśle shea oraz pachnących ekstraktach z owoców.