poniedziałek, 05 czerwiec 2017 11:59

Makijaż permanentny brwi czy zmywalny cień, co wybrać?

Piękno można definiować na różne sposoby, tak naprawdę każdy interpretuje je zupełnie w inny sposób. Jeżeli chodzi o kobiece piękno to jest ono inaczej postrzegane przez je same i przez mężczyzn. Dla pań niezwykle ważny jest każdy szczegół ich wyglądu, dla panów liczy się ogólne wrażenie. Czy zatem zwrócą oni uwagę na taki detal, jakim są brwi? Kobiety przywiązują do nich dużą wagę.

 

Ważny jest zarówno ich kształt, jak też kolor. W obu przypadkach powinien być dobierany indywidualnie do kształtu twarzy i koloru włosków. Coraz popularniejszym zabiegiem staje się makijaż permanentny brwi. Koloryzacja, która utrzymuje się na nich nawet przez kilka lat, zyskała uznanie wielu współczesnych pań. Dlaczego?

Makijaż permanentny - „naturalny makijaż”

Makijaż permanentny jest swego rodzaju tatuażem, jednak jest wykonywany naturalnymi barwnikami i nie pozostaje na skórze na całe życie, a jedynie, albo aż, na kilka lat. Wiele kobiet uważa, że to doskonała alternatywa dla codziennie wykonywanego makijażu. Decydując się na ten zabieg, zyskały więcej wolnego czasu podczas porannej toalety. A zatem makijażowi permanentnemu można przede wszystkim przypisać dużą wygodę i oszczędność czasu przy porannych czynnościach pielęgnacyjnych.

Trzeba jednak być świadomym, że makijaż permanentny pozostaje na twarzy przez długi czas, nie możemy go zmyć, kiedy nam się znudzi lub nie będzie pasował do naszej stylizacji, on po prostu jest i musimy czekać, aż barwniki będą coraz mniej intensywne.

Cienie do brwi – nieinwazyjna alternatywa

Makijaż permanentny to jednak zabieg, barwnik wprowadzany jest pod skórę, co odbywa się przy miejscowym znieczuleniu. Nie każda kobieta decyduje się na taki krok, szczególnie kiedy nie jest przekonana co do skuteczności swojej decyzji. Dzisiaj podoba nam się brew grubsza, jutro rano stwierdzimy, że lepiej byłoby nieco wyregulować ją od strony zewnętrznej – kobieta zmienną jest, taka nasza natura. Cienie do brwi doskonale sprawdzają się przy podkreślaniu oka, regulacji brwi, ale też przy koloryzacji. Można eksperymentować, a kiedy coś pójdzie nie tak, od razu skorygować. Przy makijażu permanentnym jest to niemożliwe, dlatego musisz być pewna, że chcesz poddać się zabiegowi i jesteś świadoma zarówno jego zalet, jak i wad.

Czytany 515 razy

Artykuły powiązane

 • Maluj się, jak profesjonalistka Maluj się, jak profesjonalistka

  Piękno tkwi w harmonii – nie tylko świata, ale też kobiecej twarzy. Jego miarą może być stworzony przez Leonardo da Vinci Kwiat Życia.

 • Zawsze jesteś piękna Zawsze jesteś piękna

  Dojrzała cera zasługuje na wyjątkowe traktowanie. Każdego dnia dbasz o nią, by jak najdłużej zachować ją promienną i jędrną.

 • Profesjonalny makijaż każdego dnia Profesjonalny makijaż każdego dnia

  Żeby codzienny makijaż stał się dla nas nie tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością, sięgnijmy po rewelacyjną paletę prasowanych cieni do powiek In The Spotlight od AFFECT COSMETICS.

 • Jak zrobić manicure hybrydowy w domu? Jak zrobić manicure hybrydowy w domu?

  Manicure hybrydowy to sposób na idealny wygląd dłoni – paznokcie stają się bardziej estetyczne, lśniące i zadbane, a efekt utrzymuje się aż do trzech tygodni.

 • Przedłuż trwałość manicure hybrydowego Przedłuż trwałość manicure hybrydowego

  Laura Conti No.5. Primer bezkwasowy o bezzapachowej formule.