poniedziałek, 16 sierpień 2021 17:16

Jak zrobić makijaż powiększający oko?

smokey eye smokey eye pixabay

Jak powiększyć oko? Makijażem! Dzięki odpowiedniemu makijażowi i kilku sztuczkom jesteśmy zdziałać cuda.

Makijaż powiększający oczy

Makijaż powiększający oczy opiera się na rozjaśnianiu, przyciemnianiu oraz konturowaniu oczu. Do wykonania takiego makijażu będziesz potrzebować:

  • bazę,
  • kredkę do oczu lub eyeliner,
  • cienie do powiek,
  • tusz do rzęs,
  • ewentualnie sztuczne rzęsy.

Taki make-up nie musi wcale być bardzo skomplikowany.

Krok pierwszy - Nałożenie bazy

Pierwszym krokiem przy wykonaniu pięknego makijażu powiększającego oczy jest baza. Często zapominamy o nałożeniu bazy przed położeniem na powiekę jakiegokolwiek cienia. Produkt ten należy rozprowadzić wszędzie tam gdzie będziemy nakładać cienie, czyli na górną powiekę, ale i pod okiem. Baza taka gwarantuje trwałość makijażu, cienie nie osypują się oraz ich kolor jest wyraźniejszy.

Jeśli nie posiadamy bazy - korektor także się sprawdzi do tego. Kolejnym krokiem jest pokrycie całej ruchomej powieki cieniem o kolorze naturalnym, takim jaki masz kolor skóry lub jak najbardziej pasującym. Pamiętaj, aby kosmetyk pokrył całą powiekę, także pod łukiem brwiowym, ułatwi to blendowanie. Powieka wtedy stanie się jednolita, bez przebarwień i nierówności.

Krok drugi - Konturowanie oka

Drugim krokiem, aby makijaż wyszedł perfekcyjny jest konturowanie oka ciemniejszymi cieniami w odcieniu chłodnym. Nałóż brązowy cień w miejscu załamania powieki oraz dokładnie go rozetrzyj pędzelkiem. Najlepiej wykonuj okrężne ruchy. Pamiętaj o przyciemnieniu zewnętrznych kącików oka.

Jeśli efekt ma być naturalny - wybierz ciemniejszy brąz. Gdy makijaż ma być mocniejszy i bardziej powiększający oko, wtedy można postawić na smokey eye wykorzystując bardzo ciemny brąz, grafit. Gwarancją ładnego efektu i trójwymiarowości jest odpowiednie rozblendowanie granic za pomocą pędzelka i płynne przejście między kolorami. Taki sam cień przenieś na zewnętrzną część dolnej powieki i rozetrzyj go tylko do połowy oka.

Przed tuszowaniem pamiętaj o przyciemnieniu górnej i dolnej linii rzęs wykonując kreski, wykorzystując ciemne kosmetyki, takie jak ciemna kredka, cień lub posiłkując się eyelinerem. Wystarczy narysować kreskę jak najbliżej rzęs, a następnie rozetrzeć ją. Tusz do rzęst wybierz taki, który działa cuda i podkręci je, pogrubi, maksymalnie wydłuży. Dodatkowo możesz posilić się kępkami sztucznych rzęsek, aby osiągnąć zamierzony efekt. Dzięki temu skutecznie powiększysz i otworzysz oko.

Krok trzeci - Rozświetlenie

Ostatni krok to rozświetlenie. Aby zachwycić makijażem, który powiększa oczy, koniecznie nie możesz zapomnieć o rozjaśnieniu, rozświetleniu jaśniejszego cienia w wewnętrznym kącie oka oraz na załamaniu brwi.

Dopełnienie makijażu to kreska wykonana cielistą kredką na linii wodnej.

Podsumowanie - jak optycznie powiększyć oczy

Makijaż powiększający oczy jest świetnym rozwiązaniem, gdy chcesz otworzyć oko i sprawić, że będzie się wydawać większe.

Aby wykonać makijaż, który da spektakularny efekt wystarczy, że będziesz przestrzegać kilku prostych zasad oraz wykorzystać kilka trików makijażowych, dzięki którym możesz uzyskać oczekiwany efekt makijażu oczu.

Przede wszystkim podstawą jest nałożenie na całe powieki pod łukiem brwiowym jasnego, beżowego lub waniliowego cienia. Rozjaśnienie rozświetlaczem lub perłowym cieniem w wewnętrznym kąciku oka. Cienie na powiece nałóż i zblenduj je na zewnątrz twarzy, a nie ku górnej powiece. Przy wykonywaniu kreski pamiętaj, aby kredka była czarna. Podkreślenie dolnej powieki, poniżej linii rzęs, polega na blendowaniu ku dołowi. Sprawi to powiększenie i poszerzenie oczu. Rzęsy dokładnie i mocno wytuszuj i jeśli czujesz taką potrzebę możesz doczepić kilka kępek sztucznych rzęs od 3/4 długości do końca oka.

Sztuczki te otwierają oko i spojrzenie staje się bardziej pełne. Musisz jednak uważać, gdyż niewielkie błędy sprawią, że możemy pomniejszyć oko.

Pamiętaj - wykonując makijaż oczu, aby linię wodną nie podkreślać czarną kreską. Jeśli używasz cieni przyciemniających powiekę to pamiętaj, aby nie wychodzić z nimi poniżej zewnętrznego kącika oka oraz w wewnętrznej części. Cień nie powinien być ciemny na powierzchni całej powieki. Miej także na uwadze, aby nie wydłużać ani skracać końcówki brwi. Linia brwi powinna kończyć się na tej samej wysokości co zewnętrzny kącik oczu. Nie zapomnij wytuszować górnych i dolnych rzęs.