sobota, luty 24, 2024
czwartek, 29 wrzesień 2022 16:38

Zdobienie paznokci to prawdziwa sztuka - sprawdź najnowsze trendy

ozdoby do paznokci ozdoby do paznokci pixabay

Proces zdobienia paznokci nie jest łatwym zadaniem. Każda kobieta doskonale wie, jak trudno jest samodzielnie wykonać wzorki na paznokciach.

Z tego względu zazwyczaj korzystamy z usług kosmetyczki, która posiada liczne ozdoby do paznokci. Na rynku znajdziemy wiele propozycji, które spełnią nasze oczekiwania. Jakie zdobienia paznokci są godne uwagi? O czym warto pamiętać podczas tworzenia manicure? Co jest istotne?

 

Paznokcie ombre

W ostatnim czasie niezwykle modna jest metoda zdobienia paznokci o nazwie ombre. Jest to metoda stylizacji, podczas której korzystamy z kilku barw jednocześnie. Pomiędzy nimi tworzone są płynne przejścia, czyli tzw. cieniowanie. Zazwyczaj dobiera się lakiery o podobnej barwie, nakładając na paznokcie kolory od najjaśniejszych do najciemniejszych. Ombre można też stworzyć z barw kontrastowych lub odwrócić cieniowanie. Kosmetyczki kolejne lakiery nanoszą od podstawy płytki do końcówki. Innym rozwiązaniem jest pionowe nanoszenie lakierów. W efekcie uzyskamy paznokcie w dwóch, trzech, czy nawet czterech barwach. Wyjątkowe ozdoby do paznokci pozwalają zachować komfort podczas tworzenia dzieła sztuki na paznokciach. 

Paznokcie ombre są wykonywane za pomocą kilku lakierów w różnych kolorach. Przydaje się też baza, która wygładza płytkę i top coat - utrwalacz do manicure. Ułatwienie cieniowania wiąże się często z użyciem folii aluminiowej.

Wyjątkowe paznokcie magnetyczne

Unikalne paznokcie magnetyczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet. Lakiery magnetyczne robią prawdziwą furorę na rynku. Popularność zdobyły za sprawą manicure z  efektem  kociego oka. Ich druga nazwa to cat eye effect. Opalizujący, metaliczny wzór oryginalnie prezentuje się na paznokciach. Do złudzenia taka ozdoba na paznokciach przypomina źrenice czworonogów lub szlachetne kamienie. Wykonanie takiej stylizacji na paznokciach nie jest łatwym zadaniem. Formuła lakieru magnetycznego ma w swoim składzie opiłki metalu. Po zbliżeniu magnesu do pomalowanej płytki paznokcia, opiłki tworzą niezwykłe wzory. Magiczne paznokcie magnetyczne robią spektakularne wrażenie. 

Ozdoby do paznokci

Jakie ozdoby do paznokci mogą nam się przydać? Faktem jest, że w drogeriach internetowych takich jak sklep Vanilla znajdziemy wiele ciekawych propozycji. Na uznanie zasługują:

  • naklejki,
  • folie,
  • brokaty,
  • cyrkonie Swarovski,
  • efekt syrenki,
  • efekt tęczy,
  • efekt holo,
  • efekt polaris i wiele innych. 

Proces doboru ozdób jest indywidualną kwestią dla każdej kobiety. Faktem jest, że z takich produktów na szeroką skalę korzystają profesjonalne kosmetyczki. Z ich pomocą stworzymy wyjątkowe dzieła sztuki na swoich paznokciach. Te z pozoru niewielkie produkty mogą zdziałać bardzo wiele. Jeśli chcemy się wyróżnić pięknymi paznokciami, ozdoby do paznokci są najlepszym wyborem. 

Water marble

Kolejne ciekawe rozwiązania to paznokcie wykonane metodą water marble. Jak sama nazwa wskazuje, to manicure związany z wzorkami na wodzie. Zdobienie polega na wkraplaniu lakierów do naczynia z wodą. Lakier następnie rozpływa się po powierzchni wody i tworzy coraz mniejsze koła, w środku poprzednich. Następnie tworzymy wzór na wodzie, przykładowo z użyciem igły. Końcowy etap wiąże się z zanurzeniem paznokcia w wodzie - wzór przenosi się na paznokieć. W praktyce taka forma zdobienia wymaga wprawy i doświadczenia. Niekiedy trudno jest przewidzieć, jakie efekty zapewni water marble. Z pewnością jednak nasz manicure zaprezentuje się wyjątkowo w każdej sytuacji. To ciekawa metoda, która z biegiem czasu jest coraz bardziej ceniona w naszym kraju. 

Jak widać, zdobienie paznokci jest prawdziwą sztuką. Nie każdy potrafi stworzyć ombre czy też inne wzory na paznokciach. W tym wypadku przydają się niezawodne ozdoby do paznokciktóre kosztują niewiele i mają różne wersje. Profesjonalne kosmetyczki korzystają z licznych rozwiązań tego typu.