Ograniczona ilość promieni słonecznych sprzyja regeneracji skóry, dzięki czemu osiągnięcie wymarzonych rezultatów jest nieco łatwiejsze niż w cieplejsze pory roku.
Jakie zabiegi warto wykonać w sezonie zimowym?
Istnieje wiele zabiegów medycyny estetycznej, które poprawiają kondycję skóry. Warto zainteresować się nimi jeszcze zanim na twarzy pojawią się pierwsze widoczne zmarszczki. Dzięki temu nie tylko można odmłodzić swoją cerę, ale również opóźnić procesy starzenia, które na skutek działania wielu czynników zewnętrznych są naturalnym procesem. Wśród dostępnych zabiegów na szczególną uwagę zasługuje korekcja zmarszczek kwasem hialuronowym oraz osocze bogatopłytkowe, którego zakres działania jest znacznie szerszy.
Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry, który odpowiada za jej prawidłowe nawilżenie od wewnątrz. Niestety wraz z wiekiem ilość tego związku maleje, co powoduje stopniową utratę elastyczności i sprężystości skóry oraz zmarszczki. Za pomocą zastrzyków z usieciowanym kwasem hialuronowym można skutecznie wypełnić zmarszczki oraz zredukować bruzdy, np. nosowo-wargowe czy tzw. bruzdy marionetki biegnące od kącika ust do linii podbródka.
Z kolei zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego stosowane są nie tylko na zmarszczki, ale również na blizny, rozstępy, oparzenia, rany, a nawet wypadające włosy. Skuteczność osocza bogatopłytkowego potwierdzona jest licznymi badaniami klinicznymi. Działanie to wynika z obecności czynników wzrostu, które intensywnie pobudzają skórę do regeneracji i odbudowy.
Oba zabiegi w Gliwicach wykonuje gabinet Dermapoint - https://dermapoint.pl/medycyna-estetyczna/
Efekty zabiegów na zmarszczki
W przypadku zastrzyków z wykorzystaniem kwasu hialuronowego widoczne efekty utrzymują się od 9 do nawet 12 miesięcy. Metoda stosowana jest najczęściej do wypełniania zmarszczek i bruzd oraz blizn potrądzikowych. Może posłużyć też do korygowania doliny łez i cieni pod oczami, czerwieni wargowej, opadania kącików ust oraz zapadniętych policzków.
Natomiast wykorzystywane osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest bezpośrednio z krwi pacjenta, dzięki czemu nie powoduje reakcji alergicznych. Ta całkowicie naturalna terapia daje długotrwałe efekty i sprawdza się w przypadku wiotkości skóry, blizn, rozstępów, wypadania włosów, a także ran, np. po oparzeniach.
Przeciwwskazania
W przypadku obu zabiegów nie zaleca się ich wykonywania podczas ciąży i karmienia piersią, a także u osób z aktywnymi stanami zapalnymi skóry. Osocze bogatopłytkowe nie powinno być stosowane w zespole dysplazji płytek krwi i krytycznej małopłytkowości, a kwas hialuronowy w chorobach autoimmunologicznych oraz skłonności do powstawania bliznowców. Po wykonaniu zabiegów nie zaleca się ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych, dlatego zima jest doskonałym czasem na terapię. Mimo to warto pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem.